Kompiuteriai be BIOS krausis per kelias sekundes
Kompiuterių pasaulis
Antradienis, 05 Spalis 2010 12:32
Jau nuo kitų metų rinkoje įsitvirtins pagrindinę asmeninių kompiuterių įvesties ir išvesties sistemą (BIOS) pakeisianti UEFI technologija, kuri kompiuterių įkrovą sutrumpins nuo kelių minučių iki kelių sekundžių.

Naujų kompiuterių, kuriuose nuo 2011 metų bus masiškai diegiama BIOS pakeisianti Unifikuota išplėstinė gamintojų programinės įrangos sąsaja (UEFI, Unified Extensible Firmware Interface), įkrovos laikas žymiai sutrumpės, skelbia BIOS įpėdinę plėtojančios organizacijos „UEFI Forum“ vadovas Markas Doranas.

„Dabar gali tekti palūkėti apie 25 – 30 sekundžių, kol, įjungus kompiuterį, pasirodys pirmieji operacinės sistemos krovimosi požymiai, – sakė jis dienraščiui „Daily Telegraph“. – Naudojant UEFI šis laikas sutrumpės iki kelių sekundžių“.

„UEFI Forum“ vadovas primena, kad BIOS sistema asmeniniuose kompiuteriuose naudojama jau maždaug 25 metus, nors iš pradžių jos kūrėjai manė, kad jos bus atsisakyta pagaminus maždaug 25 tūkstančius su IBM PC suderinamų kompiuterių. Tačiau pasirodė, kad kai kurios kompiuterių mikroschemų rinkinių dalys su BIOS programine įranga išliko žymiai ilgiau, iki pat mūsų dienų, ir tai BIOS sistemos kūrėjams buvo gana netikėta. „Jie kaip ir visi kiti stebisi, jog BIOS vis dar gyva ir naudojama daugumoje asmeninių kompiuterių. Kai ji buvo kuriama, niekas nemanė, jog tai bus ilgalaikis sprendimas“, – sakė M. Doranas.

Tačiau 25 metų kompiuterijos raidos išbandymus atlaikiusiai BIOS, kurioje vis dar naudojami nuo pirmųjų su IBM PC suderinamų asmeninių kompiuterių pasirodymo išlikę kodo fragmentai, vis sunkiau susidoroti su naujais iššūkiais, teigiama pranešime. BIOS ir UEFI programinės įrangos gamintojos AMI atstovų teigimu, jos amžius ypač pradėjo trumpėti paplitus kompiuteriams su 64 bitų operacinėmis sistemomis bei naujiems jų modeliams, besiskiriantiems nuo „klasikinių“ stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių.

„Kietųjų diskų talpos riba – 2 terabaitai – kuri buvo išlikusi nuo asmeninio kompiuterio sukūrimo laikų, jau greitai ims kelti problemų tiems, kurie savo kompiuteriuose laiko daug nuotraukų bei vaizdo medžiagos, – BBC sakė AMI techninės rinkodaros skyriaus atstovas Brianas Richardsonas. Pasak jo, problemų dėl BIOS kyla ir populiarėjant planšetiniams kompiuteriams bei kitiems nedideliems įrenginiams: BIOS „tikisi“, kad jų vidinė techninės įrangos sandara atitinka pirmųjų asmeninių kompiuterių struktūrą.

Tuo tarpu UEFI sąsaja bet kokį asmeninį kompiuterį „išvaduoja“ nuo IBM PC architektūrinių sprendimų. Pavyzdžiui, ji nenurodo, kad kompiuterio klaviatūra turi būti jungiama tik per tam tikrą jungtį. „UEFI tik „praneša“, kad kompiuteryje yra tam tikras įrenginys, atsakingas už informacijos įvestį naudojant klaviatūrą“, – aiškina Markas Doranas. Tai reiškia, kad, naudojant UEFI, bus paprasčiau užtikrinti sąveiką su virtualia klaviatūra, vartotojo valdymo gestais liečiant sensorinį ekraną ar būsimomis informacijos įvesties priemonėmis.

UEFI išaugo iš „Intel“ sukurtos EFI specifikacijos ir tapo visuotinai pripažintu standartu tuo metu, kai kompiuterių pramonėje buvo aiškiai suvokta būtinybė pakeisti BIOS nauja technologija, sakoma pranešime.

Kai kurie stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių pagrindinių plokščių gamintojai jau naudoja UEFI, tačiau, pasak M. Dorano, 2011 –ieji šiuo požiūriu turėtų tapti „lūžio“ metais, kai rinkoje bus vis daugiau parduodama naujų kompiuterių su UEFI sąsaja.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed