Tinklalapiams grės baudos, jei jie nesutiks pašalinti klientų informacijos
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 26 Sausis 2012 11:27

Europos Komisija siūlo skirti didžiules baudas tinklalapiams, kurie nepaisys naujos direktyvos reikalavimų, tokių kaip klientų informacijos pašalinimas jiems pareikalavus.

Už direktyvoje numatytų reikalavimų nepaisymą kompanijoms gresia baudos, siekiančios iki 2 proc. jų metinių pajamų, skelbia BBC.

Naujose taisyklėse yra numatyta klientų „teisė būti užmirštiems“ bei įpareigojimas kompanijoms pranešti apie informacijos nutekėjimą „kaip įmanoma greičiau“.

Leis kontroliuoti informaciją

Europos Sąjungos (ES) Teisingumo komisarė Viviane Reding pastebėjo, kad siūlomos direktyvos nuostatos būtų naudingos ES piliečiams ir leistų jiems kontroliuoti, kokia informacija apie juos skelbiama internete.

„Mano siūlomos direktyvos nuostatos leis padidinti pasitikėjimą interneto tarnybomis, kadangi žmonės bus geriau informuoti apie savo teises ir galės kontroliuoti savo informaciją“, – sakė ji.

Nurodoma, kad esminiai pokyčiai asmens duomenų apsaugos srityje yra šie:

Palengvinama prieiga prie informacijos, žmonėms bus lengviau perkelti savo informaciją pas kitus paslaugų tiekėjus;
Žmonės turės teisę reikalauti, kad su jais susijusi informacija būtų pašalinta, jei nėra teisinio pagrindo ją saugoti;
Organizacijos privalo įspėti valdžios įstaigas apie informacijos nutekėjimą kaip įmanoma greičiau, jei įmanoma – per 24 valandas;
Daugiau nei 250 darbuotojų turinčios kompanijos turės įdarbinti duomenų apsaugos specialistą.

Šios taisyklės bus taikomos ir kompanijoms, registruotoms už ES ribų, jei jos teikia paslaugas Bendrijos šalių gyventojams.

Už direktyvos pažeidimus gresia bauda iki 2 proc. metinių kompanijos pajamų, tačiau ne didesnė nei 1 mln. eurų.

Mokestis už informacijos saugojimą?

„Gerai yra tai, kad ketinama suvienodinti teisės aktus Europoje, nes šiuo metu reikia laikytis 27 skirtingų šalių įstatymų. Tačiau kai kuriais siūlymais keliami labai dideli reikalavimai, – pastebėjo „Pinsent Masons“ advokatas Marcas Dautlicheris. – Norint tai įgyvendinti reikės daug lėšų ir kitų išteklių.“

Konferencijos „Digital London“ organizatorius Adamas Malikas pripažino, kad klientai turi teisę reikalauti ištrinti su jais susijusią informaciją. Tačiau naujosios taisyklės kompanijoms gali kelti pavojų. „Tai yra tiesiog naujas mokestis visoms kompanijos, kurios saugo klientų informaciją. Taip pat reikėtų išaiškinti, kas yra personalizuota informacija. Daugybė advokatų džiaugsis dėl šios direktyvos, tačiau tai stabdo inovacijas“, – sakė A.Malikas.

Kompiuterinio saugumo kompanija „FireEye“ išreiškė susirūpinimą dėl reikalavimo įspėti valdžią apie prarastą informaciją. „Pranešti apie tai per 24 valandas būtų puiku, tačiau ką daryti, jei kompanija nežinojo apie įsilaužimą 24 dienas?“, – retoriškai klausė kompanijos atstovas Paulas Davisas.

Tam, kad direktyva įsigaliotų, ją turi patvirtinti ES narės ir ratifikuoti Europos Parlamentas. Tai gali užtrukti dvejus ar daugiau metų.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed