Kapų tvarkytojus galima užsisakyti internetu
Interneto Gidas
Pirmadienis, 01 Lapkritis 2010 18:17
Pirkti žvakutes, karstus, kryžius arba internete įkurti mirusiųjų duomenų bazę – elektroniniai pasiūlymai, kurie lietuvius dar ne itin vilioja. Antplūdžio sulaukė tik naujo tinklalapio, siūlančio už tam tikrą mokestį uždegti žvakutę ant bet kurio kapo Lietuvoje ir jį sutvarkyti, kūrėjai. Tai ypač vilioja emigrantus ir vyresnio amžiaus žmones, negalinčius aplankyti artimųjų kapų.

Elektroniniu būdu galima užsisakyti ne tik Vėlinių žvakutę, kuri už keliasdešimt litų bus uždegta ant bet kurio kapo Lietuvoje, o tai įrodančios nuotraukos pasieks jus elektroniniu paštu. Tokiu pat būdu lietuviai jau samdo ir artimųjų kapų tvarkytojus.

Kuria darbo vietas kapų tvarkytojams

„Susidomėjusių klientų antplūdis nustebino. Kartais, apibūdindama savo sumanymą, sakau, kad anksčiau skalbėme patys, o dabar atsirado skalbimo mašinos – kodėl jomis nepasinaudojus? Kodėl nepasamdžius žmonių, kurie pasirūpintų mūsų artimųjų kapais, jei negalime to padaryti patys? Internetu daugiausia žvakutės uždegimo ar kapo tvarkymo paslaugą užsako senjorai, tačiau jiems užpildyti paraiškas internete padeda jaunimas. Mūsų projektas yra tradicijos išlaikymas, šventas dalykas, nes visi išeisime Anapilin.

Aš pati trejus metus gyvenau Airijoje, buvau viena pirmųjų lietuvių, išvažiavusių padirbėti į užsienį. Prieš Vėlines pjaustydama moliūgus užsieniečiams pasakodavau, kaip šią dieną lietuviai uždega tūkstančius žvakučių, o mūsų kapinės atrodo kaip iš tolo žiburiais šviečiantys miestai – jie klausydavosi išsižioję. Tai jautri sritis, ypač tiems žmonėms, kurie emigravo į užsienį šeimomis ir Lietuvoje neturi artimųjų, kurie prižiūrėtų jų tėvų, senelių kapus“, – apie iš asmeninės patirties kilusią verslo idėją pasakojo interneto svetainės zvakute.lt vadovė Jurgita Kanapeckienė.

Moteris prisiminė, kad, sulaukusi Visų šventųjų dienos, ne visada galėdavo grįžti į Lietuvą – kartais neišleisdavo darbdavys, sutrukdydavo pinigų stygius. Būdavo skaudu, tačiau, artimiau pabendravusi su tautiečiais, ji suprato, kad ne vienas jų suka galvą, kaip tinkamai pasirūpinti artimųjų kapais.

Kurį laiką emigrantai šią problemą spręsdavo prašydami kapais pasirūpinti kaimynų, pažįstamų arba norinčių papildomai užsidirbti pensininkų. J. Kanapeckienė pasakojo čia įžvelgusi nišą naujoms darbo vietoms sukurti.

„Ypač dažnai tokių kapų tvarkytojų atsiranda mažuose miesteliuose. Pamanėme, kodėl gi nesukūrus darbo vietų Lietuvoje? Šiuo metu samdome nemažai žmonių, kurie turi bent kelerių metų kapų tvarkymo patirtį, yra patikimi. Kaip juos randame? Pirmiausia atsižvelgiame į rekomendacijas, ieškome patikimų žmonių, nes būna atvejų, kai pasižadėję sutvarkyti kapą, tvarkytojai to nepadaro“, – sakė J. Kanapeckienė.

Karstai – internetu

Internetą lietuviai atranda ne tik prieš Vėlines: kai kurie jų elektroniniu būdu perka karstus, užsisako įkapes. „Galime drąsiai teigti, kad jau atėjo laikas, kai lietuviai perka karstus internetu, bet, kaip visada, su šiokia tokia baime ir abejone, kad bus apgauti. Tačiau tokią paslaugą renkasi tie, kurie nusivylė pirkdami karstą laidojimo paslaugas teikiančioje įmonėje, kur permokėjo dvigubai ar net trigubai, priklausomai nuo to, ar laidojimo namai yra Vilniuje, Kaune ar kitame mieste.

Turbūt niekam ne paslaptis, kad šioje sferoje – monopolija. Aišku, daugelis nori karstą pačiupinėti, paliesti ir apžiūrėti, bet kai kainų skirtumas dvigubas, tam nebeteikia tokios didelės reikšmės“, – aiškino „Karstai internetu“ įmonės atstovas Darius.

Elektroninės kapinės nepasiteisino

Prieš keletą metų lietuviams buvo garsiai trimituojama apie naujovę – elektronines kapines. Šiame tinklalapyje turėjo veikti elektroninė mirusiųjų duomenų bazė, palengvinanti Lietuvoje palaidotų žmonių kapinių paiešką ir priežiūrą, kauptis nuorodos į mirusiesiems atminti sukurtus interneto tinklalapius.

Projekto sumanytojai tikėjosi, kad jis ne tik taps pirmu žingsniu apie šalies kapinynus skaitmenizavimo link, bet ir paskatins žmones aktyviau naudotis elektroninėmis paslaugomis rūpinantis laidotuvėmis arba Vėlinių atributais. Vis dėlto jau kurį laiką elektroninių kapinių svetainė yra rekonstruojama, arba, kitaip tariant, palaidota.

„Galbūt ir mes tolimoje ateityje imsimės atgaivinti internetinių kapinių idėją. Gauname tokių pasiūlymų iš mūsų paslaugomis besidominčių žmonių. Beje, jaunimas kitaip žiūri į laidotuvių tradicijas: esame gavę užklausimų, ar į artimųjų laidotuves galėtume atsiųsti „Olialia pupytes“, kurios iššautų fejerverkus.

Tačiau mano pozicija yra ta, kad Vėlinių šventę ar laidotuves turi gaubti rimtis, pagarba, norėtųsi išlaikyti tradiciją. Negalima to paversti pramoga ar dideliu verslu, reikia rodyti tinkamą pagarbą protėviams“, – įsitikinusi J. Kanapeckienė.
 
Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed