Internete – kompiuterinės „plastinės chirurgijos“ vajus
Interneto Gidas
Trečiadienis, 19 Rugpjūtis 2009 09:36
Socialiniai tinklai ir internetas šiuolaikinio žmogaus gyvenime užima vis daugiau vietos. Dirbama ir bendraujama internetu, internete informacijos apie būsimus darbuotojus ieško darbdaviai ir antrosios pusės. Dauguma ėmė talpinti asmeninio gyvenimo akimirkas į įvairiausių socialinių tinklų internetines svetaines. Deja, gyvenimiška realybė kartais atrodo ne tokia patraukli, todėl stulbinančiu greičiu populiarėja asmeninių nuotraukų retušavimas.

Neseniai britų dienraštis „The Sun“ paskelbė, kad Jungtinės Karalystės gyventojai klastoja netgi savo atostogų nuotraukas. „Korekcijos“ – nežymios, bet patobulinančios išvaizdą.

Vis dėlto noras koreguoti nuotraukas bei tapti patrauklesniais pastebimas ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet visame pasaulyje. Didelės akys, lieknas liemuo, graži oda, balti dantys, stangresnė krūtinė – daugybė prašymų užplūsta tuos, kurie naudodami kompiuterines programas gali koreguoti išvaizdą ne prasčiau nei plastikos chirurgai.

Psichologai šiuo reiškiniu nesistebi. „Manau, kad bendraudami su kitais, žmonės taip pat gražina save. Pastebėję savo trūkumą veidrodyje, daugelis neišeina iš namų nesuradę pozos ar būdo užglaistyti ar sumažinti nepasitenkinimą keliančias išvaizdos savybes, – tvirtino psichoterapeutas Olegas Lapinas. – Socialiniuose tinkluose žmonės daro tą patį – galvoja, kaip jie atrodo kitiems.“

Paklaustas, kodėl imamasi kompiuterinės nuotraukų korekcijos, o ne lankomasi sporto klube ar kreipiamasi į plastikos chirurgus, O. Lapinas teigė, kad tai lemia finansinės priežastys: „Plastikos chirurgo paslaugos kainuoja dešimtis tūkstančių litų, o nuotraukos korekcija – nieko.“ Anot psichoterapeuto, nuotraukų koregavimas yra problemų sprendimas. „Bėda yra tada, kai žmogui nepatinka jo išvaizda, trūkumai, dėl jų jam gėda ir apie juos jis daug galvoja, – sakė O. Lapinas. – Kaip ir kosmetinė chirurgija, taip ir kompiuterinė korekcija yra bandymas tokias problemas sušvelninti ar užmaskuoti.“

Vis dėlto, anot psichoterapeuto, blogai, kad žmonės sureikšmina savo išvaizdą labiau nei būdo savybes. „Feminizmas įdėjo į šiuolaikinių europiečių galvas, kad svarbiau gerai jaustis nei gerai atrodyti. Gal todėl prancūzaitės, vokietaitės, italės gali sau leisti būti nutukusios ir dėvėti marškinėlius, šortus. Lietuvaitės taip niekada nesielgs – jos turi būti labai lieknos, aptemptais drabužiais, nepaprastai prisižiūrinčios ir įsitempusios. Čia daugiau dėmesio skiriama įvaizdžiui, ne savijautai ir tai tampa ideologija“, – pasakojo psichoterapeutas. Jo žodžiais, dėl perdėto susirūpinimo savo išvaizda į psichologus pagalbos niekas nesikreipia, nebent tėvai atveda paauglį ar paauglę, kuriems per daug rūpi išorė. „Suaugę žmonės laiko tai norma, nes ir visuomenėje tai normalu – turi būti prisižiūrėjęs“, – tvirtino specialistas.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed