Žmonių bendravimas internetu – taikos Artimuosiuose Rytuose viltis?
Interneto Gidas
Pirmadienis, 28 Birželis 2010 13:32
Mokslininkai imitavo garsus, kuriuos skleistų subatominės dalelės, tokios kaip Higgso bozonas, jei jos būtų sukurtos Didžiajame hadronų greitintuve.

Taip siekiama suteikti galimybę CERN fizikams „perklausyti duomenis“ ir iš jų išskirti Higgso bozoną, jei ir kuomet jis galiausiai bus aptiktas, praneša BBC.

Mokslininkė Lily Asquith modeliavo duomenis, gautus Didžiajame hadronų greitint
uve (LHC) vykdomo „Atlas“ eksperimento metu. Ji, padedama garso inžinierių, pavertė duomenis, kuriuos tikimasi gauti LHC, garsais.

„Jei energija yra šalia jūsų, tuomet išgirsite žemo tono garsą, o jei ji bus toliau, tonas bus aukštesnis. Jei energijos yra daug, garsas bus stipresnis, o jei energijos mažiau – tylesnis“, – fizikė teigė BBC.

Šveicarijos ir Prancūzijos pasienyje įrengtas Didysis hadronų geritintuvas, tikimasi, padės mokslininkams atsakyti į fundamentalius fizikos klausimus. Jis įrengtas 27 kilometrų tunelyje, kuriame, reguliuojami didžiulių magnetų, skrieja protonų dalelių srautai.

Nustatytose tunelio vietose dalelių srautai susiduria, o mokslininkai stebi, kokie procesai vyksta tuomet. Tikimasi, kad šių

Karo padėtis, tarp Izraelio ir Sirijos paskelbta 1973 m., tapo pagrindine kliūtimi minėtų valstybių piliečiams susisiekti vienas su kitu. Tačiau neseniai šiai kliūčiai mestas iššūkis – sirai ir izraeliečiai, jau keletą dešimtmečių vieni kitus laikantys priešais, bendrauja internete.

Neseniai įkurtame tinklalapyje onemideast.org renkasi Sirijos ir Izraelio „blogeriai“, žurnalistai ir akademinio pasaulio atstovai, diskutuojantys apie įšaldytą taikos procesą ir jo perspektyvas, rašo BBC.

Daugeliui abiejų šalių atstovų – tai pirmasis tiesioginis kontaktas su jų tautos priešu. Idėja sukurti elektroninių laiškų grupę, kurioje būtų diskutuojamos su taikos procesu susijusios temos, prieš kelis mėnesius gimė Jungtinėse Valstijose įkurto Sirijos tinklaraščio „Syriacomment“ autoriams. Kiek vėliau ši idėja išaugo į tinklaraštį, kuriam priklauso po dešimt narių iš Izraelio ir Sirijos, inicijuojančių diskusijas apie pagrindines kliūtis taikai pasiekti.

Sirai ir izraeliečiai, jau keletą dešimtmečių vieni kitus laikantys priešais, susitinka internete. „Syriacomment“ įkūrėjas, profesorius Joshua Landis teigia, kad internetas atvėrė unikalią erdvę dialogui. „Šioje erdvėje žmogus tiesiogiai gali bendrauti su kitu žmogumi.  Iki šiol ši galimybė neegzistavo“, – teigė jis.

Sirijos–Kanados rašytojas Camille Otrakji – atkyvus „Onemideast“ narys. Jis šią iniciatyvą apibūdina kaip „siekį viešai pasiekiamame tinklaraštyje pateikti išsamų sąrašą su įvardintomis kliūtimis taikai tarp Sirijos ir Izraelio pasiekti ir svarbiausius kontrargumentus kiekvienai iš šių kliūčių“.

Daugelis tinklalapių, tokių kaip „Facebook“, Sirijoje yra blokuojami. „Onemideast“ čia taip pat nėra lengvai pasiekiamas. Tačiau sirai jiems rūpimais klausimais nevengia diskutuoti užsienio laikraščių internetinių svetainių komentaruose.„Apsilankykite bet kuriame „The Gurdian“ tinklalapio straipsnio, kuriame analizuojamas Sirijos–Izraelio konfliktas, komentaruose ir pamatysite, kad savo požiūrį šiuo klausimu sirai ir izraeliečiai išdėsto būtent čia“, – sakė C.Otrakji.

Sirai užaugo su mintimi, kad Izraelis yra priešas ir kad kontaktas su bet kuriuo iš šios valstybės piliečių yra tabu. Oficialūs Sirijos laikraščiai Izraelį vadina „Sionistų esybe“ ir viešoji nuomonė čia dažnai persmelkta pykčiu. Sirija ir Izraelis neoficialias taikos derybas, kurioms tarpininkavo Turkija, pradėjo 2008 m. Šių derybų pagrindiniu objektu tapo okupuotos teritorijos, Golano aukštumų, sugrąžinimas Sirijai. Tačiau derybas nutraukė netrukus prasidėjęs Izraelio karas Gazos ruože.

Pastarosiomis savaitėmis įtampa tarp minėtų valstybių padidėjo. Izraelis eilinį sykį apkaltino Damaską tiekiant raketas islamistų kovotojų „Hezbollah“ grupuotei Libane. Sirija šiuos kaltinimus atmeta. Oficialusis Damaskas nesupranta kai kurių savo piliečių bandymų geriau suprasti priešininkus. Taigi „Onemideast“ projektas čia buvo labai sukritikuotas. Oficialiame valdžios tinklalapyje „all4syria.com“ buvo net paskelbtos pavardės žmonių, tariamai įsitraukusių į „Onemideast“ blogo veiklą. Šios pavardės atrinktos iš C.Otrakji turimų kontaktų socialiniame tinkle „Facebook“.

Didžioji dalis identifikuotų žmonių paviešino pranešimus, kuriuose griežtai atsiribojo nuo sąsajų su minėtu projektu. Angliško žurnalo redaktorius ir verslininkas Abdulsalamas Haykalas buvo vienas iš jų. Jis kvestionuoja projekto „Onemideast“ vertę. „Nemanau, kad kokiam nors panašiam blogui įmanoma padėti prisidėti prie taikos siekimo, – įsitikinęs vyras. – Nors šis tinklaraštis nedaro žalos, jis sukuria neteisingą suvokimą, kad sirai tiesiogiai bendrauja su izraeliečiais, kai tuo tarpu jų valdžia to nedaro. Tai susilpnina Sirijos derybininkų poziciją“.

Gerai informuotas BBC šaltinis, artimas Sirijos sprendimų priėmėjų ratui teigia, kad šis projektas veikia „burbule“ ir gali pasufleruoti izraeliečiams klaidingą nuomonę, kad kažkas vyksta. „Izraelis dar niekada nejautė tokio spaudimo, kokį jis jaučia šiandien. Neturėtumėme derėtis su šia valstybe tol, kol nebus pasiekta taika“, – sakė šaltinis.

Nepaisant tokio skepticizmo, C.Otrakji tiki, kad „Onemideast“ gali atlikti svarbų vaidmenį: „Tai geriausia vieta sužinoti, kodėl sustabdytas taikos procesas nepasiekia savo trokštamo rezultato. Tai taip pat geriausia vieta sužinoti argumentus už taiką“.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed