Internete vis dažniau atrandamos panaudotos knygos
Interneto Gidas
Penktadienis, 12 kovas 2010 13:56
Internetinių panaudotų knygų parduotuvių savininkai sako sulaukiantys vis didesnio skaitytojų būrio. Augantį susidomėjimą jie aiškina naujų knygų brangimu, interneto svetainių patogumu bei „iš lūpų į lūpas“ perduodama reklama. Vis dėlto tokių knygynų įkūrėjai iš savo veiklos uždirbti didelio pelno nesitiki, ir sako, kad jos imasi labiau dėl idėjos.

„Nuolat skaitančiam žmogui padėvėta knyga yra paklausi prekė, neprarandanti vertės“, – įsitikinęs Andrius Šlimas, kuris pirmasis Lietuvoje įkūrė internetinį panaudotų knygų knygyną 2007 metų vasarį. O internetas, jo teigimu, pirkėjui padeda lengviau pasiekti reikiamą kny
gą, leidžia patogiai atsiskaityti, kartu iš pardavėjo nereikalauja didelių investicijų.

Pasak A. Šlimo, svetainės inknygynas.lt klientų, užsiregistravusių puslapio sistemoje, skaičius per metus išaugo daugiau kaip 4 kartus.

Paulius Bulota interneto svetainę noriuknygu.lt įkūrė tik praėjusių metų sausį. Jis pasirinko kiek kitokį panaudotų knygų pardavimo būdą: jos nesiunčiamos – pirkėjas asmeniškai susitinka su pardavėju. Vaikinas įsitikinęs, kad tie, kas domisi knygomis, yra labiau linkę bendrauti.

Pirmais mėnesiais šį internetinį knygyną kasdien aplankydavo tik 20–30 žmonių, o akivaizdus padidėjimas pastebimas nuo šių metų pradžios. Dabar kiekvieną dieną jį aplanko 300 unikalių vartotojų.

Didelio pelno nesitiki

Tačiau šių knygynų savininkai iš savo veiklos daug užsidirbti nesitiki, ir sako, kad jos imasi labiau dėl idėjos. „Tai nėra didelį pelną garantuojantis ar galintis garantuoti verslas, mat parduodamos knygos labai pigios“, – sako A. Šlimas.

Pasak P. Bulotos, svetainėje noriuknygu.lt kaina svyruoja nuo 0 iki 30 Lt, nepriklausomai nuo knygos išvaizdos. Išorei dėmesio neskiria ir A. Šlimas: „Dėvėtų knygų pirkėjai vertina ne viršelio kietumą ar blizgumą, o tai, kas po tuo viršeliu“. Jei knyga populiari, žinomo autoriaus – teks sumokėti daugiau, tačiau kaina nesieks tradiciniuose knygynuose siūlomos sumos.

Abu internetinių knygynų vadovai sutinka, kad dabartinė situacija leidžia nebent plėsti svetainės funkcionalumą, interaktyvumą.

Kaip kliūtis greičiau sulaukti dar didesnio susidomėjimo jie vardija reklamos stygių, nepasitikėjimą internetine prekyba, pirkėjų konservatyvumą.

Kiti šio verslo iššūkiai – brangi sandėlio patalpų nuoma, dideli knygų katalogavimo kaštai. „Kai kurių knygų turime tik po 1 ar 2 egzempliorius, tad visi kaštai – knygos suradimas, aprašymas, fotografavimas ir paruošimas – tenka jai vienai“, – teigia A. Šlimas.

Be to, smarkiai gausėjant klientų, tektų samdyti personalą, kad šis suvaldytų augantį užsakymų kiekį.

Skaitytojai randa ir pliusų, ir minusų

Žurnalistikos studentė Monika Lauciūtė jau turėjo progą pasinaudoti internetinės knygų parduotuvės paslaugomis. Pasak merginos, tokia sistema turi ir savų pliusų, ir minusų.

„Ilgai ieškojau vienos senesnio leidimo knygos, tad komerciniuose Vilniaus knygynuose vis nepavykdavo rasti. Susidomėjau puslapiu sena.lt, kuriame buvo mano norima knyga. Puslapio veikimo principas paprastas – gauni knygos pardavėjo kontaktą ir su juo susitinki išrinktoje vietoje.

Gauta knyga džiaugiuosi – nors ir ne nauja, tačiau tvarkinga, pigi. Vienintelis mano įžvelgiamas minusas – ilgos derybos su pardavėju, kur ir kada susitikti“, – patirtimi dalinosi M. Lauciūtė.

Psichologiją studijuojanti Gabrielė Zavališinaitė domisi specializuota literatūra, kurios Lietuvoje pakankamai sunku rasti. Ji ne kartą ryžosi pirkti panaudotas knygas iš užsienio svetainių. Pasak studentės, svarbu apsiskaičiuoti, ar knyga su siuntimo išlaidomis nekainuos labai brangiai. „Atsiųstų knygų kaina buvo išties žema, o ir kokybė viršijo mano lūkesčius“, – pasakojo G. Zavališinaitė.

Domisi ne tik jaunimas

Pagrindinis internetinių panaudotų knygų knygynų lankytojas – jaunas žmogus. Pasak P. Bulotos, jo panaudotų knygų svetaine naudojasi kultūra besidomintis jaunimas, kuris drąsiai eina ir į susitikimus dėl knygų.

„Fizinės panaudotos knygos yra aktualios jaunimui, turinčiam ribotą biudžetą, kuris noriai sutinka susitikti ir keistis jomis“, – pritaria Vilniaus universiteto lektorius, knygų skaitmeninimo etuziastas Džiugas Paršonis.

Kita vertus, pasak Dž. Paršonio, pastaruoju metu padaugėjo vyresnio amžiaus žmonių, kurie naudojasi internetu, tad nemažai svetainių jau mąsto, kaip tapti priimtinesnėmis ir patogesnėmis ne tik jaunai auditorijai.

Kad ir vyresnieji domisi internetiniais panaudotų knygų knygynais, patvirtina Andrius Šlimas: „Didžioji dalis mūsų pirkėjų yra vyresnio amžiaus, kurie daugiau skaito ir domisi, žino, ko nori, ieško ir randa“.
 
Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed