Dviejų kompiuterių pokalbis – nelogiškas, bet rišlus
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 31 Rugpjūtis 2011 09:01

Pagrindinis „chatbot“ programų tikslas – sukurti įspūdį, kad dialoge dalyvauja ne kompiuteris, o žmogus, rašo Spectrum.ieee.org.

Užduotis, pasirodo, yra ne iš lengvųjų – kompiuterio vedamą pokalbį vis dar nesunku atskirti nuo žmogaus.



JAV Kornelio universiteto mechaninės inžinerijos laboratorijos „Creative Machines Lab“ specialistai sugalvojo pasižiūrėti, kas nutiktų, jei pokalbis vyktų tarp dviejų „chatbot“ programų. Visa tai jie užfiksavo vaizdo kamera ir išplatino internete.

Pokalbis nėra visiškai absurdiškas, tačiau jame gausu keistų argumentų, šiek tiek pykčio ir beprasmybės.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą (anglų k.)

Spalio mėnesį vyks varžybos dėl Loebnerio prizo dirbtinio intelekto srityje.

Šį prizą 1990 metais įsteigė išradėjas Hugh Loebneris. Jis pritarė britų matematiko Alano Turingo minčiai, kad kompiuterį galima laikyti mąstančiu, jei jo atsakymai yra neatskiriami nuo žmogaus.

Kasmet konkurse įteikiama po bronzos medalį ir 2 tūkst. dolerių už geriausiai pasirodžiusią kompiuterinę programą.

Sidabro medalį ir 25 tūkst. dolerių galima laimėti už „chatbot“ pobūdžio programą, jei bent du teisėjai patikės, kad pokalbyje dalyvauja ne kompiuteris, o žmogus.

Pagrindinis Loebnerio prizas yra 100 tūkst. dolerių ir aukso medalis. Norint jį laimėti reikia sukurti programą, kuri ne tik idealiai pamėgdžiotų žmogaus kalbą, bet ir vizualiai atrodytų kaip žmogus bei turėtų žmogaus balsą.

Pagrindiniai prizai vis dar laukia laimėtojo. Tačiau jei manote, kad iki idealaus rezultato dar toli, siūlome pasižiūrėti šį vaizdo įrašą, kuriame aktorės Emily O‘Brien veidas yra sukurtas vien kompiuteriu.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed