Jau išdalinti visi ketvirtosios versijos IP adresai
Interneto Gidas
Pirmadienis, 07 Vasaris 2011 13:26
Praėjusį ketvirtadienį Majamyje (JAV) vykusios oficialios ceremonijos metu buvo išdalinti paskutiniai penki IPv4 adresų paketai. Tai sukėlė daug susirūpinimo: internetas (toks kokį jį pažįstame) pritrūko adresų! Tačiau toks nerimas iš esmės nėra pagrįstas - tiesiog ketvirtosios kartos adresų sistema bus aktyviau keičiama naująja IPv6 protokolo versija.

Prieš tris dešimtmečius, 1981 metais, kai internetas buvo tik šiek tiek daugiau nei paprastas eksperimentas, buvo sukurta taip vadinama interneto protokolo ketvirtoji versija (Internet Protocol Version 4), arba tiesiog IPv4. Pagal šią sistemą kiekvienas kompiuteris buvo identifikuojamas 32 bitų ilgio adresais. Tuo metu tokio adreso dydžio pakako "neišpasakytai galybei" - 4,3 milijardo skirtingų adresų - suformuoti.

IP adresai, prie kurių esame priprate, paprastai vaizduojami keturiais skaičiais, kurių kiekvieno reikšmė svyruoja nuo 0 iki 255 ir kurie vienas nuo kito yra atskirti taškeliais. 32 bitų adreso ilgis buvo pasirinktas iš esmės remiantis laisva nuožiūra. Tokį adreso ilgį nustatęs Vintonas Cerfas (Vinton Cerf) viename interviu yra pasakęs: "Kas gi galėjo žinoti, kokia mums bus reikalinga adresų erdvė?". Pasirodo, jog daugiau nei 4,3 milijardo. JAV Komercijos departamentui priklausantis padalinys ICANN yra atsakingas už IP adresų išdavimą dideliais paketais regioniniams interneto registrams (sutrumpintai RIR). RIR atitinkamai atstovauja skirtingas pasaulio dalis ir vėliau gali priskirti tiek statinius, tiek dinaminius adresus interneto paslaugų tiekėjams (ISP).

Kaip jau minėta, praėjusį ketvirtadienį regioniniams interneto registrams buvo atiduoti paskutiniai 84 milijonai IP adresų. Šie RIR dar net nepradėjo skirstyti gautųjų adresų atskiriems interneto tiekėjams. Šiaurės Amerikos RIR atstovai teigia, jog jų atsargoje esančių IP adresų dar pakaks 6-9 mėnesiams. Tačiau tada IP adresų rezervas jau tikrai baigsis.

Įdomu, jog remiantis statistiniais duomenimis, iš visų IPv4 adresų realiai jų yra naudojama tik apie 14%, tačiau likusi dalis nepanašu, kad atsilaisvins. Esminiai to veiksniai - įmonių išlaidų taupymas, neefektyvus adresų paskirstymas arba tiesiog vartotojų norai šių adresų turėti daugiau, nei reikia. Faktiškai su IPv4 adresais galime "pratempti" dar kokius metus. O ką darysime toliau?

Naujoji IP protokolo versija IPv6 naudoja 128 bitų ilgio adresus. Tai reiškia, jog iš viso galimų IPv6 adresų skaičius sudaro 2128. O tai yra daugiau, nei (tikėkimės) kada nors žmonijai prireiks. Tačiau IPv6 ir IPv4 tarpusavyje nėra suderinami - jei jūsų kompiuteris ar išmanusis telefonas turi tik IPv6 adresą, juo negalėsite pasiekti svetainių, naudojančių IPv4 adresavimo sistemą, ir atvirkščiai. Norint pereiti nuo IPv4 prie IPv6, reikalingos tam tikros serverių ir tinklo programinės bei aparatinės dalies modifikacijos. Atsižvelgiant į tai, kad kol kas beveik niekas nesinaudoja IPv6 protokolu, tai reiškia, kad vos apie 0,25% viso interneto yra pasiekiama per IPv6 adresus.

Šios "problemos" sprendimas visiškai nėra grėsmingas. Kažkada mums tiesiog teks savo kompiuterį sukonfigūruoti taip, kad jis naudotų "dvigubą" adreso konfigūraciją, t.y. kad kompiuteris, iškilus poreikiui, galėtų naudoti arba IPv4, arba IPv6 adresą. Aparatiniu ir programiniu požiūriu, šį funkcionalumą palaiko visi šiuolaikiniai išmanieji telefonai, kompiuteriai ir operacinės sistemos ("Windows" pradedant XP versija su SP1 atnaujinimu,  "Mac" pradedant OS 10.2 versija). Modemus ir maršrutizatorius (jei jie reikalingi) žmonės paprastai abonentinių sutarčių pagrindu nuomoja iš interneto paslaugų tiekėjų, o jei net yra nusipirkę patys, šie įrenginiai dabar nėra brangūs, palyginti su pačiu kompiuteriu. Beje, jei įdomu, savo kompiuterio ar išmaniojo telefono suderinamumą su IPv6 galite pasitikrinti čia.

Visais kitais atžvilgiais perėjimas prie IPv6 daugiau nieko nepakeis - nepadidės nei interneto sparta, nei kompiuterio stabilumas greitaveika (bent jau tiek, kad vartotojas tai pajustų fiziškai).

Šaltinis:  
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed