Programišiai įsilaužė į San Francisko policijos padalinio svetainę ir paviešino pareigūnų asmeninę informaciją
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 18 Rugpjūtis 2011 16:21

Tarptautinė programišių grupė „Anonymous“ vakar jau antrą kartą atakavo San Francisko greitojo viešojo transporto sistemos (angl. Bay Area Rapid Transit, BART) kompiuterių tinklą. Tokių veiksmų buvo imtasi po to, kai praeitą savaitę visose miesto metro stotyse, siekiant nutraukti gyventojų protestus, buvo išjungtas mobilusis ryšys.



„Anonymous“ nariai prisiėmė visą atsakomybę už įvykdytus išpuolius – savo „Twitter“ paskyroje jie ne tik paskelbė, kad šį pirmadienį nulaužė gyventojams skirtą myBART.org interneto svetainę, bet ir BART policijos padalinio svetainę, praneša BBC. Pastarojoje buvo paviešinti ir 102 pareigūnų asmeniniai duomenys – gyvenamųjų vietų bei el. pašto adresai, slaptažodžiai ir kita.

Šis specialus policijos skyrius yra atsakingas už tvarką ir saugumą San Francisko viešojo transporto stotyse, tačiau pastaruosius mėnesius yra aršiai kritikuojamas dėl liepą įvykusio incidento, kurio metu keli pareigūnai nušovė stotyje neramumus kėlusį benamį. Nors žmogžudystę įvykdę policininkai teigė, kad vyriškis puolė juos su peiliu, žinia pasklidusi viešojoje erdvėje sukėlė itin didelį gyventojų pasipiktinimą – žmonės ėmė masiškai plūsti į stotis ir protestuoti.

BART policijos padalinys rugpjūčio 11 dieną nusprendė numalšinti traukinių stotyse vykusius protestus atjungiant mobiliojo ryšio siųstuvus. Visi viešojo greitojo transporto paslaugomis besinaudojantys piliečiai neteko galimybės bendrauti ne tik tarpusavyje, bet ir apskritai susisiekti su artimaisiais, neturinčiais nieko bendro su protestais.

Šis žingsnis, kaip manoma, ir paskatino „Anonymous“ programišius imtis kompiuterinių išpuolių ir nutekinti asmeninius pareigūnų duomenis. Iš karto po informacijos paskleidimo internete grupuotės nariai Tumblr.com svetainėje paskelbė: „Paspauskite ne tuos mygtukus ir mes pasinaudosime tuo, kas turi būti paviešinta visuomenei“.

JAV Federalinė Ryšių Komisija sakė, kad jau pradėjo vykdyti tyrimą, kurio metu sieks išsiaiškinti, ar San Francisko transporto agentūra turėjo teisę visiems savo keleiviams  nutraukti mobilųjį ryšį.

Kai kurie žmogaus teisių stebėtojai internete bei spaudoje ėmė reikšti kritiką tokio poelgio, lygindami jį su didelio masto pilietiniais neramumais Egipte bei Libijoje, kuriuos vyriausybės bandė sutramdyti išjungiant ar apribojant prieigą prie interneto bei socialinių tinklų.

Kai kurie interneto komentatoriai mano, kad BART policijos padalinys galimybę naudotis mobiliaisiais telefonais iš gyventojų atėmė tik dėl neseniai nuvilnijusių riaušių Didžiojoje Britanijoje. Šios šalies saugumo struktūros išsiaiškino, kad riaušininkai savo veiksmus koordinavo pasitelkdami socialinius tinklus bei susirašinėjimo programas.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed