Pradeda veikti Lietuvos radijo virtuali audiobiblioteka
Interneto Gidas
Penktadienis, 10 Vasaris 2012 15:37

Daugelį dešimtmečių kauptas ir ateities kartoms išsaugotas Lietuvos radijo garso archyvas tampa atviras visuomenei.

Jį bus galima pasiekti Lietuvos radijo virtualioje audiobibliotekoje portale http://lrvab.lrt.lt.

„Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija be savo pagrindinės funkcijos – kurti laidas – yra ir vienas svarbiausių Lietuvos kultūrinės atminties saugotojų. Esame vienas didžiausių ir vertingiausių archyvų Lietuvoje, o tai ne mažiau svarbu, negu kurti laidas“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Lietuvos radijo archyvuose šiuo metu saugoma per 40 tūkst. valandų muzikos ir dramos įrašų, pokalbių su žymiais visuomenės žmonėmis, laidų apie svarbiausius šalies įvykius.

Magnetinėse juostelėse ir vinilinėse plokštelėse užfiksuoti originalūs įrašai apima Lietuvos istorijos laikotarpį nuo XX amžiaus pradžios iki šių dienų.

Šiuo metu didelė dalis saugomų magnetinių juostų, kuriose sukauptas unikalus garso archyvas, yra ties išnykimo riba, visuomenei jis yra sunkiai pasiekiamas dėl milžiniškos apimties ir skirtingų poreikių.

Siekiant išsaugoti sukauptą palikimą ir padaryti jį prieinamą visuomenei, Lietuvos radijuje buvo pradėta skaitmeninti archyvą ir kelti į šiuolaikines laikmenas.

Interneto vartuose lrvab.lrt.lt po transliacijos taip pat atsiras ir visos tiesioginės Lietuvos radijo ir „Klasikos“ programos laidos. Lankytojai galės užsisakyti mediatekos naujienas ir pirmieji sužinoti, kokie nauji kūriniai jau yra skaitmeniniame archyve.

Mediatekoje savo mėgstamas laidas galės surasti kiekvienas klausytojas. Vieni galbūt norės sužinoti, apie ką buvo kalbama prieš kelerius metus sukurtoje laidoje „Gimtoji žemė“, kiti – pasiklausyti „Klasikos“ programoje transliuoto „Radijo paskaitų“ ciklo ar vaikams skirtų „Vakaro pasakų“.

Tiems, kas domisi radijo teatru, atsivers galimybė pasiklausyti ne vieną dešimtmetį kuriamų spektaklių, kuriuose vaidina garsiausi šalies aktoriai.

Poezijos mylėtojai galės klausytis ne tik aktorių, bet ir poetų skaitomų eilių. Politinio gyvenimo stebėtojai turės galimybę išgirsti, ką savo karjeros pradžioje kalbėjo šiandien politines aukštumas pasiekę valdžios vyrai, kaip Lietuvoje buvo paminėti Nepriklausomybės, Baltijos kelio 20-mečiai.

Tarkime, norėtumėte pasiklausyti vieno iškiliausių lietuvių poetų Justino Marcinkevičius. Siūlome pokalbį su juo, kuris nuskambėjo 2007 m. rugpjūčio 19 d. laidoje „Literatūros akiračiai“: http://lrvab.lrt.lt/lt/archive/4217/.

Arba – pasiklausyti žmonijos kultūros paveldo dalimi laikomų lietuviškų sutartinių: http://lrvab.lrt.lt/lt/archive/5035/.

Per kelerius metus suskaitmeninta beveik 700 valandų įrašų. Nuo 2010 metų rugsėjo mėnesio skaitmeniniame archyve jau yra visos LRT radijo programų „Lietuvos radijas“, „Klasika“ ir „Opus3“ laidos.

Lėšas projektui „Lietuvos radijo virtualios audiobibliotekos sukūrimas“ skyrė Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed