Suomius šokiravo rusų vykdoma 4G ryšio „okupacija“
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 01 Gruodis 2011 17:01

Suomijos valdžia Rusijos reikalavimu apribojo LTE technologijos 4G mobiliojo ryšio tinklų plėtrą pasienyje su Rusija. Į 4G „okupacijos zoną“ pateko beveik trečdalis Suomijos teritorijos.

Suomijos visuomenę papiktino šalies vyriausybės nuolaidžiavimas Rusijai, pareikalavusiai, kad Helsinkis apribotų 800 MHz radijo dažnių juostą naudojančių LTE mobiliojo ryšio tinklų kūrimą abiejų šalių pasienyje.

Motyvas: tokių tinklų bazinės stotys trukdys tą patį  radijo dažnių ruožą naudojančių Rusijos oro navigacijos tarnybų darbui ir TV transliacijų techninei įrangai.

Toks apribojimas jau įteisintas: Suomijos transporto ir komunikacijų ministerija neseniai paskelbė rugpjūčio mėnesį su Rusija pasirašytos sutarties dėl 800 MHz dažnių ruožo naudojimo pasienyje vykdymo išaiškinimą, rašo Suomijos laikraštis „Talouselämä“.  Jame sakoma, kad šis dažnių ruožas Rusijoje naudojamas oro navigacijos ir TV transliacijų reikmėms. Suomijoje planuojama 2013 m. paskelbti  800 MHz dažnių ruožo aukcioną, kuriame galės dalyvauti 4G ryšio paslaugas norinčios teikti mobiliojo ryšio bendrovės.

Kad būtų išvengta trukdžių Rusijos teritorijoje veikiančiai techninei įrangai, Suomija sutiko padaryti daug rimtų nuolaidų kaimynei. Pranešama, kad priklausomai nuo geografinės planuojamų LTE bazinių stočių padėties konkrečioje Suomijos ir Rusijos pasienio vietoje jas bus leidžiama statyti ne arčiau kaip už 12 – 20 kilometrų nuo valstybinės sienos. Tai reiškia, kad LTE mobiliojo ryšio vartotojai Suomijoje tokiu ryšiu galės naudotis būdami 4 – 12 km atstumu sienos su Rusija.

Tačiau tais atvejais, kai konkrečiame pasienio ruože Suomijos operatorių naudojamos LTE bazinės stotys trukdys tą pačią dažnių juostą naudojantiems Rusijos TV siųstuvams, apribojimai bus taikomi iki 75 kilometrų nuo sienos atstumu. Dar labiau LTE tinklų statybą ribos Rusijos oro navigacijos tarnybos: siekiant išvengti galimų trukdžių apribojimai bus taikomi iki 100 kilometrų atstumu.

„Talouselämä“  paskelbė pagal Suomijos ir Rusijos sutartį dėl 800 MHz dažnių naudojimo sudarytą žemėlapį, kuriame matyti, kad Rusijos reikalavimu nustatyta 4G ryšio ribojimo zona apima beveik trečdalį visos žemyninės Suomijos teritorijos. Stengdamasi sušvelninti galimą visuomenės reakciją Suomijos transporto ir komunikacijų ministerija savo paskelbtame dokumente reiškia viltį, kad Rusijos oro navigacijos ir TV įranga ateityje naudos kitą dažnių juostą. Pasak Rusijos atstovų, kitais metais šioje šalyje planuojama pradėti skirstyti radijo dažnius 800 MHz diapazone būsimų LTE paslaugų reikmėms, tačiau esą visiškai 800 MHz  ruožas bus „išlaisvintas“ tik per 2 – 5 metus.

Toks Suomijos valdžios sprendimas sukėlė didelį šalies visuomenės pasipiktinimą. „Visuomenės reikmėms užtikrinti geras ryšys yra gyvybiškai svarbus, tačiau rytinėje šalies dalyje mobilieji tinklai jau dabar veikia blogai“, – pareiškė Suomijos parlamento narys K. Tiilikaine.  Internetinės spaudos publikacijų komentaruose suomiai piktinasi tokiu savo valdžios nuolaidžiavimu kaimynei.

Savo ruožtu Rusijos atstovai tvirtina, kad derybų su suomiais metu buvo pasiektas susitarimas dėl maksimalaus LTE bazinių stočių pasienio regionuose galingumo, ir jis esą praktiškai atitinka Suomijos mobiliojo ryšio operatorių norimą lygį. Pagal sutartį LTE bazinių stočių tinklo tankis Suomijoje bus ribojamas iki 100 km atstumu nuo valstybinės sienos, tačiau esą tikrovėje didesniu nei 20 kilometrų atstumu toks ribojimas neturės praktinio poveikio, nes daugeliu atvejų suomių bazinių stočių galingumas ir taip bus mažesnis, nei numatyta susitarime.

Beje, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Rusija analogiškas sutartis dėl 800 MHz dažnių ruožo naudojimo pasienio regionuose pasirašė ir su Lietuva, Latvija, Estija, Norvegija ir Lenkija.

Bendrovės „Omnitel“ ryšių su visuomene vadovė Daiva Selickaitė, paprašyta pakomentuoti, ar sutartis su Rusija dėl 4G ryšio tinklų plėtros pasienio ruože nesutrukdys bendrovės plečiamo LTE technologijos tinklo darbų, informavo, kad 4G plėtrą „Omnitel“ vykdo ir ketvirtos kartos ryšio paslaugas teikia kitoje, 1800 MHz dažnių juostoje, kuri nepatiria ribojimų dėl Rusijos oro navigacijos poreikių.

Pasak D. Selickaitės, „Omnitel“ taip pat dalyvaus konkurse dėl 2,6 GHz dažnių juostos, šis dažnių diapazonas leistų paspartinti kuriamo„Omnitel“ 4G tinklo plėtrą Lietuvoje bei išplėstų 4G paslaugos galimybes vidutinį greitį padidinant iki 150 – 200 Mb/s.  4G ryšys būtų diegiamas tiek 1800 MHz, tiek 2,6 GHz dažnių juostose.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed