Pasaulyje liko tik trys stambūs kietųjų diskų gamintojai
Kompiuterių pasaulis
Ketvirtadienis, 12 Gegužė 2011 21:30
Rinkos analitikų skaičiavimais, praėjusiais metais pasaulinėje rinkoje buvo pagaminta iš viso apie 652,3 milijono kietųjų diskų. Pastebima, jog šiuo metu taip pat vyksta reikšmingas rinkos persiskirstymas, kadangi šiame segmente liko tik trys reikšmingi "žaidėjai" - "Western Digital", "Seagate" ir "Toshiba/Fujitsu".

Prieš beveik mėnesį buvo paskelbta naujiena apie tai, jog "Seagate" įsigijo kompanijos "Samsung" kietųjų diskų gamybos padalinį. Vertinant gamybos apimtimis, "Seagate" per praėjusius metus pagamino apie 195,2 milijonus kietųjų diskų (HDD), tuo tarpu "Samsung" apimtys buvo gerokai kuklesnės ir sudarė apie 66,0 milijonų. Numatoma, jog po šio 1,38 milijardų dolerių apimties sandėrio "Seagate" turėtų kontroliuoti maždaug 40% pasaulinės HDD rinkos ir įgis priėjimą prie pirkėjų Azijoje. Tačiau net įvykdžius tokio masto strateginį susijungimą, kompanija nepralenkė apie 50% rinkos kontroliuojančios "Western Digital" (WD). Ši kompanija mėnesiu anksčiau įsigijo kitą stambų kietųjų diskų gamintoją "Hitachi Global Storage". Atitinkamai WD metiniai pardavimai sudarė 203,7 milijono vienetų, o "Hitachi Global Storage" - 115,8 milijono vienetų.

"Toshiba/Fujitsu" išlieka trečiuoju rinkos dalyviu. Ši kompanija per metus pagamino 71,7 milijono kietųjų diskų ir tai sudarė šiek tiek daugiau nei 10% globalių pardavimų. "Apskritai žiūrint, gamintojų skaičiaus sumažėjimas nuo penkių iki trijų ženkliai padidina HDD industrijos stabilumą ir efektyvumą", teigia kompanijos IHS analitikas Fang Zhang. "Tačiau stambūs pastarojo meto sandėriai rodo, jog konkurencinės sąlygos šiame segmente bus itin sudėtingos".

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed