Mokslininkai suskaičiavo pasaulyje saugomų duomenų kiekį
Kompiuterių pasaulis
Antradienis, 15 Vasaris 2011 01:53
Martino Gilberto vadovaujama mokslininkų grupė iš Pietų Kalifornijos universiteto teigia, kad jai pavyko suskaičiuoti viso pasaulio skaitmeniniuose ir analoginiuose įrenginiuose saugomą informaciją.

Mokslininkai padarė išvadą, kad bendras žmonijos sukurtos informacijos kiekis yra 295 eksabaitai (295 milijardai gigabaitų). Jei šiuos duomenis įrašyti į kompaktinius diskus, jų aukštis viršytų atstumą iki mėnulio.

Beje, mokslininkai mano, kad šis kiekis lygus tik 1% informacijos, kuri saugoma visose vieno žmogaus DNR molekulėse.

Tyrimo metu nustatyta, kad daugiausia informacijos (94%) laikoma skaitmenine forma. Iki 2002 metų dominavo analoginis duomenų saugojimas ir apdorojimas.

2007 metais visame pasaulyje TV ir GPS signalų transliacijų metu buvo perduota apie 1,9 zetabaito (1900 eksabaitų) informacijos. Žmonių bendravimo metu (pavyzdžiui, kalbant telefonu) buvo perduoti 65 eksabaitai duomenų.

2007 metais visi pasaulio personaliniai kompiuteriai atliko 6,4 kvintilijono operacijų per sekundę. Maždaug tiek pat operacijų per sekundę atlieka vieno žmogaus smegenys.

Informacijos apdorojimo greitis auga 58% per metus, perduodamos informacijos kiekis – 28%, o bendra duomenų apimtis – 23% per metus. Neseniai vienos „Intel“ tyrimų laboratorijos direktorius profesorius Džimas Heldas spėjo, kad ateityje žmonija susidurs su duomenis saugančių įrenginių trūkumu. Greitą informacijos kiekio didėjimą jis sieja su interneto servisų gausėjimu. Kaip pavyzdį jis nurodė „YouTube“, kurios serveriuose saugoma daugiau informacijos nei visi komerciniai televizijos kanalai perduoda per metus.

Parengė: redakcija
Šaltinis: Science
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed