Atsargiai: jus stebi jūsų telefonas
Mobilusis pasaulis
Penktadienis, 30 Liepa 2010 08:55
Dauguma „iPhone“ ir Android“ OS išmaniesiems telefonams skirtų programų renka informaciją apie savo savininkus, atskleidė tyrimas.

Mobiliųjų telefonų ir kitų įrenginių saugumui skirtą programinę įrangą kurianti JAV bendrovė „Lookout“ pranešė patikrinusi beveik 300 000 nemokamų taikomųjų programų, skirtų bendrovės „Apple“ „iPhone“ ir „Google“ operacinę sistemą „Android“ naudojantiems išmaniesiems telefonams. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad daugelis jų slapčiomis renka privačius duomenis ir be telefono šeimininko žinios siuntinėja juos trečiųjų šalių atstovams, pranešė „Physorg.com“.

Pasak leidinio, telefonams skirtų programų keliamas pavojus, apie kurį jau kurį laiką kalbėjo vartotojų privatumo gynėjai ir IT ekspertai, tapo viena rimčiausių šios srities problemų.

„Lookout“ atstovų teigimu, nemokamų programų renkamų duomenų spektras gana platus – tai gali būti ir išsami telefono adresų knygelės informacija, telefone įrašytos nuotraukos, SMS ir elektroninio pašto žinutės, interneto naršymo duomenys ir informacija apie atliktas paieškas. Tarp šią informaciją gaunančių trečiųjų šalių gali būti reklamos bendrovės ir vartotojų įpročius bei elgseną analizuojančios įmonės, sakoma pranešime.

Remiantis tokiu būdu sukauptais duomenimis, galima tiksliau parinkti reklamą ir daugiau sužinoti apie mobiliojo ryšio vartotojus. Tačiau, pasak ekspertų, kyla pavojus, kad informacija, padedanti geriau „nutaikyti“ reklamą, gali būti perimta įsilaužėlių. Jei trečiųjų šalių atstovai deramai nesirūpina elektroniniu saugumu, šie duomenys įsilaužėliams leidžia pasinaudoti privačiais konkrečių asmenų  duomenimis.

„Lookout“ pirminius savo tyrimo rezultatus pristatė Los Andžele (JAV) vykstančioje kompiuterinio saugumo konferencijoje „Black Hat“. Bendrovės ekspertai nustatė, kad beveik 25 proc. „iPhone“ skirtų nemokamų programų ir beveik 50 proc. programų, skirtų „Andoid“ OS naudojantiems telefonams, buvo įterptos galimybės gauti privačią informaciją.

Trečiųjų šalių sukurtas programinis kodas buvo įterptas į įvairias taikomąsias programas – dažniausiai sudarant galimybę rodyti reklamą bei kitais tikslais. Tačiau, „Lookout“ atstovų teigimu, šis kodas verčia programas rinkti daugiau duomenų apie konkrečius vartotojus, nei mano patys programų kūrėjai.

„Mes išsiaiškinome, kad ne tik telefonų vartotojai, bet taip pat ir jiems skirtų programų kūrėjai tiksliai nežino, kaip veikia jų programos, o tai tikrai stebėtinas dalykas“, – pareiškė „Lookout“ vykdomasis direktorius Johnas Heringas.

Iš dalies ši problema susijusi su tuo, kad išmanieji telefonai neperspėja vartotojų apie įvairius duomenų, kuriuos renka telefonuose įdiegtos programos, tipus, sakoma pranešime. „iPhone“ telefonai vieninteliai perspėja savo šeimininkus, jei telefone įdiegtos programos nori pasinaudoti informacija apie jų buvimo vietą.

Nors „Android“ OS valdomi telefonai pateikia griežtus perspėjimus diegiant į juos trečiųjų šalių programas, daugelis vartotojų į juos nekreipia dėmesio norėdami greičiau pradėti jomis naudotis.

Bendrovės „Apple“ ir „Google“ kol kas niekaip nekomentavo „Lookout“ tyrimo rezultatų, sakoma pranešime.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed