Mobiliųjų telefonų 2010 metų statistikos apžvalga (video)
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 29 Gruodis 2010 12:04
Niekam nepaslaptis, kad 2010 metai eina į pabaigą, todėl dauguma bendrovių jau pradėjo analizuoti savo metinės veiklos atskaitas bei ruošiasi pateikti informatyvias statistikas ir tuo pačiu išsikelti sau naujus tikslus ateinančiais 2011 metais. Šiek tiek įdomiosios šių metų statistikos pateikėme „Mobiliųjų telefonų demografijoje“, tačiau tai buvo tik maža dalis faktų, kurie įrodė, kad tampame vis labiau priklausomi nuo šių mažų daugiafunkcinių įrenginių. „Mobile Future“ komanda norėdama apžvelgti 2010 metų įvykius mobiliųjų telefonų padangėje sukūrė nuostabų 2 minučių ir 51 sekundės trukmės vaizdo įrašą, kuris tiesiog patvirtina, kad šie metai mobiliesiems telefonas buvo revoliuciniai, nes šių įrenginių populiarumas kai kuriais atvejais padidėjo daugiau negu trigubai ar net keturgubai.

Vienas iš stulbinančių faktų yra tai, kad dar 2009 metais parsiunčiamų programų skaičius buvo tik 300 milijonų, o jau 2010 metais šis skaičius pasiekė net 5 milijardus. Tikėtina, kad tokio didžiulio prieaugio nesitikėjo net ir patys programų kūrėjai, nes pokytis per metus yra iš tiesų stulbinantis. Pavyzdžiui, socialinis tinklas „Foursquare“, turintis atskirą programinę įrangą mobiliesiems telefonams, 2009 metais turėjo tik 200 tūkstančių aktyvių vartotojų, o iki šių metų pabaigos jų skaičius išaugo iki 5 milijonų.

Tikriausiai dauguma sutiksite, kad šiais metais labai padidėjo priklausomybė nuo socialinių tinklų, todėl nieko keisto, kad jie labai greitai buvo integruoti ir mobiliuosiuose telefonuose. „Twitter“ populiarumas telefonuose 2010 metais padidėjo net 347 %, o „Facebook“ socialinis tinklas nuo šiol turi net 200 milijonų aktyvių mobiliųjų vartotojų. Nieko keisto, kad „Youtube“ filmukų peržiūros tinklapis kas metus tampa vis labiau populiaresnis, nes, pavyzdžiui, šiais metais šiame visiems gerai žinomame tinklapyje kiekvieną dieną buvo peržiūrima apie 100 milijonų vaizdo įrašų tiesiog pasinaudojant mobiliuoju telefonu. Apie didžiulį socialinių tinklų populiarumą byloja ir tai, kad apie pusė peržiūrimų tinklapių telefone buvo būtent tokio pobūdžio svetainės.

Nuolatinis noras palaikyti ryšį, žinoti šviežiausias naujienas bei bendrauti su draugais socialiniuose tinkluose įtakojo spartų duomenų srauto augimą per pastaruosius dvejus metus. Būtent nuo 2008 metų mobiliojo internetinio srauto kiekis išaugos net 3000 %. „Mobile Future“ apžvalgininkai teigia, kad šiuo metu internetu telefone ir nešiojamame kompiuteryje naudojasi apie 1 milijardas žmonių bei spėja, kad šis skaičius turėtų padidėti bent 40 kartų 2015 metais, todėl galime tik pagalvoti kokį duomenų srauto kiekiai bus sunaudojami dar po penkerių metų.

Įdomu tai, kad 2010 metais labai ženkliai sumažėjo fotoaparatų populiarumas, nes, pavyzdžiui, 2010 vasarį populiariausia kamera „flickr“ nuotraukų talpinimo svetainėje buvo „iPhone“ išmanusis telefonas, o kaip teigia statistika, net 76 % vartotojų savo telefonu naudojasi kaip ir fotoaparatu. Tikėtina, kad šis procentas ženkliais augs ir kitais metais, nes mobiliųjų telefonų kameros tampa vis labiau funkcionalesnės bei kokybiškesnės.

Kaip teigia „Mobile Future“ komanda, 2010 metai labai pakeitė požiūrį į mobiliąsias programas, nes nuo šiol jos nėra skirtos vien pramogoms. Priminsime, kad būtent šiais metais buvo sukurtos programos širdies ritmo stebėjimui, pasiklydusių vaikų suradimui ir panašiai. Atsižvelgiant, kad mobilusis telefonas užima vis svarbesnę gyvenimo dalį, kitais metais galime tikėti dar daugiau įvairių programų, kurios pagelbės tiek versle, tiek namų ūkyje ar sporte.

Dauguma sutiks, o galbūt net yra ir patyrę savo kailiu, kad jaunimo tarpe mobilieji telefonai yra labai populiarūs dėl galimybės bendrauti trumposiomis žinutėmis. Pagal „Mobile Future“ pateikiamą statistiką, Jungtinese Amerikos Valstijose kiekvienas jaunas asmuo per mėnesį išsiunčia vidutiniškai apie 3339 trumpųjų žinučių, todėl tai tik patvirtina koks tai puikus bendravimo pūdas šiuolaikinio jaunimo tarpe.

Žinoma, didžiulis telefonų populiarumas įtakoja ir gana didelį paslaugų tiekėjų skaičių, todėl 96 % vartotojų gali pasirinkti, kurį iš trijų galimų paslaugas teikiančių operatorių naudoti. Džiugu, kad 92 % vartotojų teigia, kad yra patenkinti savo pasirinktu paslaugų tiekėju, todėl galima manyti, kad didelė konkurencija skatina didesnį operatorių atkaklumą ir norą išlaikyti klientus. Visa tai įtakoja ir didžiulius išmaniųjų telefonų pardavimų kiekius, kurie 2010 metų rudenį siekė net 77 milijonus vienetų.

„Mobile Future“ apžvalgininkai taip pat pateikia ir šmaikštų faktą apie Everestą. Jų teigimų dar 2009 metais 3G ryšys Everesto kalne neveikė, o 2010 šiuo vis labiau populiarėjančiu ryšiu galime pasinaudoti net ir tokiose ekstremaliose vietovėse.

Kalbant apie pinigus, galima paminėti, kad mobiliojo ryšio tiekėjai per šiuos metus investavo apie 20,4 milijardo JAV dolerių, o kaip teigiama „Mobile Future“ surinktoje statistikoje, mobiliojo ryšio tiekėjai moka apie 50 % didesnį atlyginimą nei tos šalies vidurkis (panašiose darbo srityje).

Štai ir paminėti visi svarbiausi statistiniai faktai susiję su mobiliais telefonais 2010 metais. Kaip matote, skaičiai yra daugiau nei įspūdingi, todėl spėti kas bus ateityje yra tikrai rizikinga, tačiau akivaizdu tik tai, kad šiais metais mobilieji telefonai buvo naudojami dar daugiau, duomenų srauto ir telefonų skaičius nuolatos augo, o programinės įrangos ir jos kūrėjų kiekis bei konkurencija nuolatos didėjo.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed