"Microsoft": norėtume, kad "Intel" pradėtų gaminti 16 branduolių "Atom" mikroprocesorius
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 02 Vasaris 2011 12:13
"Microsoft" atstovai netiesiogiai skatina "Intel", kad ši kuo greičiau baigtų kurti ir pradėtų gaminti 16 branduolių turinčio ir efektyviai energiją naudojančio "Atom" procesoriaus modelį. Esminis tokio siekio motyvas - sumažinti šiuolaikinių serverių energijos sąnaudas.

Tokio skubėjimo priežastis yra paprasta ir ganėtinai logiška - panaudoti naujuosius procesorius, siekiant sumažinti didžiuliuose duomenų centruose veikiančių serverių energijos sąnaudas. Toks ekonominis motyvas ypač pasiteisintų, mažinant "Bing", "Hotmail" ir "Windows Live Messenger" teikiamoms paslaugoms užtikrinti naudojamos aparatūros poreikį elektrai ir aušinimui.

Silicio Slėnyje įvykusios konferencijos "The Linley Group Data Center Conference" metu "Microsoft" inžinierius Dileep Bhandarkar savo oficialioje kalboje užsiminė, jog rinkoje egzistuoja "didžiulė galimybė" padidinti energijos sąnaudų efektyvumą, diegiant itin efektyvius procesorius, tokius kaip "Intel Atom", "AMD Bobcat" arba "VIA Nano".

Dabartiniu metu serveriuose naudojami "Intel" procesoriai - tokie kaip "Xeon" - veikia palyginti dideliu taktiniu dažniu, naudoja daug elektros, jiems aušinti reikalingos aktyvaus aušinimo sistemos, todėl eksploatacijai užtikrinti reikalingos sąnaudos išauga labai apčiuopiamai. "Microsoft" atstovų vertinimais, "Xeon" procesorius pakeitus 16 branduolių "Atom" procesoriais, būtų įmanoma užtikrinti tą patį našumą, tačiau energijos sąnaudos būtų gerokai mažesnės. Jei serveriuose pavyktų įdiegti taip vadinamą "System-on-chip" principą (kai viename luste integruojamos kelios kompiuterio posistemės, pavyzdžiui, belaidžio ryšio ir vaizdo), energetinis efektyvumas būtų dar didesnis.

"Kai pažvelgiate į šiuos mažyčius branduolius, supranti, jog norėdamas padidinti sistemos darbo efektyvumą turi pamiršti apie duomenų perdavimo tiltus ir tinklo valdiklius. Iš esmės, tiek branduoliai, tiek pagrindinės posistemės turėtų būti integruojamos į vieną visumą", - aiškina D. Bhandarkar. Jis taip pat tikisi, jog "Intel" galiausiai suvoks, jog vienas jos konkurentų kompanija ARM aktyviai veržiasi į serverių rinkos segmentą, kur savo pozicijas bandys užsitikrinti būtent efektyviai energiją vartojančiais gaminiais. Specialistas taip pat priduria, jog "Intel" teks pasikliauti "Atom" architektūra, jei ši kompanija norės laimėti kovą su ARM vienam galios vatui tenkančio našumo požiūriu.

Atsižvelgiant į tokius teiginius, yra galimybė, jog serveriai jau netolimoje ateityje bus komplektuojami su ARM procesoriais. Tiesa, šiai konkuruojančiai architektūrai dar teks įveikti kelias rimtas kliūtis, kol pasieks 'x86' procesorių architektūros našumo lygį. "Patobulinimai, susiję su mikroprocesoriaus komandų rinkinio modifikavimais, vyksta itin skausmingai. Kaip taisyklė, tam būtinas mažiausiai dvigubas efektyvumo prieaugis kainos ir našumo požiūriu. Kai kurie teigia, jog toks prieaugis turėtų būti penkeriopas, tačiau realiai užtenka dvigubo, kad tai bent apsimokėtų. Nežiūrint į tai, ARM yra potenciali ir įdomi alternatyva, ir jei jie paskatins "Intel" ir AMD kurti efektyvesnius x86 sprendimus, aš būsiu visiškai patenkintas", sako D. Bhandarkar. Kol kas "Intel" oficialiai nėra paskelbusi jokių planų "Atom" lustus pritaikyti serveriams.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed