Lietuvoje internetas plinta ir tarp vyresnio amžiaus žmonių
Interneto Gidas
Pirmadienis, 08 Rugpjūtis 2011 13:13

Per pastaruosius metus šalyje ženkliausiai išaugo vyresnio interneto naudotojų skaičius, kurie yra naujokai elektroninėje erdvėje, todėl joje dar nėra labai aktyvūs ir elgiasi atsargiai. Dažniausiai – tai 40-74 metų amžiaus žmonės. Tai paaiškėjo, rinkos tyrimų kompanijai „TNS LT“ atlikus interneto naudotojų tyrimą.



Nors interneto naudotojų skaičius auga, didesnę dalį t. y. 58 proc., Lietuvos interneto auditorijos galima vadinti nuosaikia – daugumai jų internetas nėra kasdienis dalykas.

Jie elektroninėje erdvėje apsiriboja keletu pagrindinių veiklų – dažniausiai periodiškai skaito naujienas pamėgtuose portaluose, naudojasi el. paštu ar pokalbių programomis (pvz., Skype), ieško informacijos, dalis naudojasi el. bankininkyste.

Didžiajai jų daliai pirkimas internete – iššūkis, o socialinių tinklų svetainės – erdvė, kur jie bendrauti nesiveržia. Nuosaikius internautus galima skirti į du segmentus – Konservatyviuosius ir Inertiškuosius.

Inertiškųjų segmentas didžiausias, sudarantis trečdalį interneto naudotojų. Jie dažniausiai naudojasi jau išbandytais ir patikrintais dalykais internete, nelinkę eksperimentuoti, keisti įpročius ar tobulinti įgūdžius.

Tai didžiąja dalimi 30-59 metų amžiaus internautai, turintys specialistų, darbininkų ir kiek mažesnę tarnautojų dalį, gyvenantys mažesniuose miestuose, turintys aukštąjį ir aukštesnįjį išsimokslinimą. Jie dažniausiai skaito naujienas, naudojasi el. paštu, naudojasi el. bankininkyste ir ieško informacijos.

Konservatyvieji – pradedantys ir nepatyrę interneto naudotojai, kurie sudaro ketvirtadalį, t.y. 26 proc., interneto auditorijos. Jie pasižymi mažiausiu aktyvumu.

Iš kitų segmentų išsiskiria tuo, kad niekuomet nesinaudoja veikla, susijusia su finansinėmis operacijomis, todėl pirkimas internete jiems – iššūkis. Tarp jų daugiausia vyriausių – didžiąją dalį sudaro 40-74 metų amžiaus internautų.

42 proc. besinaudojančių internetu sudaro aktyvieji interneto vartotojai, kuriems virtuali erdvė yra neatsiejama gyvenimo dalis. Jų veiklos internete spektras žymiai platesnis nei pas nuosaikiuosius.

Internetas jiems bendravimo, saviraiškos, švietimosi, informacijos ieškojimo priemonė. Aktyvieji pasižymi tuo, kad jie internete aktyviai naudojasi socialinių tinklų svetainėmis, rašo tinklaraščius, komentuoja įvairų turinį, esantį elektroninėje erdvėje, perka ir parduoda joje.

Jie ne tik vartoja turinį internete, tačiau ir aktyviai jį kuria. Daugeliui jų svarbu nuolat būti prisijungusiems internete. Aktyviąją interneto auditoriją sudaro keturi segmentai Tinklažmogiai, Tikslingieji, Socialieji ir Pradedantieji.

Tinklažmogiai – aktyviausi interneto naudotojai, kurių amžius nuo 20 iki 29 metų, jie sudaro 9 proc. visų internautų. Jie ne tik didžiąją dalį internete praleisto laiko skiria laisvalaikiui, bendravimui, kasdieniams reikalams tvarkyti, bet ir aktyviai prisideda prie interneto turinio kūrimo. Tai dažniausiai vadovai, studentai, namų šeimininkės, kurių dauguma gyvena didžiuosiuose miestuose.

Tikslingųjų tarp Lietuvos internautų yra 7 proc. Jie akcentuoja interneto funkcionalumą. Jiems tai yra priemonė, palengvinanti kasdienių reikalų tvarkymą, sutaupo laiko.

Tiesa, jie rečiau bendrauja socialinių tinklų svetainėse. Internete visuomet tvarko finansinius reikalus, naudoja el. paštą, skaito naujienas, ieško informacijos.

Socialieji sudaro 14 proc. interneto auditorijos. Jie internetą pasitelkia tam, kad megztų, plėtotų ir išlaikytų socialinius ryšius. Internetas jiems leidžia pasiekti žmones, su kuriais paprastai nesusiekia dėl laiko stokos, atstumo ar kitų priežasčių. Tokie vartotojai socialinių tinklų svetainėse aktyviau nei kiti jungiasi prie naujienų grupių, taip pat dalinasi įvairiu turiniu internete.

Pradedantieji – tai 15-19 metų reguliarūs interneto vartotojai. Tai kas aštuntas interneto naudotojas. Lyginant su kitais segmentais, jie yra patys mobiliausi – beveik trečdalis jų prie interneto jungiasi per mobilųjį telefoną.

Kaip Tinklažmogiai ir Socialieji jie aktyviai naudojasi socialinių tinklų svetainėmis. Jie labiausiai linkę į pramoginio pobūdžio turinį – dažniau nei kiti žiūri vaizdo įrašus, klauso muzikos, taip pat aktyviai komentuoja turinį internete.

Jei lyginti su 2010 m. vasaros duomenimis, 2011 m. pavasarį ženkliausiai išaugo Konservatyviųjų segmentas. Tai galima paaiškinti išaugusiu vyresnių interneto naudotojų skaičiumi.

Prie šio pokyčio tikėtina prisidėjo interneto naudotojų skatinimo ir ugdymo programos. Šiek tiek sumažėjo Tikslingųjų segmentas – jų įpročiai keitėsi, dėl to jie atsidūrė kituose segmentuose.

Stabiliausi Lietuvoje yra Socialiųjų, Pradedančiųjų ir Inertiškųjų interneto naudotojų segmentai. Jų dydis per pastaruosius metus kito nežymiai arba visai nekito.

Interneto naudotojų segmentacija rengiama pagal 43 pasaulio šalyse atliekamos „TNS Global“ studijos „Digital Life“ metodiką. Lietuvoje šis tyrimas atliekamas nuo 2010 m. vasaros. Minėtame tyrime pateikiami duomenys apima periodą nuo 2010 m. birželio iki 2011 m. gegužės.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed