Kompiuteriai dirbantiems
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 24 Lapkritis 2010 16:28
Jei stacionarūs kompiuteriai paprastai kuriami žaidžiantiems, tai nešiojamieji dažniausiai būna „nutaikyti“ į dirbančius. Bet darbas darbui nelygu, tad ir poreikiai skiriasi. Nenuostabu, kad kompiuterių gamintojai bando prie jų prisitaikyti.

Šįkart trumpai aprašysiu tris neseniai rinkai pristatytus nešiojamuosius kompiuterius, kuriuos teko pakankinti ir man.

Prabangus mažylis

„Testuok jį ne kaip automobilį, o kaip kabrioletą“, – taip lengviausią „Apple“ kompiuterį „MacBook Air“ juokaudamas pristatė bendrovės atstovas.

Gavau išbandyti 11 colių įstrižainės ekraną turintį „Air“ (dar yra 13 colių). Tikrai, tai kompiuteris, kurį ne kiekvienas gali sau leisti. Jis lengvas (sveria apie 1 kg), mažas (storis – vos 1,7 cm), tačiau brangus ir ne itin galingas (1,4 GHz „Intel Core 2 Duo“ procesorius, 2 gigabaitai virtualiosios atminties (GB RAM), 128 GB atminties). Vis dėlto kompiuteris nėra toks lėtapėdis, kaip byloja skaičiai – vienu metu paleidus kelias dažniausiai naudojamas programas (muzikos ir vaizdo grotuvai, interneto naršyklė su keliais aktyviais langais, teksto redaktorius), viskas veikė be didesnių strigimų.

Esminis skirtumas nuo ankstesnės „Air“ versijos tas, kad šiame kompiuteryje įmontuotas ne standusis diskas, o 128 GB atminties kortelė. Tai leido ne tik sutaupyti vietos, sumažinti energijos suvartojimą, bet ir paspartinti kompiuterio darbą (nors dėl to, kas veikia sparčiau, ginčijamasi).
Taip pat naujajame „Air“ neliko šviečiančios klaviatūros. Gaila, visai patogu rašant tamsoje. Be to, patobulinta jutiklinė plokštelė (angl. touchpad) – vietoj mygtuko apačioje, nuo šiol ji pati tapo paspaudžiamu „mygtuku“.

„Air“ turi vos kelias jungtis – dvi USB, po vieną ausinėms, elektrai ir išoriniam ekranui prijungti. Jos tikrai gali prireikti. Kad ir koks ryškus bei kokybiškas būtų 11 colių ekranas (jo raiška – net 1366x768 taškų), visgi jis yra per mažas nuolatiniam darbui.

Nėra jame DVD įrenginio, nors visada galima prijungti išorinį. Gaila, nėra ir „Ethernet“ interneto jungties. Aišku, daugumai užteks bevielio WiFi, bet teks pamiršti 100 Mbps greitį.

Stiprioji kompiuterio pusė – elementas, galintis „ištempti“ 5 valandas darbo. O jei dirbdami nežiūrite filmų ir neklausote muzikos, dar ilgiau. Aš per kelis kartus „ištraukiau“ daugiau nei 6 valandas.

Kaina – apie 3,6 tūkst. Lt.

Solidus ir galingas

Prabangių kompiuterių rinką neseniai papildė kompanijos „Hewlett-Packard“ (HP) gaminys „EliteBook 8540p“. Tvirtas ir solidžiai atrodantis aliuminio spalvos korpusas slepia tikrai stiprius „vidurius“: 2,66 GHz „Intel Core i7-620M“ procesorių, 4 GB RAM, 320 GB standųjį diską, 1 GB „Nvidia NVS 5100“ vaizdo plokštę ir kt. Sakyčiau, subalansuotas darbui, bet tiktų ir žaidimams...

Kompiuteris turi ryškų 15,6 colio įstrižainės LED monitorių, kurio raiška – 1600x900 taškų. Kitaip nei dauguma nešiojamųjų kompiuterių, šis turi ne tik standartinę „qwerty“, bet ir skaičių klaviatūrą.

Be CD-DVD įrašymo įrenginio ir visų svarbiausių jungčių (USB, VGA vaizdo jungtis, ausinės, mikrofonas, internetas) jame yra ir populiariausių atminties kortelių skaitytuvas.

Prie viso to, virš klaviatūros įrengti šviečiantys ir lietimui jautrūs indikatoriai, kuriais galima reguliuoti pagrindinius kompiuterio nustatymus (bevielis internetas, garso lygis ir pan.).

Priekaištų tokio „aparato“ darbui rasti sunku. Tiesą sakant, pats naudoju vieną tiesioginių jo konkurentų iš DELL „Latitude“ serijos. Ir vis tiek nekyla rankos kritikuoti HP gaminio. Atrodo patraukliai, veikia sklandžiai, turi viską, ko gali prireikti ir patyrusiam vartotojui...

Galima skųstis, kad vaizdo plokštės neužteks reiklesniems žaidimams, tačiau kompiuteris pirmiausia skirtas verslo klientams. Galima priekaištauti, kad be įkrovimo 8 celių elementas ištveria mažiau nei 5 valandas normalaus darbo (juk teks nešioti beveik 3 kg), tačiau tokią „geležį“ panešti reikia daug energijos. Kitaip sakant, tikslas pateisina priemones.

Ir kainą – apie 5,7 tūkst. Lt.

Taupiems ir reikliems

Kai draugai ir pažįstami klausia patarimo „kokį pigų ir gerą laptopą nusipirkti“, suglaudžiu ausis. Perkant pigų, kažkokių minusų visada bus: nepatvarus korpusas, galimi dažni gedimai, silpnas procesorius, mažai vietos, prastas ekranas, mažai išorinių jungčių... Bent vienas ar keli tokie minusai perkant gali atrodyti nereikšmingi, bet ilgainiui gali kaip reikiant įgristi. Vėliau prireiks naujo kompiuterio, ir čia įsigalios taisyklė „skūpas moka du kartus“.

Visgi būtent ši rinka užpildyta, ko gero, su kaupu. Ir atsiranda išties dėmesio vertų pasiūlymų.

Tarkim, „Samsung Q330“ – patraukliai atrodantis, gerus techninius parametrus turintis kompiuteris (2,4 GHz „Intel Core i3-350M“ procesorius, 4 GB RAM, 320 GB standusis diskas). Na, 13 colių įstrižainės LED ekrano raiška nėra pati įspūdingiausia (1366x768 taškų), o ir regimumo kampas ribotas, tačiau šiaip ekranas yra pakankamai šviesus, spalvos ryškios.

Aišku, kompiuteris turi visas būtiniausias jungtis ir net aukštos raiškos HDMI išvestį. Taip pat – integruotą atminties kortelių skaitytuvą bei, žinoma, CD-DVD įrenginį.

Šešių celių elementas šį kompiuterį be įkrovimo gali palaikyti daugiau nei 5 val. Atsižvelgiant į tai, jog kompiuteris sveria tik 2 kilogramus, tikrai įdomu, kur visa tai tilpo.

Kaina – apie 2,5 tūkst. Lt.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed