Microsoft ir Nokia bendradarbiavimas – dar vienas burbulas apie Symbian mirtį?
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 07 Vasaris 2011 00:15

Prie internete sklindančių gandų apie galimai pasirodysiantį „Nokia“ išmanųjį telefoną su „Windwos Phone 7“ operacine sistema, prisideda ir mobiliųjų įrenginių rinkos analitikai. Daugelis jų spėja, kad bendri abiejų korporacijų planai gali būti pristatyti jau kitą penktadienį Londone vyksiančiame „Capital Markets Day“ akcininkų susirinkime.

Pastarajame, reguliariai organizuojamame renginyje, bendrovės generalinis direktorius ketina pristatyti naują bendrovės valdymo ir plėtros strategiją, tačiau kol kas tiek „Nokia“, tiek „Microsoft“ tyli ir nekomentuoja kalbų apie galimą „draugystę“.

„Aš nežinau ar tai tik viltingas tikėjimas, bet gali būti taip, kad mūsų laukia neabejotinai „didelis“ pristatymas“, – „The New York Times“ leidiniui teigė Karolina Milanesi (Carolina Milanesi), gerą vardą turinčios rinkos tyrimų bendrovės „Gartner“ analitikė. Tačiau vien tik geras darbovietės vardas ir analitiko profesija negarantuoja paprasčiausių prielaidų pagrįstumo, o būtent taip būtų galima pavadinti ne tik eilinių vartotojų, bet ir apžvalgininkų bei rinkos tyrėjų kurstomas spekuliacijas apie „Nokia“ sprendimą nutraukti „Symbian“ vystymą. Tačiau yra ir manančių kitaip. Ir kiekvienas jų įžvelgia skirtigus „argumentus“ savo spėjimams patvirtinti.

Daug kalbų, bet mažai faktų

Vienas iš įtakingiausių amerikiečių mobiliųjų įrenginių bei IT tematikos portalų Engadget.com skelbia, kad spekuliacijomis dėl neva būsimo „Nokia“ ir „Microsoft“ bendradarbiavimo verčia rimtai patikėti kelios tarpusavyje susijusios aplinkybės. Pirma, tai neseniai „Nokia“ generalinio direktoriaus pareigoms išrinktas kanadietis Stefanas Ilopas (Stephen Elop). Prieš pereidamas į atsakingą „Nokia“ korporacijos postą, Stefanas dirbo „Microsoft“ verslo skyriaus prezidentu ir yra siejamas su rimtomis permainomis. Būtent šio asmens žinioje įvyko „Symbian Foundation“ organizacijos išardymas ir „Symbian“ operacinės sistemos plėtros perdavimas išskirtinai „Nokia“ bendrovei.

„Engadget“ taip pat remiasi ir „All things Digital“ portale pasirodžiusiame straipsnyje cituojama Stefano Ilopo mintimi, kad „Nokia“ kompanijai reikia „sukurti konkurencingą ekosistemą ar prisijungti prie jau esančios“, taip tarytum netiesiogiai kalbėdamas apie Suomių bendrovės ketinimus savo produktų linijoje pradėti diegti naują operacinę sistemą. Nors interviu metu Stefanas ir iškėlė kelis galimus variantus, tarp kurių yra tiek „Android“, tiek „Windows Phone 7” platformos, tačiau realių planų keisti produktų vystymo strategiją nepatvirtino.

Galiausiai „Engadget“ remdamasis „patikimais šaltiniais“ mano, kad minėto „Capital Markets Day“ renginio metu tikrai bus paskelbta žinia apie vienos operacinės sistemos atsisakymą. Tačiau neaišku, kurios – morališkai pasenusios, bet vis dar plačiai paplitusios Europos žemyne „Symbian“, ar daug žadančios, bet dienos šviesos taip ir neišvystančios „MeeGo“.

Nemažai šių, interpretacijomis ar konfidencialiais šaltiniais besiremiančių spėjimų, nuvilnijo per visą internetinę bei spausdintinę žiniasklaidą, paskalos netyla ir forumuose bei tinklaraščių komentaruose. Tačiau rimtesnių argumentų įžvelgia tik verslo leidiniai. Ir žinoma šie argumentai susiję su finansais ir rinkos tyrimais.

Nauda būtų abipusė?

„The New York Times“ publikacijoje šia tema, užsimenama apie kalbas „Symbian“ operacinės sistemos diegimo mobiliuosiuose įrenginiuose atsisakyti tik JAV rinkoje, kurioje „Nokia“ padėtis yra iš tiesų ne kokia. Straipsnyje primenama, kad 2002 metais „Nokia“ šioje reikšmingiausioje mobiliųjų įrenginių rinkoje užėmė vienvaldžio lyderio pozicijas, kurias pamažu perėmė didieji konkurentai – „Samsung“, „Apple“, „RIM“, „HTC“ bei „LG“. Anot „Strategy Analytics“ atlikto tyrimo, trečiajame praeitų metų ketvirtyje „Nokia“ kontroliavo vos 2% šios rinkos, taigi galimas daiktas, kad „Windwos Phone 7“ gali būti pasirinkta kaip viena iš galimybių atgauti prarastas pozicijas.

Iš to išloštų ir „Mircosoft“, kurios mobilioji platforma, anot rinkos tyrimų bendrovės „Canalys“, paskutiniame praeitų metų ketvirtyje veikė vos 3% visų išmaniųjų telefonų. „Nokia“ praeitais metais pardavusi net 450 milijonų mobiliųjų telefonų, būtų galingas plėtros kanalas. „Aš matau kaip iš to galėtų naudos gauti abi kompanijos“, – teigia „Canalys“ analitikas Pytas Kaninhemas (Pete Cunningham). Tai patvirtina ir nuo pat šios savaitės pirmadienio biržose kylanti „Nokia“ bendrovės akcijų vertė, šį ketvirtadienį, dėl vis netylančių kalbų apie galimą „Windows Phone 7“ OS pasirinkimą, pasiekusi 4% prieaugio rodiklį. Tačiau ar iš tikro bendradarbiavimas yra toks naudingas?

„Communities Dominates Brand“ tinklaraštyje pasirodžiusioje Tomi T. Ahonen publikacijoje šiuo klausimu yra pateikiama visiškai priešinga nuomonė, „Nokia“ sprendimą atsisakyti „Symbian“ ir/ar „MeeGo“, laikanti tikrų tikriausia katastrofa. Savo požiūrį nepriklausomas telekomunikacijų verslo konsultantas grindžia duomenimis, kurie įrodo, kad „Nokia“, atsižvelgus į žemos klasės mobiliųjų telefonų pardavimus, pasaulinėje rinkoje laikosi ne taip ir blogai, kaip teigia analitikai iš JAV. Anot autoriaus, Suomijos bendrovė operacinių sistemų atžvilgiu prioritetą skirdama „Symbian/MeeGo“ tandemo vystymui pasirinko puikią strategiją. Nors bendrovės pasaulinės rinkos dalis paskutinįjį praeitų metų ketvirtį ir smuktelėjo, jis vis dar užima aiškaus lyderio pozicijas besivystančiose šalyse, tokiose kaip Indonezija, Indija ar Kinija. Kompanijos didžiąją pardavimų dalį sudaro įrenginiai, kurių vidutinė kaina siekia 100 JAV dolerių, o būtent žemos ar vidutinės klasės įrenginiams „Symbian“ ir yra tinkamiausia platforma.


Vietoje išvadų

Taigi, apibendrinus visą žinomą informaciją, kurią apima rinkos tyrimai, neoficialūs šaltiniai, iš piršto laužti gandai, finansinė „Nokia“ padėtis bei vidiniai bendrovės pokyčiai, prieiti vienareikšmiškos išvados „Symbian“ likimo atžvilgiu yra iš tiesų sunku, jeigu iš viso įmanoma. Abiejų korporacijų atstovai nekomentuoja viešojoje erdvėje eskaluojamos temos ir galima drąsiai teigti tylos kaip geros bylos laikysis iki pat „Nokia“ akcininkų susirinkimo. Neginčijamai aišku yra tai, kad aukštos klasės išmaniųjų telefonų segmente kompanijai sekasi prastai jau kuris laikas, o tam didžiausią įtaką žinoma turėjo „Apple“ mobiliųjų įrenginių bei „Android“ operacinės sistemos paplitimas. Didžiausia bendrovės problema – nesugebėjimas sklandžiai savo veiklą šiame segmente perkelti iš grynai techninės įrenginių tobulinimo perspektyvos į programinės įrangos ir platformos ekosistemos sukūrimą bei efektyvų jos tobulinimą. Ir ši problema bus išspręsta, tačiau sunku patikėti, kad tam bus pasirinktas sprendimas atsisakyti pasaulinėje rinkoje vis dar reikšmingos „Symbian“ operacinės sistemos ir jos plėtrai iš EK skirtų 11 milijonų. Tačiau tai nereiškia, kad „Nokia“ neturi planų bendradarbiauti su „Microsoft“. Jei „Samsung“ savo įrenginiuose diegia tiek savo vystomą „Bada“, tiek „Google“ plėtojamą „Android“, o galiausiai ir „Microsoft“ neseniai pristatytą „Windows Phone 7“ operacinę sistemą, kodėl „Nokia“ iki galimai sprogdinančio „MeeGo“ starto, negalėtų išleisti keleto aukštos klasės telefonų su viena iš šių platformų (išskyrus „Bada“ žinoma)?


Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed