Išmanieji telefonai užkariauja Lietuvą
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 11 Gegužė 2011 12:56
Visame pasaulyje sparčiai augant išmaniųjų telefonų populiarumui, neatsilieka ir Lietuva. Mūsų šalyje kas ketvirtas mobilusis telefonas yra išmanusis, o šių įrenginių pardavimai auga lyg ant mielių.

Pirmasis šių metų ketvirtis išmaniųjų telefonų pardavėjams Lietuvoje buvo itin sėkmingas. Šių prietaisų per tris mėnesius parduota beveik 38 tūkst. vienetų, taigi – kone 420 telefonų per vieną dieną. Palyginimui, tuo pačiu laikotarpiu pernai buvo parduota beveik 11 tūkst. išmaniųjų telefonų.

Tokius duomenis „15min“ pateikė tyrimų bendrovės „GfK Custom Research Baltic“ atstovybė Lietuvoje.

Prognozuojama, kad panašios tendencijos mūsų šalyje išliks ir toliau, o per visus metus pardavimai gali išaugti kone dvigubai. „Augimą stimuliuos operatorių rinkodariniai veiksmai, kainų mažėjimas, naujų modelių bei turinio gausa“, – aiškino tyrimų bendrovės atstovas Eduardas Grybovas.

Renkasi pigesnius

Skirtingais duomenimis, šiuo metu visame pasaulyje išmaniuosius telefonus turi 19-22 proc. mobiliųjų telefonų vartotojų.

Lietuva pasaulio kontekste laikosi palyginti solidžiai: mūsų šalyje „smartfouną“ turi kas ketvirtas mobiliojo telefono savininkas. „Vartotojų, turinčių išmaniuosius telefonus, dalis augs sparčiau, nei pernai. Kadangi, priešingai nei 2010 metais, paprastų mobiliųjų telefonų pardavimai Lietuvoje krenta“, – pastebi E.Grybovas.

Tuo pačiu jis pabrėžia, kad augti lietuviams dar yra kur: Nyderlanduose išmaniųjų telefonų rinka dar 2009 metais sudarė 21 proc., o Lietuvoje šis skaičius pasiektas tik paskutinį praėjusių metų ketvirtį.

Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje populiariausi įrenginiai su „Android“ operacine sistema. Mobilieji operatoriai teigia taip pat parduodantys nemažai „Symbian“ ir „iOS“ operacines sistemas naudojančių telefonų. Itin populiarūs nebrangūs telefonai, o taip pat „Akcija“ ar „Nuolaida“ ženklu pažymėtos prekės.

Internetas – būtinybė

Operatoriai skaičiuoja, kad visoje Lietuvoje gali būti apie 250 tūkst. išmaniųjų telefonų vartotojų. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos šis skaičius gali išaugti iki 400–450 tūkstančių.

Apie 162 tūkst. „smartfounų“ vartotojų turinti bendrovė „Omnitel“ teigia, kad žmonės aktyviai naudojasi įrenginių teikiamais privalumais. Vidutiniškai vienas vartotojas per mėnesį persiunčia apie 30–40 megabaitų duomenų, tačiau yra nemažai klientų, kurie persiunčia vieną ar net kelis gigabaitus.

„Išmanieji telefonai dažniausiai naudojami bendrauti socialiniuose tinkluose („Facebook“, „Twitter“), skaityti naujienas per naujienų portalų programėles, naudotis el. paštu telefone, žiūrėti vaizdo įrašus svetainėje „Youtube“. Gera pradžia padaryta su elektroninių žurnalų ir knygų skaitymu išmaniuosiuose telefonuose“, – sakė „Omnitel“ viceprezidentas rinkodarai ir paslaugoms Darius Maikštėnas.

Sumanių telefonų populiarėjimą pastebi ir kompanija „Bitė“. Be to, vartotojai vis dažniau renkasi mokėjimo planus, leidžiančius už nustatytą mokestį ne tik skambinti, siųsti SMS, bet ir naršyti internete.

„Išmaniuosius telefonus šiuo metu turi apie 15 proc. „Bitės“ klientų. Jų dalis sparčiai auga ir tai jau nebėra nišinė telekomunikacijų verslo sritis, kaip buvo prieš keletą metų“, – teigia „Bitės“ atstovė ryšiams su visuomene Raminta Rimkienė.

Ji pastebėjo, kad privatūs klientai persiunčia daugiau duomenų, nei verslo klientai, o aktyviausi mobiliojo interneto paslaugų naudotojai parsisiunčia iki 3 gigabaitų duomenų per mėnesį. Daugiausiai išmaniuosius telefonus „Bitės“ klientai naudoja naršyti po naujienų tinklalapius, tikrinti el. paštą, bendrauti per socialinius tinklus, taip pat populiarios parsisiunčiamos aplikacijos – programos, žaidimai ir kt.

Bendrovė „Tele2“ informaciją apie „smartfounų“ vartotojų skaičių laiko konfidencialia, tačiau pripažįsta pastebinti jo augimą. Dauguma jos klientų renkasi įrenginius, kuriems taikomos nuolaidos.

„Išmaniųjų telefonų skaičiaus augimas Lietuvoje iš esmės tiesiogiai susijęs su dviem kriterijais – pačių aparatų kaina ir mobiliojo interneto kaina. Jei operatoriai ir toliau siūlys išmaniuosius telefonus įsigyti už nedidelę kainą ar apskritai už litą, žmonės juos ir pirks – natūralu, kad kiekvienas nori už tą pačią kainą įsigyti gražesnį ir naujesnį daiktą. Mobiliojo interneto kaina taip pat svarbi, nes be interneto išmanieji telefonai praranda daugumą savo funkcijų“, – sakė „Tele2 Lietuva“ Viešųjų ryšių vadovas Andrius Baranauskas.

Kas yra išmanusis telefonas?

Pagrindinis išmaniojo telefono (angl. smartphone) skirtumas nuo įprasto mobiliojo ryšio telefono – tai sudėtinga operacinė sistema, leidžianti įdiegti papildomas programas, kurios išplečia įrenginio galimybes. Dauguma išmaniųjų telefonų galimybėmis nenusileidžia personaliniam kompiuteriui. Įprastai jie turi lietimui jautrų ekraną, jais galima naršyti internete, bendrauti socialiniuose tinkluose, dirbti rašymo, skaičiavimo ir kt. programomis, žaisti grafinius žaidimus, atkurti garso ir vaizdo įrašus, taip pat įdiegti ir naudoti specializuotas programėles. Juos galima naudoti kaip skaitmenines užrašines, atlikti vaizdo skambučius, bendrauti susirašinėjimo programėlėmis ir t.t.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed