„Google+“ veikimo pradžia paženklinta trukdžių
Interneto Gidas
Antradienis, 12 Liepa 2011 17:30

Nuo pasirodymo birželio pabaigoje naujasis socialinis tinklas „Google+“ internete sukėlė nemažai kalbų. Tiesa, didžioji dalis atsiliepimų – teigiami, kadangi internetinių platybių lankytojai džiaugiasi naujuoju „Google“ projektu, kuris rodos daug švaresnis bei stipresnis už „Facebook“. Tačiau naujajame interneto milžinės kelyje jau pasitaikė šiokių tokių nelygumų.

Per praeitą savaitgalį „Google“ prisipažino netyčia „užvertusi šlamštu“ kai kurių „Google+“ vartotojų elektroninio pašto dėžutes, siųsdami pernelyg didelį kiekį perspėjamųjų laiškų – žinučių, kurios pranešdavo, jog kitas tinklo vartotojas kviečia jus papildyti jo kontaktų gretas, arba pakomentavo kurį nors iš jūsų įrašų.

„Vietoj to, kad, kaip įprasta, panašūs pranešimai būtų siunčiami tik kartą, „Google+“ siuntė juos iš naujo ir iš naujo, – savo „Google+“ puslapyje šeštadienį rašė „Google“ viceprezidentas Vicas Gundotra. – Ačiū jums, kad padėjote mums šiuo bandomuoju laikotarpiu ir dar kartą atsiprašome už visą tą šlamštą“.

Dauguma „Google+“ vartotojų, rodos, iškart atleido už šį neapsižiūrėjimą.

„Jokių rūpesčių, Vicai! Ir toliau tęskite savo puikų darbą. Negaliu sulaukti naujų patobulinimų,“ – po atsiprašymu parašė vienas iš vartotojų.

„Viskas gerai, žmogau! :D Jūs pavarot!“ – brūkštelėjo kitas.

Gundotra parašė pasiteisinimą, kad nugesintų kylantį pasipiktinimą jam dar nė neprasidėjus. „Daugmaž 80-čiai minučių buvome pritrūkę tuščios disko, kuris atsakingas už perspėjamųjų žinučių siuntimą, vietos. Nepaisant to, mūsų sistema ir toliau siuntė pranešimus – iš naujo ir iš naujo. Auč. Nesitikėjome taip greitai viršyti ribų, o be reikalo,“ – teigė viceprezidentas.

Kol kas nėra aišku, kiek tiksliai žmonių jau prisijungė prie „Google+“, tačiau šis socialinis tinklas be jokių abejonių turi daug mažiau vartotojų, nei „Facebook“, kuris didžiuojasi į savo gretas įtraukęs 750 mln. žmonių iš viso pasaulio. Faktas, kad „Google+“ bendruomenė kol kas – palyginus maža, nieko nestebina dėl dviejų priežasčių: visų pirma, šis tinklapis yra dar labai naujas ir antra – jis vis dar nėra viešas, t. y., kol kas tik protarpiais galima prisiregistruoti negavus asmeninio pakvietimo, bet šiuo metu jis – būtinas.

Tačiau jau dabar galima teigti, kad naujas, „ne-Facebook“ socialinis tinklas pritraukė pakankamai dėmesio ir sparčiai auga, ženkliai išsiskirdamas iš kelių kitų „Google“ bandymų turėti savą socialinį tinklą. Pasak vieno analitiko – Paul Alleno, kuris savo skaičiavimams panaudojo duomenis su pavardėmis – „Google+“ jau turi daugiau, nei 4,5 mln. vartotojų.

Viena šio spartaus augimo problema, kaip ką tik atskleidė šlamšto perteklius, yra techninė. Nėra lengva sukurti naują tinklą, kuris, plėsdamasis greitu tempu, gebėtų veikti be trukdžių. „Google“ tai žinojo, todėl visų pirma įvedė tam tikrą skaičių pakvietimų, vietoj to, kad bet kuriam panorėjusiam leistų iškart prisijungti prie šio tinklo.

Kita problema, kad ir kaip bebūtų, yra socialinė. Visų pirma, tokiam ribotame tinkle kaip „Google+“ vartotojai kol kas yra pernelyg artimi ir tai nėra jauku – taip pačioje pradžioje buvo ir su „Facebook“, kol į šį pradėjo jungtis žmonės iš visų pasaulio kampelių. Tačiau su laiku ateis ir pokyčiai, o tai „Google+“ vartotojams padės atsikratyti nedidelio privataus vakarėlio pojūčio ir tarsi patekti į tarptautinę fiestą.

Galų gale, patys „Google+“ vartotojai atkreipia dėmesį į tam tikras ypatybes, kurias turi kiti socialiniai tinklai, tačiau neturi šis, arba į tokius priedus, kuriais naudotis nėra paprasta.

Viena iš idėjų yra „įstaigų puslapių“ įdiegimas, kurie „Facebook“ ir „Twitter“ tinkluose leido kompanijoms skleisti informaciją apie naujus produktus, parduotuves ir pan. Tokios paslaugos naujasis „Google“ tinklas neteikia, nors jau patikino dirbantis ties šio priedo atsiradimu.

Dar vienas trūkumas yra įžymybių patvirtinimo nebuvimas. Pavyzdžiui, jeigu „Twitter“ tinkle aplankytumėte Lady Gagos ar Justino Bieberio profilius, greta jų vardų išvystumėte nedidelį ženklelį su užrašu „patvirtinta“, kuris reiškia, kad lankytojai gali būti tikri, jog tai tikrieji šių žvaigždžių profiliai. Tuo tarpu „Google+“ tinkle kol kas neaišku, kurie iš vartotojų yra tikri, o kurie – apsimetėliai.

Generalinio „Facebook“ direktoriaus Marko Zuckerbergo „Google+“ puslapis išjudino blogų rašytojus, kadangi faktas, jog konkuruojančio socialinio tinklo lyderis prisijungtų prie šios naujos paslaugos – daugiau nei netikėtas, o ir nėra kaip išsiaiškinti, ar pastarojo profilis – tikras. Robertas Scoble „Twitter“ tinkle paviešino susirašinėjimą su Zuckerbergu, kuris tvirtino, kad „Google+“ naudojasi tikrai jis, ir niekas kitas. (https://twitter.com/%21/Scobleizer/status/87321128783192064)

Panašios dvejonės dėl profilių autentiškumo iškilo ir su „Google+“ esančių Kanye West, Nancy Pelosi, Michael Dell ir kitų garsių žmonių puslapiais.

Socialinės žiniasklaidos blogas „ReadWriteWeb“ šiam autentiškumo trūkumui suteikė dar daugiau svorio: „Suprantama, kad besiruošiant naujojo socialinio tinklapio paleidimui, autentiškumo patvirtinimo sistema nebuvo „Google“ pagrindinis tikslias, bet, nepaisant to, jos tikrai reikia. Norime turėti galimybę atskirti tikras įžymybes nuo apsimetėlių, kad nereikėtų švaistyti laiko veltui. Arba, dar geriau – galbūt būtų įmanoma padaryti taip, kad netikri profiliai nė neatsirastų“.

„Google“ tik patvirtino, kad netrukus bus įdiegti nauji socialinio tinklapio patobulinimai.

Prašomi palaukti dauguma interneto vartotojų laikosi įsitikinimo, kad dėl naujosios paslaugos naudingumo luktelėti išties verta.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed