MIT projektas atliekų rūšiavimą pavertė žaidimu
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 10 Lapkritis 2011 17:00

Bėda su atliekų rūšiavimu ta, kad tai nuobodu. Kodėl to nepavertus į kažką smagesnio, kad gyventojai turėtų motyvacijos tuo užsiimti?

JAV esantis Masačiutseso Technologijų Institutas (MIT) bendradarbiaudamas su Bostone įsikūrusia kompanija „Greenbean Recycle“ įgyvendino projektą, kuriuo įtraukė didelę dalį MIT studentų į savanorišką atliekų rūšiavimą.



Projekto vaisius - speciali perdirbti tinkamas atliekas surenkantis konteineris į kurį įmetus atliekas skeneriai nuskaito ant atliekų esančius barkodus, studentas ant lietimui jautraus ekrano surenka savo telefono numerį, o visa informacija keliauja į duomenų apdorojimo centrą. Ten paskaičiuojama, kiek energijos studentas sutaupė nusprendęs rūšiuoti. Savo statistiką kiekvienas gali peržiūrėti internete.

Tuo pat metu buvo paskelbti ir keli konkursai, kuriuose studentai gali lenktyniauti vienas su kitu ar komandose (pvz. bendrabučio) kas perdirbimui pristatys daugiau šiukšlių. Idėja susilaukė milžiniško pasisekimo ir beveik kasdieną prie konteinerių galite sutikti eiles studentų, kurie čia atneša ne tik savo šiukšles, bet pradėjo jų ieškoti ir už instituto ribų. Studentai savaitgaliais organizuojasi į grupes ir vyksta į miestą rinkti šiukšlių, kurias tempia į universiteto teritoriją.

Projekto vadovas Shanker Sahai teigia, kad rūšiavimą norėjo paversti į žaidimą panašų į populiarųjį „Zynga“ žadimą „FarmVille“ (Lietuvoje jis šnekamojoje kalboje vadinamas tiesiog „ferma“).

Kompanija daugiausiai rūšiuojantiems kol kas dovanoja bilietus į vietinės profesionalų beisbolo komandos Bostono „Red Socks“ rungtynes (beisbolas Bostone labai populiarus), bei siūlo ir piniginį atlygį. Studentas internete gali pasirinkti ar už rūšiavimą norės pinigų į savo „PayPal“ sąskaitą ar tuos pinigus norės paskirti pasirinktai labdaros organizacijai. Prizų sąrašą galima ir plėsti.

Šis rūšiavimo žaidimas prasidėjo vasarą ir iš MIT teritorijos jau buvo išvežta 14 tūkst. konteinerių surūšiuotų šiukšlių. Paskaičiuota, kad jos padėjo sutaupyti 2,5 tūkst. kilovatvalandžių energijos.

Projekto sėkmė jau paskatino ir kitus universitetus imtis tokių veiksmų. S. Sahai teigimu: „Tereikia žmonėms parodyti kokį poveikį jie daro savo veiksmais ir iškarto sulauksite rezultatų.“

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed