Mikroprocesorius, skaičiuojantis tikimybėmis, o ne dvejetaine logika
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 25 Rugpjūtis 2010 13:06
Dauguma žmonių, susipažinusių su fundamentaliais elektroninių lustų veikimo principais, yra girdėję ir apie dvejetainę skaičiavimo sistemą. Priežastis paprasta - ji naudojama beveik visuose šiuolaikiniuose kompiuteriuose. Tačiau viena Bostono kompanija bando pritaikyti kitokio tipo logiką - ji planuoja rinkai pateikti tikimybinį procesorių.

Dvejetainėje skaičiavimo sistemoje naudojami "nuliukai" ir "vienetukai", o atliekamos aritmetinės operacijos visada duoda vienareikšmį rezultatą (taip pat arba nulį, arba vienetą). Tuo tarpu "Lyric Semiconductor" sukurtame procesoriuje veiksmai atliekami su skaitinėmis tikimybių išraiškomis. Gamintojo teigimu, toks komponentas gali paspartinti daugelio modernių elektroninių įrenginių veikimą, pradedant išmaniesiems telefonams skirta "Flash" tipo atmintimi, baigiant geresnės kompiuteriuose veikiančios sprendimams priimti skirtos programinės įrangos sukūrimu.

"Lyric Semiconductor" lustas operuoja neįprastais įvesties duomenimis. Vietoj to, kad į procesorių būtų perduodami tradiciniai nulių ir vienetų srautai, į jį įvedamas tam tikro įvykio tikimybę atitinkantis signalas; išvesties parametras taip pat yra tikimybė, nusakanti galimybę sutapti dviejoms įvesties tikimybėms.

Kiek galima spręsti iš kompanijos pranešimo, tikimybiniai skaičiavimai atliekami aparatiniame lygmenyje. Tai pasiekiama naudojant ne įprastines tranzistorines logines schemas, o vadinamųjų tikimybinių Bajeso tinklų  principu sudarytus elektroninius junginius.

Gebėjimas apdoroti tikimybes, kad ir kaip tai atrodytų keista, kai kuriose kompiuterinių skaičiavimų srityse yra gerokai plačiau pritaikomas nei dvejetainė logika. Priežastis paprasta - dvejetainės operacijos dažnai naudojamos tikimybiniams matematiniams skaičiavimams atlikti, todėl papildomos parametrų transformacijos į dvejetainę skaičiavimo sistemą reikalauja daug didesnių techninių pajėgumų. Kai kurios stambios paieškos sistemos arba prekybiniai internetiniai portalai, tokia kaip "Amazon" ir "Netflix", taip pat pasikliauja  specialiomis programomis, kurios nustato, kurioms prekėms galioja didžiausia tikimybė, jog jos patiks vartotojui. Panašiais principais veikia ir internetinių šiukšlių (spam'o) filtrai.

Žinoma, tokie procesoriai gali būti pritaikomi ir karybos srityje - matyt neveltui jų kūrimą jau nuo 2006 metų dalinai remia JAV karinė mokslinių tyrimų organizacija DARPA. Tikimybiniai procesoriai galėtų būti panaudojami iškraipytiems garso signalams atkoduoti arba tobulesnėms mašininės regos sistemoms sukurti, kurios galėtų interpretuoti stebimo vaizdo arba veiksmo prasmę. Specialistai taip pat teigia, jog tokio tipo skaičiavimo įranga galėtų padėti žvalgybos tarnyboms rūšiuoti ir atrinkti didžiulius kiekius informacijos, atrenkant "triukšmą" nuo vertingų duomenų.

"Lyric Semiconductor" planuoja pagaminti pirmuosius bendrosios paskirties tikimybinių procesorių prototipus per artimiausius tris metus. Tuo tarpu mažesnį "Flash" tipo atminčiai skirtą klaidas koreguojantį lustą klientai gali įsigyti jau dabar, o pati kompanija prognozuoja, jog tokie atminties spartą padidinantys komponentai plataus vartojimo nešiojamoje elektronikoje - pavyzdžiui, išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose - pasirodys per artimiausius du metus.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed