Debesų kompiuterija gali uždirbti ES 763 mlrd. eurų
Kompiuterių pasaulis
Ketvirtadienis, 09 Gruodis 2010 15:57
Pasaulinis debesų kompiuterijos įsisavinimas galėtų per penkerius metus prie Europos Sąjungos ekonomikos prisidėti 763 milijardais eurų, teigia ekspertai.

Debesų kompiuterija prisidėtų prie Europos Sąjungos ekonomikos ne tik solidžia pinigų suma, bet ir 2,4 milijonų darbo vietų sukūrimu. Internetinio debesies paslaugos sudarys didelę interneto ryšio technologijų paklausą.

Tačiau ekspertai perspėja, kad debesų kompiuterijos idėjos gali ir nepasiteisinti, todėl siūlo verslininkams ir politikams nepasiduoti iliuzijoms.

„Niekas taip nežudo naujos technologijos, kaip mažas jos naudojimas“, - sako Damianas Saundersas iš „Citrix“ kompanijos.

Internetinių technologijų paslaugų perkėlimas į internetinį debesį yra daug daugiau nei paprastas technologinis pakeitimas. „Tai kultūrinis, ne tik technologinis veiksmas, - perspėja ir Dave‘as Coplinas, „Microsoft“ kompanijos Didžiojoje Britanijoje vadovas. - Debesų kompiuterija yra galingas įrankis ir mes turime žinoti tiksliai, kur ir kaip jį reikia naudoti“.

Debesų kompiuterija, tai technologija, kai visi kompiuteriai ar serveriai, prijungti prie debesies, savo veikimu yra integruoti ir pritaikyti kitų naudojimui. Tai reiškia, kad visa kompiuteriuose saugoma informacija galės būti perkelta į internetą. Internetinis debesis taps informacijos saugykla, taip pat plačiai naudojama, kaip elektra, sako šios technologijos entuziastai.

Viena iš kompanijų, jau dabar siūlančių klientams debesų kompiuterijos paslaugas, „EMC“ užsakė Ekonomikos ir Verslo tyrimų centrą atlikti tyrimą, apie tai, kokie galimi debesų kompiuterijos įsisavinimo rezultatai.

Parengtame tyrimo pranešime sakoma, kad greitas ir visuotinis technologijos įsisavinimas jas darys vis pigesnes. Taip pat skaičiuojama, kad 2015 metais penkios Europos Sąjungos šalys – Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir Ispanija – gali uždirbti 177 milijardus eurų ir sukurti 466 tūkst. darbo vietų per metus. Lietuvoje gali susikurti nuo 460 iki 2378 naujų kompanijų, kurios suteiks darbo vietas nuo 6118 iki 30806 žmonių.

Didžiausia laimėtoja, pagal pranešimo duomenis, būtų Vokietija, antroje vietoje Didžioji Britanija.

Ir nors D. Coplino iš „Microsoft“ teigimu, „internetinis debesis yra pigus verslui“, tačiau priduria, kad kaina bus pačios interneto kultūros keitimąsi. Kompanijos turės suprasti, kad „jos praranda laisvumą, bet už tai gaus galingumą ir žymiai didesnį mastą“.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed