D. Britanijoje pradėtas pardavinėti 22 svarus kainuojantis kompiuteris „Raspberry Pi“, atliekantis visas pagrindines šiuolaikinio asmeninio kompiuterio funkcijas.
Britų labdaros organizacija „Raspberry Pi Foundation“, kurios užsakymu buvo pradėta „Raspberry Pi“ gamyba, jį pardavinėja už 22 svarus, tai yra, beveik už 90 litų.
Kreditinės kortelės dydžio „Raspberry Pi“ laisvai telpa į kišenę, prie jo papildomai reikia prijungti televizorių arba kompiuterio monitorių, klaviatūrą ir pelę. Elektros energija jam tiekiama per „microUSB“ jungtį, pranešė BBC. Kompiuteris neturi korpuso.
„Raspberry Pi“ naudoja ARM architektūros 700 MHz procesorių, 256 MB darbinės atminties, SD/ MMC/ SDIO kortelių lizdą, turi dvi USB jungtis, „Ethernet“, HDMI prievadus, „Wi-Fi“ belaidžio ryšio modulį, 3,5 mm garso išvestį. Kompiuterį valdo „Linux“ operacinė sistema.
„Raspberry Pi Foundation“ šią naujovę rekomenduoja naudoti mokyklose, kad mokiniai galėtų mokytis programavimo. Tačiau „Raspberry Pi“ gali atlikti visas pagrindines šiuolaikinių asmeninių kompiuterių funkcijas – naršyti internetą, leisti tekstų redagavimo, elektroninių lentelių programas, HD režimu žiūrėti TV ir internetines videotransliacijas, ir netgi žaisti kai kuriuos 3D žaidimus.
Pranešama, kad „Raspberry Pi“ sukūrė savanoriai, o visas pelnas iš šių kompiuterių pardavimo atiteks „Raspberry Pi Foundation“ fondui.
Įdomu, kad šio kompiuterio gamintojai rinkai pateiks ir dar pigesnį, vos 16 svarų (apie 65 Lt) kainuojantį „Raspberry Pi“ modelį, turėsiantį 128 MB darbinės atminties ir vieną USB jungtį. Jis parduotuvėse turėtų pasirodyti antrąjį šių metų pusmetį.
Šiuose vaizdo siužetuose – „Raspberry Pi“ pristatymas ir „Quake 3“ žaidimo demonstravimas.
Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.
Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.
Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.
Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.
Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.
Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.