Reguliariai internetu naudojosi 61 proc. visų 16-74 metų amžiaus gyventojų
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 18 Rugpjūtis 2011 16:27

Lietuvos statistikos departamento atlikto informacinių technologijų naudojimo namų ūkiuose tyrimo duomenimis, 2011 m. pirmąjį ketvirtį asmeninius kompiuterius ir interneto prieigą namuose turėjo 56 proc. namų ūkių. Asmeninius kompiuterius turinčių namų ūkių dalis per metus padidėjo 2, turinčių interneto prieigą – vienu proc. punktu.

Mieste kompiuterius ir interneto prieigą namuose turėjo 64 proc., kaime – 41 proc. namų ūkių.



Dauguma (93 proc.) namų ūkių, turinčių namuose interneto prieigą, naudojosi plačiajuosčiu ryšiu. Mieste plačiajuosčio interneto prieigą turėjo 95, kaime – 86 proc. internetą naudojančių namų ūkių. Dažniausiai naršyti internete naudojamas prietaisas – stalo arba nešiojamasis kompiuteris. Kompiuterį naršyti internete naudojo 95 proc. interneto prieigą turinčių namų ūkių, mobilųjį telefoną – 23 proc. 5 proc. interneto prieigą turinčių namų ūkių mobilusis telefonas buvo vienintelė interneto naršymo priemonė (mieste – 3, kaime – 10 proc.).

Apsirūpinimas kompiuteriais, interneto naudojimas tiesiogiai priklauso nuo namų ūkio pajamų. Iš namų ūkių, kurių mėnesinės piniginės pajamos viršijo 2500 litų, asmeninį kompiuterį ir interneto prieigą turėjo 97 proc. Asmeninį kompiuterį ir interneto prieigą turėjo atitinkamai 13 ir 14 proc. namų ūkių, kurių pajamos neviršijo 800 litų per mėnesį.

Dauguma (74 proc.) namų ūkių, neturinčių interneto prieigos namuose, nurodė, kad jiems internetas nereikalingas. Kitos svarbios priežastys, dėl kurių nesinaudota internetu namuose – brangi įranga ir dideli paslaugų tarifai, galimybė naudotis internetu kitur ar reikiamų įgūdžių neturėjimas.

Kompiuteriu reguleriai naudojasi penktadalis gyventojų

2011 m. pirmąjį ketvirtį kompiuteriu naudojosi 64 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų. Didelė dalis besinaudojančiųjų kompiuteriu – jauni žmonės. Iš 65–74 metų amžiaus gyventojų 2011 m. pirmąjį ketvirtį kompiuteriu naudojosi 12 proc., o 85 proc. niekada neteko juo naudotis.

Dauguma (75 proc.) asmenų, kurie 2011 m. pirmąjį ketvirtį naudojosi kompiuteriu, naudojosi juo kasdien, penktadalis (21 proc.) – bent kartą per savaitę, bet ne kasdien.

75 proc. internautų internetu naudojasi kasdien

Internetu 2011 m. pirmąjį ketvirtį naudojosi 64 procentai visų 16–74 metų amžiaus gyventojų (2010 m. pirmąjį ketvirtį – 60 proc.). Iš 16–24 metų amžiaus gyventojų internetu naudojosi 96 proc., iš 65–74 metų amžiaus gyventojų – 11 proc. Iš dirbančių asmenų internetu naudojosi 77 proc.

Dauguma (75 proc.) internautų naudojosi internetu kasdien. Kas penktas (21 proc.) internetu besinaudojantis asmuo naudojosi juo bent kartą per savaitę, bet ne kasdien.

Dažniausiai internetas buvo naudojamas naujienoms, laikraščiams ir žurnalams skaityti, ryšiams, informacijos paieškai. Naujienas, laikraščius ir žurnalus internete skaitė ar siuntėsi 89 proc., informacijos apie prekes arba paslaugas ieškojo 86 proc., elektroniniu paštu naudojosi 81 proc. internautų. 69 proc. interneto vartotojų skambino, naudodamiesi internetu, ar dalyvavo pokalbių svetainėse, diskusijų forumuose, rašė tinklaraščius, susirašinėjo realiu laiku.

Internetinės bankininkystės paslaugomis 2011 m. pirmąjį ketvirtį naudojosi 65 proc. 16–74 metų amžiaus internautų (41 proc. visų šios amžiaus grupės gyventojų).

2011 m. pirmąjį ketvirtį su valstybės institucijomis bendravo ir elektroninėmis viešosiomis paslaugomis naudojosi 44 proc. 16–74 metų amžiaus internautų (28 proc. visų šios amžiaus grupės gyventojų). Bent kartą per metus valstybės institucijų ar kitų viešųjų paslaugų įstaigų elektroninėmis paslaugomis pasinaudojo trečdalis (30 proc.) visų 16–74 metų amžiaus gyventojų.

Paslaugas internetu pirko 11 proc. vartotojų

2011 m. pirmąjį ketvirtį prekes ir paslaugas asmeniniams tikslams internetu pirko ar užsakė 11 procentų visų 16–74 metų amžiaus gyventojų (2010 m. I ketv. – 7 proc.), arba 16 proc. asmenų, kurie naudojosi internetu.

Per paskutinius 12 mėn. prekes ar paslaugas internetu pirko ar užsakė beveik kas ketvirtas interneto vartotojas (24 proc.). Dažniausiai elektroninė prekyba buvo naudojama perkant bilietus į kultūros renginius (bilietus internetu pirko 38 proc. elektroninės prekybos vartotojų). Drabužius, avalynę, sporto prekes internetu pirko 37 proc., telekomunikacijų paslaugas – 23 proc., turistines keliones – 17 proc., apgyvendinimo paslaugas atostogoms – 12 proc. vartotojų.

Mobiliais telefonais naudojasi 95 proc. gyventojų

Mobiliaisiais telefonais 2011 m. pirmąjį ketvirtį naudojosi 95 proc. visų 16–74 metų amžiaus gyventojų. Tarp vyresnio amžiaus asmenų judriojo ryšio vartotojų šiek tiek mažiau nei tarp jaunimo. Mobiliaisiais telefonais naudojosi 77 proc. 65–74 metų amžiaus gyventojų, kitose amžiaus grupėse judriojo ryšio naudotojų dalis viršijo 90 proc., o iš 16–24 metų amžiaus gyventojų judriojo ryšio paslaugomis naudojosi 99,5 proc.

12–15 metų amžiaus paauglių apklausa parodė, kad 2011 m. pirmąjį ketvirtį asmeniniu kompiuteriu ir internetu naudojosi 99, mobiliuoju telefonu – 98 proc. šio amžiaus paauglių. Kompiuterį namuose turėjo 87 proc. 12–15 metų amžiaus paauglių, interneto prieigą – 84 proc.

Duomenys apie informacinių technologijų naudojimą namų ūkiuose surinkti apklausus 6122 atsitiktinai, naudojantis Gyventojų registru, atrinktus namų ūkius arba 11 212 16–74 metų amžiaus ir 561 12–15 metų amžiaus asmenų (iš šių namų ūkių). Tyrimą iš dalies finansavo Europos Sąjunga.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed