Veiklą pradeda “Nacionalinis radinių biuras”
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 10 Lapkritis 2011 00:11

Šią savaitę veiklą pradeda socialinis projektas “Nacionalinis radinių biuras”, kurio  tikslas - padėti nelaimės ištiktiems žmonėms susigražinti savo prarastus daiktus, o radusiems – rasti jų savininkus.

“Baigėsi lapelių ant stulpų era”, teigia radinių biurą įsteigę projekto iniciatoriai.



Daug žmonių pameta sau brangius daiktus ar būna apvogti. Neretai vagys pasiima tik tai, ką jie greitai gali paversti pinigais, o kitus daiktus tiesiog numeta. Žmonės, radę pamestus daiktus ir norintys sugrąžinti juos teisėtiems savininkams, turi skirti pernelyg daug energijos, laiko ir pastangų, kad pavyktų atrasti tikrąjį daiktų savininką. Todėl šiame radinių biure bus kaupiama visoje Lietuvos pamestų ir rastų daiktų duomenų bazė.

Nuo šiol, daiktą pametęs ar radęs žmogus gali pats patalpinti skelbimą apie pamestą/rastą daiktą, patogiai duomenų bazėje ieškoti daiktų arba jų savininkų ar pareikšti padėką daiktus gražinusiems žmonėms.

Idėja kilo iš patirties

“Įgyvendinti tokį projektą paskatino asmeninė patirtis, kai savo laiptinėje radau moterišką rankinę su raktų ryšuliu, tuščia pinigine, keletu nuotraukų ir kitais asmeniniais daiktais. Vaikščiojau po rajoną ir sutiktiems žmonėms rodydamas nuotraukas ieškojau savininkės. Deja, jos taip ir neradau,” – sakė projekto idėjos autorius Aidas Jarušaitis.

Radinių biuras spręs visą eilę problemų

Kuriant radinių sistemą buvo apklausta nemažai viešojo transporto ir kitų įmonių atstovų, o taip pat dažnai žmonių lankomų vietų valdytojų, kurie išsakė savo poreikius www.pamestidaiktai.lt sistemai.

Pasak jų, labai didelė problema yra tai, kad žmonės negali pasakyti, kur galėjo pamesti daiktus, todėl dažnai ieško ne ten. Kadangi kiekviena socialiai atsakinga bei besirūpinanti savo klientais įmonė surenka ir “sandėliuoja” rastus daiktus, tokioms įmonėms kyla nemažai problemų: sandėliavimo, administravimo, savininko paieškos, galų gale ką daryti su daiktais, kurių taip niekas ir neatsiima, ir pan.

Pamestidaiktai.lt sistema leidžia daug paprasčiau spęsti šias problemas - daiktus arba jų savininkus galima rasti nepriklausomai nuo daikto praradimo vietos, pranešimus duomenų bazėje galima filtruoti pagal miestus, pamesto/rasto daikto tipą ir pan., o taip pat vieno mygtuko paspaudimu skleisti informaciją apie pamestus/rastus daiktus asmeninėje Facebook paskyroje (sienoje).

Policijos palaikymas

Policijos pareigūnai, taip pat džiaugiasi šios sistemos startu ir tikisi, kad ji padės išaiškinti daugiau nusikaltimų, nes nusikaltėliai dažniausiai  neapžiūrinėja vogtų daiktų nusikaltimo vietoje, o turi iš anksto numatytas “saugesnes” vietas, todėl žinant, kur nereikalingi daiktai išmetami bus galima nustatyti nusikaltėlių judėjimo maršrutus ir taip lengviau juos sulaikyti. Be to policijos komisariatuoseirnuovadosenebelikoradiniųskyrių, todėl tikimasi, kad ši sistema perims jų funkcijas.

Puikus pilietiškumo bei socialinės atsakomybės skatinimo pavyzdys

Pasak Vilniaus Universiteto KHF Filosofijos ir kultūros studijų katedros vedėjo doc. Dr. Donato Pilinkaus tokie projektai kaip “Nacionalinis radinių biuras” yra svarbūs ne tik dėl tiesioginės savo paskirties.

“Reikėtų žvelgti daug giliau ir įvertinti, kokią naudą gauna valstybė piliečių pilietiškumo skatinimo, socialinės integracijos bei moraliniais aspektais. Pilietinė visuomenė bus gyvybinga tiek, kiek bus gyvi tokie projektai, todėl valstybė privalo visais įmanomais būdais ir priemonėmis juos skatinti ir remti jų plėtrą. O tokios iniciatyvos, kylančios iš paties jaunimo, yra geras ženklas Lietuvos valstybei, kad auga naujoji pilietiškos visuomenės karta”, teigia D. Pilinkus.

Kviečia prisijungti ne tik fizinius asmenis, bet ir įmonės

Kadangi dažniausiai žmonės savo daiktus praranda/pameta kavinėse, teatruose, autobusuose ir kitose panašiose vietose, šiuo metu vyksta šių įstaigų integracija į pamestidaiktai.lt sistemą, o tuo tarpu Nacionalinis radinių biuras ragina ir visas kitas socialiai atsakingas įmones prisijungti prie bendros radinių duomenų bazės plėtros, o daiktus pametusius arba radusius žmones, aktyviai naudotis specialiai tam sukurta, jau dabar veikiančia - pamestidaiktai.lt sistema.

Sistema pritaikyta įvairaus amžiaus bei skirtingus kompiuterinio raštingumo gebėjimus turintiems žmonėms

“Mes atlikome sistemos vartotojiškumo tyrimą su įvairiomis amžiaus grupėmis, ištyrėme keletą  įvairaus sudėtingumo sistemos versijų siekdami, kad sistema galėtų naudotis kuo platesnis ratas visuomenės. O tyrimo rezultatai parodė, kad toks sistemos funkcinis paprastumas, koks jis yra dabar - labiausiai priimtinas ir suprantamas visų amžiaus grupių respondentams, todėl dabar ja gali naudotis visi”, – teigia 7 metų patirtį, projektuojant ir diegiant IT sistemas Lietuvoje bei Europoje, turintis A. Jarušaitis.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed