Kompiuterių pasaulis
|
Trečiadienis, 08 Gruodis 2010 02:09 |
Žaidimų kompiuterių pardavimus prieš Kalėdas skatina ne tik plataus vartojimo rinka, bet ir... kariškiai. JAV Karinių oro pajėgų mokslinių tyrimų laboratorija (AFRL) į vieną sistemą sujungė 1760 žaidimams skirtų kompiuterių "Playstation 3". Mokslininkų teigimu, šis superkompiuteris gali atlikti 500 trilijonų slankiojo kablelio operacijų per sekundę.
Šis projektas buvo pradėtas praėjusiais metais - apie jį visuomenė sužinojo iš gandų, jog Pentagonas tuo metu supirkinėjo "Playstation 3" kompiuterius. Pirmasis superkompiuterio modelis buvo palyginti "kuklus" ir susidėjo iš 336 įrenginių. Pavadinimu "Condor Cluster" pramintas masyvas ne tik yra daugiau kaip 5 kartus didesnis, bet taip pat naudoja papildomus 168 grafinius procesorius (GPU) ir 84 serverius. Jais valdomas sistemoje sugeneruojamas duomenų srautas, taip užtikrinant lygiagretų visų sudėtinių komponentų darbą. Bendra masyvo kaina siekia apie 2 milijonus dolerių. AFRL specialistų įvertinimu, tai prilygsta vos 5-10% bendros sumos, kurią tektų sumokėti, norint sukurti analogiško pajėgumo superkompiuterį nuo nulio. Beje, naujovės autoriai teigia, jog visa sistema taip pat vartoja maždaug 10% energijos, kurios prireiktų specializuotam superkompiuteriui maitinti. Masyve panaudoti senesnio modelio PS3 žaidimų kompiuteriai (jiems būdingi didesni matmenys, kadangi naujesniuose modeliuose nėra galimybės įdiegti "Linux" operacinę sistemą. Kaip tik minėtoji operacinė sistema yra esminis komponentas, "paverčiantis" žaidimų įrenginius į lanksčiai konfigūruojamus skaičiavimo sistemos mazgus. AFRL planuoja naudoti "Condor Cluster" greitam didelės raiškos palydovinių nuotraukų apdorojimui atlikti, radarų funkcionalumui padidinti ir netgi dirbtinio intelekto tyrimams vykdyti. Šaltinis: |
Susijusios naujienos: |
|
- Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)
Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.
- Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)
Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.
- Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)
Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.
- „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)
Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.
- Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)
Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.
Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.
|
|