Atskleistas mobiliųjų telefonų apsaugos nulaužimo vadovas
Mobilusis pasaulis
Šeštadienis, 02 Sausis 2010 16:04
Vokietijos saugumo ekspertas sukėlė mobiliųjų telefonų pramonės pyktį, kadangi jis ir mokslininkų grupė internete paskelbė informaciją, kaip galima nulaužti šifravimą, leidžiantį išlaikyti paslaptyje milijardų mobiliųjų telefonų vartotojų pokalbius. 28 metų mokslininkas Karsten Nohl šią savaitę laikraščiui „The Associated Press“ sakė, kad kartu su savo kolegomis sukūrė kodų knygutę, paaiškinančią, kaip galima apeiti GSM standartinį šifrą, padedantį apsaugoti daugiau nei 3 milijardų mobiliųjų telefonų pokalbius. Mokslininkas teigė, jog jo tikslas buvo paskatinti kompanijas pagerinti saugumą. Mokslininkų pateikta informacija buvo patalpinta internetinėse failų dalinimosi svetainėse. „Mes siekiame paskatinti sukurti geresnę apsaugą, o ne nulaužti ją, - sakė Karsten Nohl. – Mūsų tikslas – didesnis saugumas. Jei mes sukursime paklausą saugumui, jei operatoriai galės naudoti tai kaip marketingo funkciją, tai bus geriausias rezultatas“.

GSM - pirmaujanti mobiliųjų telefonų technologija visame pasaulyje, naudojama keleto JAV operatorių, įskaitant „AT&T Inc“ bei „T-Mobile USA“. Kompanijos „Verizon Wireless“ bei „Sprint Nextel Corp“ naudoja kitokį standartą. GSM asociacija, atstovaujanti 800 bevielio ryšio operatorių, buvo gerokai sugluminta. Šios asociacijos atstovė Claire Cranton teigė, kad ši veikla laikoma nelegalia ir yra rimtas RIPA nusikaltimas. RIPA – tai tyrimų įgaliojimų reguliavimo aktas, reglamentuojantis įsiterpimus prie vartotojų prisijungimų ir elektroninių laiškų, kurie priklauso asmenims, įtariamiems nusikaltimais. Įsiterpti į GSM skambučius galima jau kurį laiką, tačiau ši įranga prieinama tik teisėsaugos institucijoms.

Tulsa universiteto kompiuterių mokslo profesorius Sujeet Shenoi teigė, jog kodo nulaužimo vadovas iškėlė privatumo klausimą. Jis nerimauja, kad tai gali padėti nusikaltėliams užsidirbti pinigų klausantis pokalbių tarp pardavėjų ir klientų. Karsten Nohl pastangos pakerta 21 metų senumo algoritmą, kuris naudojamas užtikrinant telefonų skambučių GSM tinkle privatumą. Šis algoritmas, vadinamas „A5/1“, yra 64 bitų šifravimo funkcija, kuri imta naudoti 1988 metais. Nuo tada 128 bitų kodai buvo naudojami užtikrinant privatumą naujesniuose trečios kartos tinkluose. GSM asociacija sukūrė „A5/3“ algoritmą, kuris gali palaipsniui pakeisti „A5/1“. „Mes turime saugumo grupę, kuri rūpinasi tokiais klausimais kaip apsauga, - pasakojo Claire Cranton. – Mes turime naują apsaugos algoritmą, galintį apsaugoti ryšių klientų privatumą“.

Karsten Nohl, turintis kompiuterių inžinerijos doktoranto laipsnį, sakė, kad 128 bitų naudojimas apsunkintų kodo nulaužimą. Jis tvirtino, jog kodų knygutė internete buvo patalpinta ne iš kenkėjiškų paskatų. Tai buvo tik paraginimas mobiliųjų telefonų pramonę pagerinti apsaugos lygį. „Būdami saugumo mokslininkais, mes galime padaryti tik vieną dalyką: parodyti, kaip tai galima įgyvendinti, - sakė jis. – Mes sukūrėme įrankį, kodų knygutę, kuri naudojama iššifruojant GSM paketus arba GSM šifrus. GSM tinkle šis trūkumas buvo nurodytas jau prieš 15 metų, o tai yra pakankamas laiko tarpas, leidžiantis pakeisti naudojamą technologiją. Juk niekas nesinaudoja telefonu, kuriam jau 15 metų“.

Sekmadienį mokslininkas skaitė pranešimą Chaos ryšių kongrese. Jo pranešimas susilaukė kritikos, tačiau kiti mokslininką gyrė už pastangas. „Mes esame susipažinę su jo darbu. Tai puikus darbas, - sakė kompanijos „Cellcrypt“, pardavinėjančios programinę įrangą, leidžiančią užtikrinti telefonų saugumą, vadovas Simon Bransfield-Garth. – Jau kurį laiką žmonės bando nulaužti GSM šifrą. Ar buvo protinga paskelbti šią informaciją viešai, yra kitas klausimas“.

Šaltinis: mobili.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed