LANVA: interneto piratai gali būti baudžiami kalėjimu
Interneto Gidas
Penktadienis, 07 Gegužė 2010 13:46
Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) pirmininkas Vytas Simanavičius teigia, jog vadinamiesiems Lietuvos interneto piratams svarstoma kelti ne tik administracines, bet ir baudžiamąsias bylas.

Apie tai V.Simanavičius užsiminė ketvirtadienį kalbėdamas su 15min.lt žurnalistu.

Pokalbis vyko kita tema – 15min.lt pasiekė informacija, jog tik praėjusį pirmadienį LANVA iniciatyva uždarytos 12 piratinių svetainių pradeda atnaujinti savo veiklą. Neoficialiomis žiniomis, dalis šių svetainių vėl visiškai funkcionuoja, kitose pasirodė žinučių, žadančių, jog turinys netrukus bus grąžintas. Pavyzdžiui, pirmadienį LANVA paviešintoje informacijoje minima Softema.lt šiuo metu yra vėl prieinama, naudojantis šioje svetainėje pateikiamomis nuorodomis galima siųstis muziką, programas ir kitą autorių teisių saugomą turinį.

Svetaines vėl uždarys

V.Simanavičius patvirtino, jog šie faktai jam yra žinomi. „Realiai, jei jos ir atsidaro kažkurios, mes imsimės veiksmų. „Softemos“ atžvilgiu veiksmų jau ėmėmės. Artimiausiu metu bent jau tie siuntimai bus sustabdyti“, – sakė LANVA pirmininkas.

Domenų registrų centrai nurodo, jog Softema.lt duomenys buvo perkelti į serverius Latvijoje. V.Simanavičius teigė, jog tai didelių kliūčių tyrimui nesukels. „Reikia išsamesnio tyrimo ir bus matyti, ar nėra peradresavimų, ir tada bus galima pasakyti, ar ta svetainė Latvijoje, ar kur kitur. Jeigu pasirodys, kad ji užsienyje, reikės teisinės pagalbos, laikas galbūt ir užtruks... Bet mes jau ėmėmės kitų priemonių, kad siuntimą sustabdytų“, – teigė V.Simanavičius.

LANVA pirmininkas teigė, jog piratavimu internete įtariami asmenys šiais atvejais buvo identifikuoti. „Mes turime susirinkę informaciją, bet kokiu atveju tie asmenys yra identifikuoti. Jei čia būtų atliekamas toliau policijos tyrimas, mes nurodytume tuos asmenis, o policija atliktų savo tyrimą pagal tuos pirminius įrodymus ir vėl nustatytų, ar tie asmenys vėl vykdo tą veiklą, ar nevykdo“, – teigė jis.

Už pažeidimus gresia ir kalėjimas

15min.lt šią savaitę jau rašė apie panašų atvejį – neseniai pradėjo veikti vasarį LANVA iniciatyva sustabdytas tinklalapis Filmai.in, kuriame galima žiūrėti naujausius filmus „online“.

Paklaustas, kodėl taip nutinka, kad uždarytos nelegalios svetainės atnaujina veiklą ir ar tai nerodo, kad LANVA kova su piratais yra beprasmė, V.Simanavičius užtikrino, jog taip nėra.

„Čia nenuostabu, sakykime, galbūt žmonės nesupranta, kokia veikla užsiima, kokia laukia atsakomybė, ieškiniai. Paimkime „The Pirate Bay“ atvejį – svetainę atdarė, siuntimus, atrodytų, jau galima daryti, bet žmonės gavo bausmes. Kaltininkams buvo priteisti ieškiniai, manau, tikrai labai dideli. Ir jie dabar turi problemų jau visam likusiam gyvenimui“, – kalbėjo V.Simanavičius.

Jis turėjo omenyje pernai Švedijos teismo skirtą bausmę keturiems su svetaine „The Pirate Bay“ susijusiems asmenims – po metus kalėjimo kiekvienam ir 3,6 mln. dolerių baudą.

„Lygiai taip pat bet kurios lietuviškos svetainės atveju, jei bus nustatyta pažeidėjų, identifikuota, jei bus surinkti įrodymai, jei teismas nubaus, bus paskirtos bausmės, priteisti ieškiniai. Ir jei pažeidėjai negalės susimokėti, turės rimtų problemų“, – sakė LANVA pirmininkas.

Vėliau jis užsiminė, jog svarstoma kelti ne tik administracines, bet ir baudžiamąsias bylas. „Žmonės paprasčiausiai nesuvokia, kokia veikla užsiima. Baudžiamajame kodekse numatyta ir laisvės atėmimo bausmė už tai. Mes mąstome, kad jau pribrendo laikas Lietuvai ir kažkuriuo atveju gali būti ši bausmė skirta“, – sakė V.Simanavičius.

Jis priminė, jog kol kas areštas buvo skirtas tik vienam kompaktines plokšteles su nelegaliu turiniu platinusiam Kėdainių piliečiui. „Jei bus surinkti įrodymai ir nubaustas žmogus, tai gali būti ne tik piniginė bauda, gali būti ir laisvės atėmimas arba apribojimas“, – pakartojo LANVA pirmininkas.

V.Simanavičius galimai kalbėjo apie Baudžiamojo kodekso 194 straipsnį „Neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių techninių apsaugos priemonių pašalinimas“, kuris už neteisėtą apsaugos priemonių pašalinimą numato bausmę iki 2 metų.

Visas straipsnis atrodo taip: „1. Tas, kas neteisėtai pašalino bet kokias technines apsaugos priemones, kurias autorių teisių ar gretutinių teisių subjektai naudoja savo teisėms įgyvendinti ar apsaugoti, arba komercijos tikslais gamino, importavo, eksportavo, laikė, gabeno ar platino galimybę pašalinti tas technines apsaugos priemones suteikiančius prietaisus (dekoderius, dekodavimo korteles ar kitokius prietaisus), baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. 2. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.“

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed