Motorola Xoom
IT gaminių apžvalgos
Trečiadienis, 15 Birželis 2011 20:12
Motorola Xoom planšetinis kompiuteris buvo oficialiai pradėtas pardavinėti prieš pat išleidžiant iPad2. Apžvelgsime, stipriąsias ir silpnąsias Xoom savybes, bei įvertinsime kainos ir kokybės santykį.

Įrenginio dizainas

Tikrai nesuklysite pamanę, kad Xoom yra solidžiai atrodantis planšetinis kompiuteris. Galinėje įrenginio dalyje – juodas, matinis plastikas, ant kurio paviršiaus nelieka piršto antspaudų. Na, o pati priekinė dalis jau įprasta daugumai planšetinių kompiuteriukų – blizgantis juodas rėmelis. Be abejo, kaip ir ant visų įrenginių, naudojančių Android operacinę sistemą, puikuojasi Google užrašas.





Xoom turi tik 3 mygtukus skirtus: garsui mažinti, garsui didinti arba įjungti, užrakinti įrenginį. Priekinėje įrenginio dalyje įmontuota 2 megapikselių kamera, skirta vaizdo pokalbiams. Beje, tuo metu, kai buvo išleistas Xoom, pagrindinis jo varžovas iPad neturėjo kamerų ir kainavo brangiau. Na, o galinėje dalyje, kaip jau tapo įprasta, įmontuota 5 megapikselių kamera su Led blykste, skirta fotografuoti ir filmuoti vaizdus maksimalia 720p raiška. Viskas išdėstyta gražiai, simetriškai ir įprastai.

Įrenginio charakteristikos

Xoom savyje slepia Nvidia Tegra 2 branduolių procesorių, 1 GB operatyviosios atminties ir 32 GB atminties kaupiklį. Komponentai žymiai geresni nei iPad ir vienu aspektu geresni nei iPad2 (iPad2 turi 512MB operatyviosios atminties). Būtent papildomas branduolys ir daugiau operatyviosios atminties leidžia žymiai sumažinti programų startavimo greitį. Pats ekranas yra 10.1 colio, o skiriamoji geba -  1280x800, tai vienas iš didžiausių planšetinių kompiuterių ekranų su didžiausia skiriamąja geba. Tačiau lyginant ekrano ryškumą, iPad laimi. Tiesioginėje saulės šviesoje įskaityti tekstą Xoom ekrane praktiškai neįmanoma. Kaip ir kitus planšetinius kompiuterius, Xoom galima įsigyti su arba be 3G. Kai kurie ryšio operatoriais siūlo savo abonentams nemokamai atnaujinti modemą į 4G. Visos Xoom versijos turi standartinį atminties kaupiklio dydį – 32 GB. Xoom taip pat turi microSD kortelių lizdą. Tačiau jis neveikia. Motorola kompanija žada šios klaidos pataisymą, kurį turi išleisti Android kūrėjai. Tačiau internete galima rasti jau ir kitų kompiuterių entuziastų grupių išleistus atnaujinimus šiai problemai išspręsti. Kalbant apie techninius trūkumus, aktualius paprastam vartotojui reikia paminėti, kad Xoom gali būti kraunamas tik su specialiu pridedamu įkrovikliu, USB jungtį turinčiu kabeliu įkrauti įrenginio neįmanoma. Taigi įkroviklis turės keliauti kartu su vartotoju.  Tačiau pats baterijos naudojimas yra ganėtinai optimizuotas. Naršymui naudojant 3G modemą arba bevielį tinklą baterija užtikrins nenutrūkstamą darbą iki 9 valandų ir 50 minučių.

Android 3.0 Honeycomb

Šią programinę įrangą jau apžvelgėme ankstesnėje LG Optimus Pad apžvalgoje. Tačiau be virtualių darbastalių ir papildomų programėlių reikia paminėti, kad ši Android versija puikiai išsprendė tuo pačiu metu veikiančių programų režimą (angl. multitasking). Šiuo metu veikiančias ar dažnai naudotas programas galima pasiekti paspaudus kairėje ekrano pusėje, apačioje esantį virtualų mygtuką. Iš kart atvaizduojami 5 (deja, šio skaičiaus padidinti nepavyks) programėlės.


Kadangi fizinės klaviatūros planšetiniai kompiuteriai neturi, tenka dirbti su virtualia, kuri atvaizduojama ekrane. Android kūrėjai pasistengė ir sukūrė ganėtinai patogią virtualią klaviatūrą, kurios tarpai tarp klavišų, bei jų dydis yra optimalūs. Tai leidžia maksimaliai patogiai naudotis įrenginiu ir sumažina galimybę netyčia nuspausti ne tą klavišą. Taip pat galima įsijungti automatinį rašymo taisymą (tuo atveju, jei nuspausta ne ta raidė ir žodis atpažįstamas kaip neegzistuojantis), tačiau tai galioja tik anglų kalba renkamiems tekstams. Vienas iš nemalonių programinių niuansų, kuris nustebino pirmuosius Motorola Xoom  pirkėjus buvo Adobe Flash grotuvo palaikymo nebuvimas. Todėl tapo neįmanoma Youtube filmukų, tinklapių, turinčių Flash elementų peržiūra. Tačiau Motorola suskubo ir išleido atnaujinimą, kuris išsprendė šią problemą.

Ar Xoom vertas už jį prašomos pinigų sumos?

Pagrindiniai Xoom privalumai: ekrano dydis, galingi komponentai, neiššaukianti išvaizda (galioja tikrai ne visiems). Be abejo, Xoom yra vertas tų 599 JAV dolerių labiau nei analogišką sumą kainuojanti iPad2 versija, nes turi didesnės skiriamosios gebos ekraną ir daugiau operatyviosios atminties. Tačiau Xoom nesusipratimas su microSD kortelių naudojimu, baterijos įkrovos per USB galimybės nebuvimas, nepakankamai ryškus ekranas verčia susimąstyti ar jis yra tinkamas paprastam vartotojui, nesugebančiam rasti neoficialių programinių atnaujinimų ar nenorinčiam susitaikyti su kylančiais nepatogumais dėl ekrano šviesumo ir papildomo įkroviklio? iPad2 labiau tinkamas paprastam vartotojui, o Xoom pakliuvęs į IT entuziasto rankas bus našesnis nei Apple kūrinys.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed