Kompiuterių slaptažodžius pakeis „greitažodžiai"?
Mobilusis pasaulis
Penktadienis, 08 Liepa 2011 00:33
Nuo pat masinės asmeninių kompiuterių gamybos ir komercinio interneto pradžios asmeninius vartotojų duomenis buvo bandoma apsaugoti slaptažodžiais. Nors tai tikrai nėra pats geriausias sprendimas, vis dėlto jo alternatyvos – biometriniai davikliai, nuskaitantys vartotojo pirštų atspaudus, išorinės mikroschemos ir įvairūs prieigos kontroliavimo raktai buvo dar nepatogesni, rašo „Newsweek". Pirštų skaitytuvai netinka prieigai prie interneto paskyrų, įvairius „raktus" galima pamesti, todėl ir toliau dauguma kompiuterių vartotojų naudoja įsimenamus slaptažodžius.

Vieni visoms savo interneto paslaugų paskyroms naudoja tą patį slaptažodį, kiti prieigai prie internetinio banko sąskaitos ar kitos svarbios paslaugos susigalvoja atskirus ir gerokai sudėtingesnius, bet esmė išlieka ta pati: slaptažodžius turime gerai įsiminti, nes juos pamiršę turėsime nemažai vargo. Aktyvėjant elektroninių įsilaužėlių veiklai, „nulaužta" el. pašto ar socialinio tinklo paskyra gali atskleisti piktavaliams jūsų slaptažodžius, su kuriais jie gali bandyti patekti ir į kitas svarbias jūsų naudojamų interneto paslaugų paskyras.

Amerikietis kompiuterių saugumo srities veteranas Markusas Jakobssonas siūlo slaptažodžius keisti „greitažodžiais". Tai tie patys slaptažodžiai, tačiau sudaryti iš kelių žodžių, kurių tikroji prasmė žinoma tik pačiam vartotojui, be to, juos nesunku prisiminti. Užuot išradinėjus saugius slaptažodžius, kuriuose raidės pramaišiui keičiamos skaičiais ar specialaiais ženklais, jis siūlo prisiminti jums svarbų įvykį ar situaciją ir ją apibūdinti keliais susijusiais žodžiais. Pavyzdžiui, jei kada kelyje jums rimtą avarinę situaciją sukėlė raudonas „Volvo",  lietui lyjant išlėkęs iš šalutinio kelio, „greitažodžio" variantas galėtų būti „raudonasvolvoperlietų".

„Greitažodžius" naudojančios interneto paskyros galėtų suteikti galimybę įvesti šiuos žodžius bet kuria tvarka, o jei kartais vartotojas pamirštų savo „greitažodį", sistema galėtų pasufleruoti vieną iš  kelių jo žodžių, kad priminus būtų galima jį atkurti.

Pasak M. Jakobssono, šis jo sumanymas jau tampa tikrove: vienas stambus JAV interneto paslaugų teikėjas esą jau pradeda bandyti „greitažodžius" naudojančią prieigo prie paskyrų kontrolę.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed