Ar tavo sutuoktinis neištikimas? Ką veikia „sergantys“ darbuotojai? Atsakys išmanusis telefonas
Mobilusis pasaulis
Antradienis, 01 Lapkritis 2011 09:47

„Fiksuoja kiekvieną žinutę, kiekvieną skambutį, elektroninį laišką bei nustato tavo sutuoktinio ar darbuotojo, kuris pranešė sergąs, buvimo vietą“, – skelbia sekimo programinės įrangos išmaniesiems telefonams reklama.



Iš tiesų programinės įrangos gamintojai išrado tikrą žaliaakį monstrą, kuris išmaniojo telefono savininkui nežinant gali sekti kiekvieną jo judesį.

„Kiekvienas, užmezgęs romaną, naudojasi mobiliuoju telefonu“, – tvirtina vienas tokios sekimo įrangos kūrėjas. Kitas priduria: „Jeigu pastebi bent menkiausius neištikimybės signalus, geriausias būdas sužinoti tiesą – tai sekti sutuoktinio veiklą išmaniajame telefone įdiegus sekimo programą.“

Gamintojai aiškina, kad tokia programa reikalinga, nes dabartiniame pasaulyje mobilusis telefonas tapo didžiuoju paslapčių  sergėtoju. Tačiau programa praverčia ne tik pavydiems sutuoktiniams.

Sekti gali bet kas

Programa sukurta taip, kad ji fiksuoja viską, ką veikia telefono savininkas: nustato kur jis yra, ką skaito, ką fotografuoja, kalba ar rašo žinutėse. O pačiam savininkui, susivokti, kad yra sekamas, beveik neįmanoma.

Tokia didžiulė sekimo mašina paleidžiama vos keliais spustelėjimais. „Cryptocard“ komnpiuterinio saugumo ekpertas Jasonas Hartas aiškina, kad įdiegti tokią programą gali bet kas: vagys, verslo konkurentai, šeimos nariai.

Tiesa, dažniausiai užpuolikas braunasi į telefoną to žmogaus, apie kurį ką nors žino: pavyzdžiui, seka jo žinutes „Facebook“ ar „Twitter“ socialiniuose tinkluose. Tuomet iš asmeninio elektroninio pašto aukai atsiunčiamas laiškas su prisegta nuotrauka ar dokumentu, sutrumpinta nuoroda.

Vos telefono savininkas atidaro šį prisegtuką, sekimo programa, kuri būna įmontuota siųstoje byloje, slapta įdiegiama į telefoną, o visi duomenys pradedami pumpuoti į specialų tinklalapį internete, kuris pasiekiamas įsilaužėliui.

„Naudojimasis „Facebook“ ir „Twitter“ bei trumposios nuorodos paspaudimas šiuose rinkluose kelia pavojų, kad tapsite sekami“, – įspėja J.Hartas.

Savininkas nežinos esąs sekamas

Pasak jo, blogiausia tai, kad telefono savininkas beveik niekaip negali nustatyti, ar jis yra sekamas, ir nuo to sekimo apsisaugoti. „Tai kelia didžiausią pavojų“, – sako ekspertas.

Šiemet visame pasaulyje planuojama parduoti beveik 500 tūkst. naujų išmaniųjų telefonų, tačiau ekspertai ragina būti apdairesniems renkantis tokio tipo ryšio priemonę.

Jie pripažįsta, kad versle išmanieji telefonai tapo kone nepakeičiamais, bet nesąžiningiems darbuotojams, nepažangiems paaugliams ir nepatikimiems sutuoktiniams primena: šie telefonai nėra  tik išmanūs, jie dar ir kalbūs skundikai.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed