„iTunes“ spraga – proga užsidirbti
Interneto Gidas
Trečiadienis, 05 Spalis 2011 11:28

Lietuviai su džiaugsmu sutiko žinią, kad mūsų šalyje pagaliau pradėjo veikti skaitmeninės muzikos parduotuvė „iTunes Music Store“. Dar labiau pradžiuginti turėtų tai, kad „iTunes“ licencijos spraga leidžia užsidirbti – įsigytus kūrinius galima perparduoti net 7 kartus.

Didžiausia internetinė muzikos parduotuvė, turinti daugiau nei 18 mln. aukštos kokybės muzikos kūrinių, virtualias duris Lietuvoje ir dar 10-yje Europos Sąjungos valstybių atvėrė paskutinėmis rugsėjo dienomis.



Muziką norintys pirkti tautiečiai pirmiausia turi užsiregistruoti ir sutikti su naudojimo taisyklėmis. Visos sąlygos užima keliasdešimt puslapių, tad vargu, ar daug žmonių jas nuodugniai perskaitė. Tačiau akylesni vartotojai pastebėjo kelis įdomius punktus.

Verslo modelis

Viename jų rašoma, kad „iTunes“ įsigytus produktus galima naudoti bet kuriuo metu penkiuose kompiuteriuose ar saugoti juos penkiuose skirtinguose įrenginiuose (pvz., grotuve „iPod“, telefone „iPhone“, planšetiniame kompiuteryje „iPad“ ir pan.).

Maža to, garso įrašus leidžiama įsirašyti į 7 kompaktinius diskus (CD). Juos galima naudoti „tokiais pačiais būdais, kuriais galite naudoti CD, pirktą iš mažmeninių prekių parduotuvės, laikantis Lietuvos autorių teisių įstatymų.“

„AAA Baltic Service Company“ advokatas Andrius Iškauskas aiškino, kad Lietuvos įstatymai leidžia tokius kompaktinius diskus dovanoti arba perparduoti. „iTunes Store“ licenciją galima aiškinti tokiu būdu, kad vartotojas, atsisiuntęs kūrinius iš „iTunes Store“, gali įrašyti juos į 7 CD ir padovanoti savo draugams arba parduoti“, – teigė A.Iškauskas.

Kitaip sakant, „iTunes“ nusipirkus vieną albumą jį galima įrašyti į 7 kompaktinius diskus ir, nuvykus į turgų, ramia sąžine juos parduoti.

Tikisi supratingumo

Advokatas pastebėjo, kad „iTunes Store“ licencija yra gerokai liberalesnė, nei Lietuvos įstatymai.

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas leidžia be autoriaus leidimo fiziniam asmeniui išimtinai savo asmeniniam naudojimui, nesiekiant komercinių tikslų, atgaminti ne daugiau kaip vieną išleisto ar kitaip viešai paskelbto kūrinio egzempliorių.

Tačiau įstatymas nedraudžia parduotuvei (ar atlikėjui) numatyti papildomų leidimų atgaminti kūrinius. Taigi prieš keldami savo kūrinius į interneto parduotuvę muzikantai turėtų išsiaiškinti jos sąlygas ir patys nuspręsti, ar jos atitinka jų poreikius.

„Manau, kad jeigu autorius ar atlikėjas nuspręs įkelti savo kūrinius ar atlikimus į „iTunes“, jis nedarys to neišsiaiškinęs visų „iTunes“ sąlygų. Ir jeigu jo tos sąlygos netenkins, jis tiesiog pasirinks kitą savo kūrybos sklaidos būdą“, – sakė Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) generalinio direktoriaus pavaduotoja Gerda Leonavičienė.

Ar lietuviai išnaudos šią spragą, parodys laikas. Tačiau G.Leonavičienė vylėsi, jog vartotojai bus supratingi.

„Dėl galimo Lietuvos vartotojų piktnaudžiavimo, nesinorėtų tikėti, kad toks scenarijus realus. Žinoma, jeigu tokie nuogąstavimai taptų realybe, reikėtų kartu su kitais teisių turėtojais ir „iTunes“ spręsti tą klausimą. Šiandien mes tiesiog džiaugiamės, kad Lietuvoje vis plečiasi teisėtų muzikos paslaugų elektroninėje erdvėje ratas“, – teigė ji.

Laukia lietuviškų dainų

Muzikos kompanijos „Monaco“ įkūrėjas ir prodiuseris Justas Garliauskas vylėsi, kad „iTunes“ muzikos parduotuvė paskatins permainas muzikos rinkoje.

Jis tikisi, kad netrukus bus pasiūlyta ne tik užsienietiškų garso įrašų, bet ir lietuviškų dainų. „Būtų labai keista, jei jie atidarytų parduotuvę tik su vakarietišku turiniu. Lietuviška muzika mūsų šalyje sudaro bene tris ketvirtadalius perkamų dainų. Manau, vietinės rinkos repertuaras jiems bus aktualus.“

Lietuvos, Latvijos ir Estijos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijos pasirašė sutartį dėl „iTunes“ muzikos parduotuvės Baltijos šalyse. Tačiau G.Leonavičienė teigė negalinti atskleisti sutarties sąlygų, kadangi tai draudžia griežti konfidencialumo įsipareigojimai.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed