„Bitės“ protestas veikia: „Tele2“ siūlosi atsisakyti jai pirmumą konkursuose teikusios sutarties
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 12 Rugsėjis 2011 17:44

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), reaguodama į bendrovės „Bitė Lietuva“ protestą nutraukiant sutartį su Centrine perkančiąja organizacija (CPO) ir „Omnitel“ grasinimus pasielgti taip pat, ketina peržiūrėti mobiliojo ryšio paslaugų pirkimo kriterijus. Tuo tarpu vienintelė CPO priekaištų neturinti bendrovė „Tele2“ tikina vardan senųjų kriterijų galinti atsisakyti jai pirmenybę suteikiančios sutarties.



Trečiadienį VPT organizuoja susitikimą su visais Lietuvoje veikiančiais mobiliojo ryšio operatoriais, kuriame tikimasi rasti kompromisą, kuris į konkurencinę kovą grąžintų pasitraukusią „Bitę“ bei nuramintų protestuojantį „Omnitel“.

„Sąlyčio taškus rasti būtina. Konkurencija yra žiauri, bet ji turi būti“, – Seime parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmadienį surengto posėdžio metu sakė VPT vadovas Žydrūnas Plytnikas.

Tiesa, sąlyčio taškų paieškos VPT užtruks, skaičiuojama, ne trumpiau nei pusmetį. Iki tol CPO organizuojamuose konkursuose varžysis tik dvi mobiliojo ryšio paslaugų bendrovės, nes „Bitė Lietuva“ pirmadienį kategoriškai pareiškė, kad esant tokioms taisyklėms kaip dabar, sutarties su CPO neatnaujins.

„Šiandien realios konkurencijos nėra tame portale CPO. Mes manome, kad valstybinis sektorius, lygiai kaip ir privatus, turi ne vien standartizuotus poreikius, bet ir šiek tiek platesnius norus ir į visas galimybes privaloma atsižvelgti“, – sakė „Bitės“ Vilniaus regiono vadovas Domas Ramanauskas.

Kad konkurencijos CPO sistemoje nėra, pritaria ir „Omnitel“. Pasak šios įmonės atstovo Vitalijaus Kirvaičio, būtina numatyti, kad konkurso laimėtoją lemtų ne skambučių ir žinučių kaina, kurią visi operatoriai šiuo metu siūlo vienodą, bet ir kokybė. Taip pat norima tarp pagrindinių kriterijų numatyti ir siunčiamų duomenų kainą, interneto spartą.

Tačiau CPO priekaištų neturinti įmonė „Tele2“ tikina, kad siekdamos įvesti daugiau kriterijų jos konkurentės tenori pasipelnyti brukdamos pirkėjams jiems visai nereikalingas paslaugas.

„Dauguma perkančiųjų organizacijų yra smulkios, kaip, pavyzdžiui, darželiai. Joms išvis nereikia to interneto ir užtenka bazinių paslaugų. Tai gal jų nereikia versti pirkti sraigtasparnio, jei į darbą gali nuvažiuoti dviračiu?“ – posėdyje kalbėjo „Tele2“ atstovas Andrius Baranauskas.

Anot jo, „Tele2“ sutinka nutraukti preliminarią sutartį su CPO, dėl kurios „Tele2“ keliuose konkursuose nurungė konkurentus, kai jų visų siūloma kaina būdavo vienoda. Būtent tai, kad pirmoji pasirašiusioji preliminarią sutartį su CPO laimėdavo konkursus, kuriuose būdavo siūloma vienoda kaina, labiausiai paskatino „Bitę“ trauktis iš CPO.

„Mes nors ir šiandien galime nutraukti tą sutartį, bet manome, kad jokių papildomų kriterijų įvedinėti nereikia, konkuruoti galima ir pagal dabartines sąlygas“, – teigė A.Baranauskas.

Anot jo, konkurenciją dabar užtikrina siūlomi skirtingi mėnesio mokesčiai už paslaugas, kurie privalės išlikti, net ir siūlant nemokamas žinutes bei vietinius skambučius.

Be to, pasak CPO Pirkimų sprendimų skyriaus viršininkės Jurgitos Kuklierienės, šiuo metu įmonės varžosi ir pagal siūlomas skambučių į užsienį bei tarptinklinio ryšio paslaugų kainas.

„Mes nematome, kad tai yra bloga situacija, konkurencija yra ir dabar“, – posėdyje sakė J.Kuklierienė.

Anot jos, net ir pareiškusi spaudoje apie savo pasitraukimą iš CPO organizuojamų konkursų „Bitė“ juose ir toliau dalyvavo, taip pat elgėsi ir protestą skelbianti „Omnitel“.

Išklausiusi visas konflikto puse parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu per CPO mobiliojo ryšio paslaugas perka vos 100 iš 3500 veikiančių valstybės įstaigų. Tiems, kas mobiliojo ryšio paslaugas perka necentralizuotai, siūloma pokalbių kaina yra kelis kartus didesnės. Todėl parlamentinė grupė artimiausiu metu ketina teikti siūlymą, kad mobiliojo ryšio paslaugas per CPO pirkti privaloma būtų ne tik vyriausybinėms institucijoms, bet ir toms įstaigoms, kurios priklauso savivaldybėms.

Primename, kad prieš kelias savaites telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ paskelbė pasitraukianti iš Centrinės projektų valdymo agentūros vykdomų viešųjų pirkimų konkursų.

Tokį patį žingsnį pagrasino žengti ir bendrovė „Omnitel“. Abu operatoriai įsitikinę, kad CPO neužtikrinama konkurencija.

Savo ruožtu Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad valdiškos įstaigos už mobilųjį ryšį kasmet permoka po mažiausiai 26,6 mln. Lt. Atlikta įstaigų apklausa parodė, kad tos, kurios mobiliojo ryšio paslaugas perka centralizuotai, už pokalbius moka mažiau – vidutiniškai po 0,03–0,04 Lt., savarankiškai pirkimus vykdančios įstaigos už pokalbio minutę moka po 0,11–0,16 Lt.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed