Trys svarbiausios saugumo priemonės verslui 2012 metais
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 02 Vasaris 2012 00:21

Incidentų elektroninėje erdvėje skaičius 2011 m. išaugo daugiau nei du kartus. Saugumo ekspertai perspėja, jog įvairaus tipo nusikaltimai šiais metais tik didės. Didžioji jų dalis tradiciškai bus nukreipti prieš verslo įmones. Siekiant apsisaugoti nuo galimų grėsmių, 2012 m. verslui aktualiausi taps saugumo sprendimai nuo kenkėjiškos programinės įrangos, informacinių sistemų užvaldymo bei įtraukimo į „botnet“ tinklus.



„Didžiausia nei bet kada anksčiau metinė incidentų elektroninėje erdvėje statistika kelia susirūpinimą, tačiau nestebina. Kuo labiau gyvenimas verda elektroninėje erdvėje, tuo labiau didėja įvairaus tipo atakų skaičius. Didžioji jų dalis nukreipta į verslo įmones, nes iš jų sukčiai tikisi didžiausios naudos“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

T. Parnarausko teigimu, kovojant su galimomis grėsmėmis, svarbu nesivadovauti stereotipais, jog apsaugoti gali tik didelė IT specialistų komanda arba priešingai, jog jokia priemonė nepadės, jei sukčiai nusitaikys į mane. Svarbu pasirinkti efektyvius ir patikimus saugumo sprendimus:

Antivirusinė programa. Tai pirmas ir būtinas žingsnis, padedantis apsisaugoti nuo didžiosios daugumos kibernetinių grėsmių. Ryšių reguliavo tarnybos duomenimis, 2011 m. didžiausias incidentų skaičius, 53,9 proc. buvo susijęs su kenkėjiška programine įranga. Tokią įrangą – virusus, šnipinėjimo ir netgi įkyrias nepageidaujamos reklamos programas galima įsidiegti net nežinant, pavyzdžiui, paspaudus internete iššokantį langą su intriguojančiu skelbimu. Kad ir kaip elementariai skambėtų, pagrindinė apsisaugojimo priemonės nuo nepageidaujamų darbo kompiuteriu trikdžių ir duomenų nutekinimo yra patikima antivirusinė programa. Renkantis programą, rekomenduojama atsižvelgti į jos galimybes aptikti ir pašalinti virusus bei kenkėjiškas programas, informuoti apie kompiuterio darbo pakitimus, kontroliuoti išorinių laikmenų prisijungimą ir užkirsti kelią per jas galinčiai plisti kenkėjiškai programinei įrangai.

Tinklo saugumo programa. Pastaruoju metu pastebimai suaktyvėjo informacinių sistemų užvaldymas – praėjusiais metais tokio pobūdžio incidentų Lietuvoje užfiksuota 18 kartų daugiau, nei ankstesniaisiais metais. Dažniausiai verslo įmonėms gresiančios problemos susijusios su „botnet“ tinklais, kuomet užvaldyti kompiuteriai įtraukiami į kibernetinių nusikaltėlių valdomą tinklą ir naudojami kenkėjiškiems tikslams: siuntinėti reklaminiams brukalams (angl. spam), šnipinėti informaciją ir pan. Kompiuteris į „botnet“ tinklus dažnai pakliūna kenkėjiškos programinės įrangos „dėka“. Tokiais atvejais kompiuterio veiklos pakitimus geba užfiksuoti kokybiška antivirusinė programa. Tačiau siekiant sustiprinti užkardą galimam manipuliavimui įmonės informacine sistema, rekomenduojama pasirūpinti specialiomis tinklo saugumo programomis. Jos stebi elektroninio pašto serverių veiklą, interneto adresus, įvairių programų ir operacijų statusą, tinklo srautus. Tinklo saugumo programos seka programinės įrangos veiklą, praneša apie atnaujinimų būtinybę ir net menkiausius programinės įrangos ar aparatūros įrenginio konfigūracijos pasikeitimus. Be to, patikrinti, ar jūsų įmonės kompiuteriai neįtraukti į „botnet“ tinklą galima Ryšių reguliavimo tarnybos tinklalapyje.

Slaptažodžių generavimo programa. Tiesiausias kelias sukčiams prie finansinės ar konfidencialios verslo informacijos – slaptažodžio pasisavinimas. Vienas iš būdų tai atlikti – užfiksuoti įvedamą slaptažodį specialiomis programomis. Dėl šios priežasties pastaruoju metu išaugo slaptažodžio reikalaujančių fiktyvių elektroninės bankininkystės bei kitų finansinio pobūdžio svetainių skaičius. Dar vienas dažnas atvejis – atspėti nesudėtingą slaptažodį atsitiktinės sekos metodu. Dėl šių priežasčių rekomenduojama rinktis kuo ilgesnį ir sudėtingesnį slaptažodį, jį periodiškai keisti, o saugant konfidencialią verslo informaciją pasirūpinti specialia slaptažodžių generavimo programa. Ji automatiškai parenka ir keičia slaptažodžius, juos užšifruoja nuo galimų „nulaužimų“. Slaptažodžių generavimo programos kontroliuoja ir užtikrina duomenų saugumą jiems keliaujant iš vieno kompiuterio į kitą, be to, apsaugo vartotojus nuo rūpesčio įsiminti ilgus, iš skirtingų simbolių sudarytus slaptažodžius.

Renkantis efektyvią apsaugos priemonę saugumo specialistai rekomenduoja nepamiršti ir žmogiškojo faktoriaus – būtina skatinti darbuotojų budrumą ir suvokimą apie galimas grėsmes. Jų teigimu, nustebtume sužinoję, kiek daug incidentų atsitinka dėl to, jog darbuotojai nepaiso saugumo reikalavimų ir nereaguoja į kompiuterio ekrane iššokančius perspėjimus apie būtinus programinės įrangos atnaujinimus, lankomų svetainių pažeidžiamumą ar prijungiamų išorinių laikmenų nesaugumą.

Šaltinis: 

 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed