„Facebook“ privatumo nustatymai pasidarė panašūs į „Google+“
Interneto Gidas
Antradienis, 30 Rugpjūtis 2011 12:22

Kai anksčiau šią vasarą pasirodė naujasis „Google“ kompanijos socialinis tinklas „Google+“, dėmesį kone labiausiai atkreipė šis pastarojo privalumas: privatumo nustatymai.



Tuo tarpu „Facebook“ tinklapio vartotojai, norėdami kontroliuoti iš pažiūros paprastus, bet svarbius dalykus (kas iš draugų galėtų matyti jų nuotraukas, mėgstamas knygas ar statuso pokyčius), turėjo maklinėti po neaiškius nustatymų puslapių sąrašus.

Kaip rašo CNN, „Google+“ galimybę padaryti šiuos sprendimus supaprastino, leisdamas patiems vartotojams nuspręsti, kas galės išvysti naujai parašytą pranešimą ar įdėtą nuotrauką. Tačiau „Facebook“, rodos, atkreipė dėmesį į šį subtilų, tačiau reikšmingą, skirtumą. Didžiausias pasaulyje socialinis tinklapis rugpjūčio 23 d. pranešė įdiegęs privatumo nustatymų pakeitimus, leidžiančius pasirinkti, kas galės matyti nuotraukas ar statuso pokyčius – visai taip pat, kaip ir „Google+“.

„Sakėte, kad nustatymas „kas iš draugų gali tai matyti..?“ galėtų būti aiškiau padarytas „Facebook“ tinklapyje, todėl atkreipėme į tai dėmesį ir įdiegėme tam tikrus pokyčius, – savo bloge rašė Christopher Cox, „Facebook“ produktų viceprezidentas. – Pagrindinis jų – daugumos kontroliavimo parinkčių perkėlimas iš nustatymų puslapio į vientisą liniją, tiesiai prie žinučių, nuotraukų ar žymių. Be to, padarėme ir keletą kitų pakeitimų, padėsiančių lengviau suprasti, kas gali matyti jūsų viešinamą informaciją bet kokiame kontekste“.

Suprasti šią socialinės žiniasklaidos kalbą geriau padėtų pavyzdys. Tarkime, „Facebook“ tinkle jūs norite įkelti nuotrauką iš neseniai praėjusio draugo gimtadienio ir pageidaujate, kad ją matytų tik vakarėlio dalyviai bei geriausi jūsų draugai.

Prieš tai jūs būtumėte turėjęs nueiti į „Edit Friends“ puslapį. Tuomet sudaryti sąrašą „Facebook“ draugų, kuriuos laikote „geriausiais“, o tai užimtų nemažai laiko. Po to turėtumėte šiai grupei priskirti tam tikras savybes, leisdamas jiems matyti nuotraukas, žinutes ant „sienų“, parašytas kitų draugų, ir pan. Taigi, vietoj to, kad nuspręstumėte, kokią informacijos dalį šie žmonės matys, turite rinktis kategoriją. Painu?

Po pakeitimų, „Facebook“ socialinio tinklo vartotojai spręs, kas galės matyti jų įkeltąsias nuotraukas. Dešinėje pusėje prie „post“ mygtuko, kurį vartotojai spusteli norėdami pasidalinti kokia nors nauja informacija, yra mažutis spynos simbolis. Spustelėkite ant jo, ir galėsite pasirinkti, kur pastarąją informaciją nusiųsti. Paspaudę „customize“, perimtumėte didesnę kontrolės dalį.

„Google+“ viskas veikia panašiai, tik tenai naudojami draugų „ratai“, o ne „sąrašai“.

Komentaruose po „Facebook“ blogo įrašu apie privatumo pokyčius, kai kurie vartotojai teigė esą teigiamai nustebę: „Puikiai padaryta, po lėto vis gerėjate,“ – rašė vienas jų.

Tačiau dauguma, iš kitos pusės, įžvelgė panašumų su naujuoju „Google“ socialiniu tinklu. „Smagu matyti, kad varžybos pagaliau privertė „Facebook“ pasitobulinti,“ – brūkštelėjo vienas žmogus.

„Rodos, kad „Facebook“ virsta į „G+“...“ – pastebėjo kitas.

Be to, tarp komentarų buvo ir keletas juokelių, kaip kad: „Hahahaha... jeigu norite funkcionalumo ir, kad tai iš tiesų veiktų, tiesiog naudokitės „Google+“!

Amerikietis blogų rašytojas ir IT žinovas Robertas Scoble taip pat įkišo savąjį trigrašį: „Šitai efektyviai sulaikys žmones nuo perėjimo prie „Google+“, nes šie pakeitimai – tai daugumos „Google+ Circles“ (draugų ratų) privalumų kopija“.

„Facebook“ įdiegė ir daugiau privatumo pokyčių. Tarp jų:

- Vartotojai nuo šiol galės patvirtinti fotografijų žymes, prieš pastarosioms pasirodant tarp naujienų, kur jas galėtų matyti draugai. Prieš tai būdavo galima „pažymėti“ žmogų nuotraukoje neatsiklausus, ir paviešinti tai tinkle.

- Mygtukas, pavadinimu „view profile as...“ („išvyskite profilį kaip...“) nuo šiol atsirado dešiniajame viršutiniame „Facebook“ profilių kampe. Paspaudę ant jo galite įrašyti draugo ar bendradarbio vardą, kad galėtumėte pamatyti, kaip jiems rodo jūsų profilį.

- Vartotojai gali pakeisti naujos informacijos matomumą jau po to, kai ši paviešinama.

- „Facebook“ tinklo privatumo nustatymuose dabar rašoma „vieša“ vietoj „visiems“. Abu šie terminai reiškia „visi, viešajame internete“ – ne vien tik draugai ar kiti „Facebook“ vartotojai – kurie gali išvysti konkrečią dalelę informacijos.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed