Už „Zero II“ platinimą nubaustas Linkomanija.net vartotojas
Interneto Gidas
Antradienis, 13 Liepa 2010 19:30
Kovotojai su interneto piratais keičia taktiką: anksčiau informacija apie atliekamus tyrimus žiniasklaidą pasiekdavo dar nepasiekusi teismo, o dabar jau ir teismo sprendimai skelbiami patyliukais.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas prieš dvi savaites priėmė nutartį, kuria skyrė 1 tūkst. Lt baudą tinklalapio Linkomanija.net vartotojui 19-mečiam klaipėdiečiui, kuris internete padarė viešai prieinamą lietuvišką filmą „Zero II“. Jaunuoliui skirta minimali bauda už autorių ir gretutinių teisių pažeidimą, kadangi jis kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi.

Į policiją dėl filmo paviešinimo kreipėsi jį platinančios bendrovės „Meed Films“ atstovai.

Klaipėdos apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjas Tomas Lembutis, dirbęs su šia byla, „15min“ teigė, jog tyrimas buvo pradėtas gegužės pabaigoje. Anot jo, „Meed Films“ pareigūnams pateikė visą reikiamą informaciją apie nelegaliai platinamą filmą, jiems liko surinkti tikslius duomenis ir surašyti protokolą.

Tyrimo eigos neatskleidžia

„Jie jau buvo nustatę, kas tas asmuo. Mes tik, sakykime, susižinojome konkrečiau, duomenis surinkome, ir viskas“, – pasakojo T.Lembutis. Anot jo, vartotojas buvo nustatytas pagal IP adresą, tačiau, kokiu būdu buvo gautas IP adresas, jis negalėjo pasakyti.

Šiuos duomenis galima gauti atsisiunčiant bylą „torrent“ protokolu – tuomet vartotojas gali stebėti, iš kokio IP adreso gaunami duomenys. Tačiau T.Lembutis tikino, kad policijos pareigūnai filmo nesisiuntė. „Buvo daug medžiagos surinkta. Mes nustatėme, kieno IP adresas“, – teigė pareigūnas ir pridūrė, jog medžiagą pateikė „Meed Films“.

Tačiau „Meed Films“ vadovas Justinas Vancevičius tikino, jog tyrimą atliko ne jie, o policija.

„Tyrimą turi atlikti policija, aš tikiuosi, kad jie tai ir padarė. Ir to tyrimo medžiaga remiantis nubaudė pažeidėją. Mes tiesiog užfiksavome ir pateikėme faktą, kad buvo nelegaliai išplatintas filmas“, – sakė J.Vancevičius. Pasak jo, policijai buvo pateiktas tik filmą tinklalapyje linkomanija.net platinusio vartotojo vardas „kurį, aš manau, jūs taip pat prisijungęs prie „Linkomanijos“ galite pamatyti“.

Atliekant šį tyrimą bendrovė konsultavosi su Lietuvos antipiratinės veiklos asociacija (LANVA). Šios organizacijos vadovas Vytas Simanavičius teigė, jog buvo teikiamos tik „techninės konsultacijos“, o į pareigūnus kreipėsi pati bendrovė.

Tyrimų – daug

V.Simanavičius teigė, jog ši byla yra analogiška kitai visuomenėje plačiai pagarsėjusią bylai, kurioje buvo surinkti 106-ių „Linkomanijos“ vartotojų IP adresai. Vienam jų buvo pateikti kaltinimai dėl operacinės sistemos „Windows 7“ padarymo viešai prieinama, tačiau pirmos instancijos teismas kovo mėnesį bylą nutraukė, pripažindamas, jog bylos duomenys buvo renkami netinkamai. Nustatyta, jog tuomet duomenis rinko ne policija, o LANVA, be to, neįrodyta, jog duomenys rinkti aprobuota programine įranga.

„Kiek mums yra žinoma, visose bylose yra analogiškai. „uTorrent“ programa buvo užfiksuoti vartotojų duomenys, kitose bylose buvo paimti vartotojų kompiuteriai, viskas yra pasitvirtinę“, – sakė V.Simanavičius.

Kodėl vienas teismas vartotoją nuteisė, o kitas bylą nutraukė? „Teismo sprendimo mes komentuoti negalime. Ar (naujas sprendimas turės) įtakos, ar ne, reikėtų teismo klausti“, – sakė V.Simanavičius.

Jis pridūrė, kad panašių ikiteisminių tyrimų „yra daug“, tačiau nuspręsta žiniasklaidai apie juos pranešti tik teismams priėmus nuosprendžius. „Surinkta daugiau duomenų ir policija atlieka tyrimus. Spauda dažnai iškraipo faktus, todėl tų tyrimų neviešiname. Kai bus faktai, kai bus teismo sprendimas, tada mes viešinsime“, – sakė LANVA vadovas.

Ne precedentas

Minėtoje „106-ių byloje“ linkomanija.net vartotoją ginantis advokatas Remigijus Rinkevičius teigė, jog naujasis teismo nuosprendis rodo, kad „jau ne visi gali būti ramūs“. Vis dėlto, jo nuomone, naujasis teismo nuosprendis įtakos jo ginamojo bylai neturės. „Visos bylos yra skirtingos, kaltinamieji naudoja skirtingą taktiką – vieni prisipažįsta, kiti ne“, – sakė R.Rinkevičius.

Šiuo metu „106-ių byla“ apskųsta Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, kurio priimtas sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas. Manoma, kad teismas jos gali imtis šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje.

Beje, anksčiau buvo skelbta apie tinklalapyje Linkomanija.net „Zero II“ įdėjusiam vartotojui iškeltą bylą, tačiau tąsyk pranešta, jog kaltinamasis yra kaunietis mokytojas. Ar jam iškeltoje byloje nuosprendis jau priimtas, „15min“ nepavyko išsiaiškinti.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed