Kiek muzikantai uždirba internete ir „ant žemės“?
Interneto Gidas
Penktadienis, 16 Rugsėjis 2011 00:03

Didžiosios Britanijos grupė „Uniform Motion“ savo gerbėjams išsipasakojo, kiek ji uždirba iš muzikos įrašų transliacijų ir pardavimų internete, o kiek – prekiaudama kompaktiniais diskais ir vinilinėmis plokštelėmis.



Neseniai savo trečiąjį albumą „One Frame Per Second“ išleidusi grupė savo tinklaraštyje paviešino skaičius, kurie leidžia suprasti, kad muzika internete prekiauti neapsimoka, o kompaktinius diskus ir vinilines plokšteles verta „kepti“ tik jei esi užtikrintas, kad jie bus populiarūs, rašo Gizmodo.com.

Naująjį albumą skaitmeniniu formatu galima nusipirkti iš tokių interneto parduotuvių, kaip „iTunes“, „AmazonMP3“ ir „eMusic“. Taip pat jo galima pasiklausyti svetainėje „Spotify“ ir „Deezer“. Be to, jie išleido CD ir vinilinės plokštelės versijas. „Tačiau jų negalėsite rasti muzikos įrašų parduotuvėse, kadangi mes nepriklausome jokiai įrašų kompanijai, o tai reiškia, kad neturime galimybės platinti savo albumą parduotuvėse“, – rašo grupės nariai.

Toliau jie nurodo, kiek pajamų iš kiekvienos tarnybos jie gaus, jei gerbėjai klausysis jų muzikos ar nusipirks kūrinių.

Internetas nepelningas

Svetainėje „Spotify“ už vieną dainos perklausymą grupė gauna 0,0041 dolerio. Jei vieną kartą perklausomas visas albumas (9 dainos), grupės sąskaita pasipildys 0,04 dolerio. Taigi perklausius albumą šimtą kartų grupė gaus 4 dolerius. „Jei naudojate nemokamą „Spotify“ versiją, jums tai nieko nekainuos. „Spotify“ užsidirba iš reklamų. Jei naudojate mokamą, neįsivaizduojame, kaip jie skaičiuoja pinigus, nes šią informaciją jie atskleidžia tik didžiosioms įrašų kompanijoms“, – nurodo „Uniform Motion“.

Tarnyba „Deezer“ moka kiek daugiau: už vieną dainos perklausą autoriui atitenka 0,0083 dolerio, o perklausius visas albumo dainas grupei atiteks 0,072 dolerio. Perklausius albumą šimtą kartų, grupė gaus 7,17 dolerio. Kaip ir „Spotify“, „Deezer“ neatskleidžia, kaip dalinami pinigai, jei žmonės naudoja mokamą versiją.

Tinklalapyje „eMusic“ muzikos galima atsisiųsti tik užsiprenumeravus kurią nors paslaugą. Dainos ir albumo kaina priklausys nuo pasirinkto plano, tačiau grupė nurodo, kad už vieną dainą jai atiteks apie 0,29 dolerio, o už albumą – 2,6 dolerio.

„AmazonMP3“ albumą galima nusipirkti už 9,81 dolerio. Autoriai nurodo, kad jiems atiteks 6,86 dolerio (apie 70 proc.).

Tokį pat procentą autoriui atiduoda ir „iTunes“, kur albumą „One Frame Per Second“ galima įsigyti už 8,66 dolerio.

Už prekybą teko susimokėti

Tiesa, už tai, kad galėtų vienerius metus prekiauti albumu „iTunes“, „Spotify“ ir „Amazon“ interneto parduotuvėse grupei teko sumokėti 144 dolerius. „Taigi mes nieko neužsidirbsime, kol bent 24 žmonės nusipirks mūsų albumą „iTunes“, arba bus parduota 150 dainų, arba mūsų dainos bus perklausytos dešimtis tūkstančių kartų „Spotify“! Dauguma atvejų, išties ekonomiškai naudingiau apskritai neprekiauti muzika“, – pastebi muzikantai.

Dainas arba albumą gerbėjai gali nemokamai atsisiųsti arba nusipirkti ir tiesiogiai iš grupės, sumokant tiek, kiek jie patys nori.

„Jei nuspręsite sumokėti 7 dolerius, „Paypal“ pasiims 0,51 dolerio, „Bandcamp“ – 1,03 dolerio, o mums liks 5,35 dolerio. Prekiauti muzika „Bandcamp“ mums nieko nekainuoja. Jei nuspręsite nemokėti nieko, mes negausime nieko, tačiau jūs bent jau neatiduosite savo pinigų netiesiogiai didžiosioms įrašų kompanijos, kas, panašu, vyksta „Spotify“ atveju“, – teigia „Uniform Motion“.

CD ir vinilus „kepė“ skaičiuodami

Tiesiogiai iš atlikėjų galima nusipirkti ir kompaktinį diską. Jis kainuoja 14 dolerių. „Paypal“ už pervedimą nuskaičiuoja 0,71 dolerio, „Bandcamp“ – 2,07 dolerio. Taigi grupei lieka maždaug 11,04 dolerio.

Tačiau pagaminti kompaktinį diską kainuoja apie 5 dolerius: pats CD kainuoja 1,66 dolerio, lankstinukas – 0,69 dolerio, įpakavimas – 2,48 dolerio, o ant jo užklijuotas lipdukas – dar 0,48 dolerio. Taigi už CD pardavimą grupė uždirba apie 6 dolerius.

Norint nusipirkti vinilinę plokštelę teks pakloti 21 dolerį. „Bandcamp“ nuo šios sumos pasiims 3,1 dolerio, „Paypal“ – 0,89 dolerio, o grupei liks 16,69 dolerio.

Vienos vinilinės plokštelės su įpakavimu gamyba grupei kainavo apie 6 dolerius, taigi pardavę vieną plokštelę jie užsidirbs apie 10 dolerių. Grupė neatmeta, kad vinilinės plokštelės kaina ateityje gali būti sumažinta, mat jiems teko užsakyti 250 vinilinių plokštelių (tai mažiausias galimas užsakymas). Taigi tam, kad nepatirtų nuostolių, grupei reikia parduoti bent 72 vinilines plokšteles. „Kol kas pardavėme 30. Jei pasieksime 72, šiek tiek sumažinsime kainą“, – teigia muzikantai.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed