Europa skaičiuos savo greitį
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 02 Vasaris 2012 12:36

27-iose Europos Sąjungos narėse, taip pat Islandijoje, Kroatijoje ir Norvegijoje tęsiamas ES finansuojamas plačiajuosčio interneto tyrimas, siekiantis nustatyti tikrąją interneto spartą. Tyrimo rezultatai padės Europos Komisijai (EK) geriau paskirstyti investicijas regione, įgyvendinant Skaitmeninės darbotvarkės (angl. Digital Agenda) tikslus, ir suteikti informacijos apie interneto paslaugų kokybę vartotojams.   

Lietuvoje ieškoma 2500 savanorių, galinčių ir norinčių dalyvauti plačiajuosčio interneto spartos tyrime. Savanoriai ne tik padės Europos Komisijai visos Europos mastu atlikti šį tyrimą, bet ir patys gaus išsamią informacija apie namuose įrengto interneto ryšio kokybę, įskaitant duomenis apie greitį ir patikimumą. Pagal viso tyrimo rezultatus ateityje bus nustatomi ir Europos Skaitmeninės dienotvarkės investicijų prioritetai.



„Kiekvienam ES gyventojui turi būti užtikrinti galimybę naudotis prieinamu ir atviru internetu be jokių paslėptų apribojimų ar mažesnės spartos už tą, kuri buvo jam pažadėta, – sakė Neelie Kroes, už Skaitmeninės dienotvarkės įgyvendinimą atsakinga Europos komisarė. – Mums iš Europos vartotojų reikia tiesioginės informacijos apie tikrąją plačiajuosčio interneto prieigos kokybę. Turėdami šiuos duomenis galėsime lengvai įvertinti, kurios šalys pažengusios toliausiai ir kurios šalys atsilieka, tai leis mums tiksliausiai nukreipti paramą ir investicijas“.

„Lietuvoje bendra plačiajuosčio ryšio skvarba 2011 m. pasiekė beveik 30 procentų. Šioje rinkoje vyksta gana stipri infrastruktūrinė ir technologinė konkurencija, tačiau pati infrastruktūra nėra išnaudojama visa apimtimi. Vystant elektroninių paslaugų pasiūlą ir skatinant didesnę plačiajuosčio ryšio paklausą, galime pagerinti infrastruktūros išnaudojimą, –  sakė Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis. – Mums labai svarbu, kad plačiajuostis ryšys ir juo teikiamų paslaugų spektras plėstųsi dar sparčiau – tai duotų akivaizdžią naudą tiek vartotojams, tiek įvairių paslaugų, pvz., gydymo ar socialinių paslaugų, teikimui, tiek verslo sektoriaus vystymuisi. Šalies ekonominė gerovė didele dalimi priklauso ir nuo technologinio progreso, todėl bet kokios investicijos į technologinę ir paslaugų plėtrą Lietuvai duotų teigiamus rezultatus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu“, – pabrėžė F. Dobrovolskis.

Tyrimo metu dalyviams suteikiant specialų prietaisą „White Box“, bus matuojamas plačiajuosčio interneto našumas. Siekiant užtikrinti statistiškai reprezentatyvią imtį, tyrime turi dalyvauti daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų iš visos Europos. Lietuvoje dalyvauti tyrime ieškoma 2500 savanorių, iš kurių atitinkantiems imties kriterijus, bus išsiųstos „baltosios dėžutės“.

Pirmieji 2500 užsiregistravusiųjų savanorių ne tik turės šansą gauti specialų aparatą ir taip tiesiogiai prisidėti prie interneto našumo žemėlapio sudarymo Lietuvoje, bet ir laimėti planšetinį kompiuterį „iPad 2“.

Savanorių registracija vyksta adresu.

Apie tyrimą

EK užsakymu tyrimą vykdo plačiajuosčio interneto spartos matavimuose besispecializuojanti bendrovė „SamKnows“.

„SamKnows“ yra dirbusi su valstybės institucijomis tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kur įgyvendino panašius plačiajuosčio interneto spartos matavimo projektus. „Mūsų vizija yra sukurti pasaulinį plačiajuosčio interneto matavimo standartą, – sakė „SamKnows“ vadovas Alexas Salteris. – Europoje siekiame suburti stiprią vartotojų grupę, kuri gilintųsi į interneto paslaugų aspektus ir ateityje. Tikimės, kad galimybė parodyti plačiajuosčio interneto paslaugų standartus, kuriomis jie naudojasi, taip pat galimybė pritraukti svarbių investicijų šalies infrastruktūrai pagerinti, motyvuos daugybę vartotojų Lietuvoje prisidėti prie šio tyrimo“.

Šis tyrimas parengtas taip, kad suteiktų aiškias įžvalgas apie interneto spartą ir ryšio patikimumą visose ES narėse. Galutiniai tyrimo rezultatai bus laisvai prieinami visiems – interneto tiekėjams, valstybiniams reguliuotojams ir vartotojams.

Šiame tyrime norintys dalyvauti plačiajuosčio interneto vartotojai Lietuvoje tiesiog turi užsiregistruoti svetainėje. Užsiregistravusiems savanoriams bus išsiųstas nedidelis specialus įtaisas, kurį reikės prijungti prie plačiajuosčio interneto ryšio modemo. Įtaisas pritaikytas atlikti įvairius testus, kurie padės išmatuoti interneto ryšio parametrus tuo metu, kai vartotojas juo nesinaudoja.

Pranešimas žiniasklaidai

 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed