Jei darbuotojai turėtų galimybę rinktis darbovietę, bendrovės, suteikiančios darbuotojams nuotolinio darbo galimybę, patektų tarp patraukliausių. Tai atskleidė telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ apklausa, atlikta naudojantis tarptautine mobiliąja programėle išmaniesiems telefonams „Omnitel Trends“.
Remiantis „Omnitel Trends“ apklausos rezultatais, organizaciją, sudarančią savo darbuotojams galimybę dirbti mobiliai, rinktųsi net 84 proc. apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų, o 76 proc. respondentų teigė, kad galimybė dirbti tokiu būdu skatina jų motyvaciją. Lankstesnis darbo grafikas, galimybė derinti darbą ir asmeninius reikalus bei galimybė padirbėti neįpareigojančioje aplinkoje apklausos dalyvių buvo įvardyti kaip didžiausi nuotolinio darbo privalumai.
„Omnitel Trends“ apklausos rezultatai atskleidė, kad nuotolinis darbas labiausiai praverčia sergant šeimos nariui, prastai jaučiantis ar tiesiog norint padirbėti kitoje aplinkoje. Galimybe dirbti nuotoliniu būdu bent kartą yra pasinaudoję net 45 proc. „Omnitel Trends“ apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų.
Daugelis „Omnitel Trends“ apklausos respondentų, dirbdami nuotoliniu būdu, pirmenybę teikia nešiojamajam kompiuteriui. Juo dirba 64 proc. respondentų, o planšetinį kompiuterį bei išmanųjį telefoną atitinkamai renkasi 7 ir 9 proc. apklaustųjų.
Sparčiai besivystančios technologijos, mobilusis internetas ir išmanieji įrenginiai leidžia keisti nusistovėjusias darbo formas ir suteikti darbuotojui galimybę rinktis, kur jam patogiau atlikti užduotis. Žmonėms svarbu turėti lankstesnį darbo grafiką ir galimybę derinti asmeninį gyvenimą su darbu, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie geresnės darbo aplinkos kūrimo, - sakė „Omnitel“ personalo vadovė Živilė Valeišienė.
Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pirmoji Lietuvoje nuo 2009 m. suteikė savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybę ir įteisino nuotolinį darbą savo vidaus darbo taisyklėse. „Omnitel“ iniciatyva, 2010 m. birželio mėnesį nuotolinis darbas buvo reglamentuotas Lietuvos Respublikos darbo kodekse.
Nuotolinis darbas yra darbo organizavimo forma, kai prireikus, ne nuolat, dirbama ne darbdavio patalpose, o nuo įmonės nutolusioje vietoje. Tokiu būdu dirbdamas darbuotojas kontaktuoja su bendradarbiais ir vadovais bei partneriais per atstumą, naudodamasis išmaniuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu, nešiojamuoju kompiuteriu su mobiliuoju internetu, elektroniniu paštu telefone ir nešiojamajame kompiuteryje ir pan.
Nuotolinis darbas nėra nuolatinis, galimybė taip padirbėti gali būti suteikta tiesioginio vadovo sprendimu dėl sveikatos, šeimyninių klausimų arba prireikus susikaupti dirbant kūrybinį ar analitinį darbą.
Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ turi plačiausią Lietuvoje 3G tinklą, kuris spartų mobilųjį internetą, reikalingą dirbti nuotoliniu būdu, užtikrina daugiau kaip 380-yje Lietuvos gyvenamųjų vietovių. „Omnitel” pirmoji iš Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovių Lietuvoje pradėjo teikti 4G ryšio paslaugas, kuriomis jau gali naudotis 40 proc. Kauno gyventojų, ketvirtadalis vilniečių, taip pat Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio centrų gyventojai. Šiuo metu kas antras „Omnitel“ parduodamas mobilusis telefonas yra išmanusis.
Pranešimas žiniasklaidai |