„Wikipedia“ enciklopedijai pranašaujamas saulėlydis
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 05 Rugpjūtis 2009 13:46
Didžiausios ir populiariausios internetinės enciklopedijos „Wikipedia“ angliškoje versijoje sumažėjo naujų tekstų skaičius. Analitikai tai vertina kaip vieną iš artėjančio „Wikipedia“ saulėlydžio ženklų, skelbia „New Scientist“.

Vieno iš jų – Edo Chi – atlikto „Wikipedia“ turinio tendencijų tyrimo apžvalga skelbiama šiame tinklaraštyje.

„Wikipedia“ turinį kuria jos vartotojai. 2001 m. internete debiutavusi „laisvoji enciklopedija“ labai greitai išaugo iki 3 mln. straipsnių. Tačiau jų kūrimo dinamikos tyrimai liudija, kad pastaraisiais metais enciklopedijos turinio didėjimo tempai pradėjo mažėti. 2006 m. enciklopedijoje kas mėnesį atsirasdavo apie 60 tūkstančių naujų straipsnių. Toks jų kiekis kurį laiką išliko stabilus, tačiau ilgainiui pradėjo mažėti. Tokia pat tendencija buvo užfiksuota ir analizuojant straipsniuose daromų pataisų kiekį – jis sustojo ties 5,5 mln. pataisų per mėnesį riba. Aktyvių „Wikipedia“ redaktorių skaičius taip pat sumažėjo iki 750 tūkstančių ir kol kas nesikeičia.

Be to, Edas Chi ir jo kolegos pastebėjo, kad pastaraisiais metais smarkiai sumažėjo nereguliariai pataisas straipsniuose darančių vartotojų skaičius. Tuo tarpu palyginti reguliariai „Wikipedia“ redaguojančių asmenų skaičius išaugo nuo 5 iki 15 proc. Tyrėjai pastebėjo ir dar vieną permainą: 2003 m. buvo ištrinama ar perrašoma apie 10 proc. „atsitiktinių“ redaktorių padarytų pataisymų. Dabar šis skaičius išaugo iki 25 proc.

„Wikipedia“ turinio pokyčius nagrinėjusių tyrėjų manymu, šios tendencijos gali būti „laisvosios enciklopedijos“ saulėlydžio ženklai. Pasak jų, ilgainiui naujų redaktorių skaičius gali sumažėti iki statistiškai nereikšmingo skaičiaus. Dėl to smuks straipsnių kokybė, nes ribotas redaktorių skaičius negalės išlaikyti deramo enciklopedijos lygio pačiose įvairiausiose žinių srityse.

Tačiau su tokiomis išvadomis sutinka ne visi „Wikipedia“ raidą stebintys ekspertai. Esą padidėjęs taisymų skaičius gali būti susijęs su aktyvesniu reklaminių straipsnių ar nuorodų skelbimu, o redaktoriai paprasčiausiai „valo“ tekstus nuo nekokybiškos informacijos.

Šaltinis: balsas.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed