„Bitė“ pataria: plinta SMS žinutės su virusu
Mobilusis pasaulis
Antradienis, 02 Balandis 2013 15:36

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ pataria neatidarinėti SMS žinutėse gautų nuorodų, nes jose gali būti paslėptas virusas. Neseniai visų operatorių tinkluose pradėjusioje plisti virusinėje SMS žinutėje rašoma: „Privet tut fotki http://bit.ly/YJrDjG kak tebe?“. Atidarius nuorodą vartotojams siūloma įdiegti programą, kurioje slepiasi virusas, siunčiantis SMS žinutes visiems telefono adresų knygelės kontaktams.

 

 

„Gavus nuorodą iš draugo iškart norisi pažiūrėti, ką jis atsiuntė, bet vartotojai turi būti atidūs. Žinutės siunčiamos gali būti tiesiog siekiant pavogti telefone saugomus kontaktinius duomenis. Paprastai, jie yra naudojami brukalams platinti. Vartotojai turėtų būti itin budrūs, nes virusas SMS žinutes siunčia nepaliaujamai ir gali išauginti mobiliojo ryšio sąskaitą“, – sakė „Bitė Lietuva“ atstovė žiniasklaidai Laura Bielskė.

 

Jos teigimu, vien atidarius nuorodą virusas telefone nėra įdiegiamas. Jis parsiunčiamas ir aktyvuojamas, jei atsidariusiame puslapyje vartotojai patvirtina, kad nori įdiegti programos atnaujinimą.

 

„Bitė“ jau ėmėsi prevencinių veiksmų užkirsti kelią viruso plitimui, tačiau efektyviausias būdas apsaugoti savo duomenis ir įrenginį – nespausti nuorodos, neįdiegti siūlomų atnaujinimų, o gautą žinutę ištrinti. „Bitės“ atstovė pataria neatidarinėti nuorodų ir žinutėse su kitokiu tekstu – geriau ją atsiuntusio draugo paklausti ar tikrai jis siuntė tą žinutę. Be to, atsargesni turėtų būti ir kompiuterių vartotojai, nes šis virusas jau pastebėtas ir „Skype“ pokalbių programoje ir socialiniame tinkle „Facebook“.

 

Jei virusas užkrėtė telefoną, jį išvalyti galima dviem būdais. Pirmasis – įdiegti telefonams pritaikytą antivirusinės programos versiją ir virusą pašalinti, naudojantis šia programa. Antrasis – išsisaugojus telefono duomenis, ištrinti visą informaciją telefone ir atminties kortelėje. Bitės išmaniųjų mokykloje klientams ši paslauga teikiama nemokamai.

 

Pirmosios tokio pobūdžio žinutės pradėjo plisti praėjusios savaitės pabaigoje NVS šalyse. Daug atvejų pastebėta Estijoje ir Latvijoje. Virusas pavojingas išmaniesiems telefonams, kuriuose įdiegtos „Android“ ir „Symbian“ operacinės sistemos.

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed