Mobiliųjų telefonų demografija
Mobilusis pasaulis
Penktadienis, 10 Gruodis 2010 03:27
Tikėtina, kad daugeliui iš jūsų būtų įdomu sužinoti, kokią įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui turi mobilusis telefonas, nesvarbu kurioje pasaulio vietoje jūs begyventumėte. Šis, gana mažų išmatavimų ir su kiekviena diena vis tobulėjantis įrenginys įgauna nepaprastai daug svarbos mūsų buityje ir jau seniai tapo nepakeičiamu daugiafunkciniu elektroniniu „pagalbininku“ visur ir visada. Remiantis naujausiais „Wilson Electronics“ bendrovės surinktais duomenimis, galime išsamiau apžvelgti stulbinančią statistiką, kurioje pateikiama daugybė įdomių faktų, surinktų per ilgą mobiliųjų telefonų vystymosi laikotarpį ir bylojančių apie geometrinės progresijos principu augančią šios telekomunikacinės priemonės skverbtį į mūsų kasdienybę.

Šiuo metu pasaulyje naudojama daugiau nei 4,6 milijardų mobiliųjų telefonų, kai tuo tarpu 1990 metais jų skaičius buvo daugiau nei 370 kartų mažesnis. Daugiausia mobiliųjų telefonų turi Kinija, kurioje šių įrenginių skaičius siekia net 634 milijonus, tačiau vidutiniškai kiekvienam šioje šalyje gyvenančiam asmeniui tenka tik po 0,86 telefono. Beveik 2 mobilieji telefonai kiekvienam asmeniui tenka Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir tai yra daugiausia visame pasaulyje. Visgi, šioje vietoje kuo didžiuotis turi ir Lietuva, nes pas mus kiekvienam gyventojui vidutiniškai tenka po 1,41 telefono, o tai tik dar kartą įrodo, kad esame šalis sparčiai tobulėjanti telekomunikacijų srityje.

Kita įdomi statistika yra ta, kad apie 80 % paauglių turi savo nuosavus telefonus ir net apie 50 % jaunesniosios kartos atstovų gali rašyti užmerktomis akimis ar tiesiog nežiūrėdami į savo mobilųjį telefoną.

„Wilson Electronics“ taip pat pateikė ir šiek tiek demografinių duomenų susijusių tik su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Įdomu tai, kad apie 15% amerikiečių yra linkę užsiiminėdami seksu atsakyti į savo telefono skambučius, o iš viso per dieną šios šalies gyventojai telefonais prakalba net apie 6,1 milijardo minučių, kas matematiškai reikštų, kad vienas asmuo vidutiniškai plepa po 21 minutę per dieną. Įdomu ir tai, kad JAV populiariausi mobilieji telefonai yra „BlackBerry“ – čia jų paplitimas rinkoje siekia net apie 42 %. Tuo tarpu antrasis pagal populiarumą yra „iPhone“ išmanusis telefonas, o visiems puikiai žinomos ir Europoje žymiai populiaresnės operacinės sistemos „Android“ telefonai Jungtinėse Amerikos Valstijose sudaro tik apie 9% visos rinkos. Vis didėjančią mobiliųjų telefonų svarbą atspindi ir tas faktas, kad dar 1999 metais telefoną naudojo tik trys iš dešimties amerikiečių, o 2009 jau devyni iš dešimties. Tai atskleidžia akivaizdų faktą, kad per paskutiniuosius 10 metų priklausomybė nuo šių įrenginių labai akivaizdžiai išaugo.

Kaip žinome, dar viena neatsiejama mobiliųjų telefonų funkcija yra galimybė rašyti trumpąsias tekstines žinutės, todėl renkant statistinius duomenis buvo įvertinta ir tai. Pavyzdžiui, beveik pusė asmenų, jaunesnių nei 25 metai, mielai rašo trumpąsias žinutes valgydami, kai tuo tarpu tai daryti yra linkę tik apie 27 % vyresnių nei 25 metai. Trumpųjų žinučių rašymas maudantis ar užsiiminėjant seksu nėra toks populiarus, tačiau nepriklausomai nuo amžiaus pasitaiko ir tokių atvejų. Pagal „Wilson Electronics“ surinktus duomenis trumpąsias žinutes priima ir siunčia net apie 72% žmonių visame pasaulyje. Įdomu yra tai, kad pernai per dieną buvo išsiunčiama apie 4,1 milijardų trumpųjų žinučių, tačiau šiuo metu šis skaičius jau siekia apie 5 milijardus. Šie skaičiai dar kartą įrodo, kad mobiliųjų telefonų populiarumas nuolatos ir sparčiai auga.

2011 metai, tokio tipo atskaitose gali įvesti šiokių tokių korekcijų, nes ateinančiais metais daugelis didžiųjų telekomunikacinės įrangos gigantų žada pristatyti daugybę naujų planšetinių kompiuterių modelių, kurie, įgavę daugiau populiarumo, gali šiek tiek pakoreguoti žmonių pomėgius naudojantis daugiafunkciniais įrenginiais. Garantuoti galima tik tai, kad prakalbamų minučių, išsiunčiamų trumpųjų žinučių ir mobiliųjų įrenginių skaičius nuolatos augs, nes visuomenė tampa vis labiau priklausoma nuo informacinių ryšio technologijų  ir jų teikiamos galimybės nuolatos būti susietais su artimais žmonėmis – nuolatos būti įsijungus į tinklą.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed