Dviračių maršrutą pasidaryk pats
Interneto Gidas
Penktadienis, 10 Birželis 2011 11:19
Lietuvoje kelių daug, dar daugiau yra keliukų ir takelių, kurie net nepažymėti žemėlapiuose, todėl erdvės kelionėms dviračiu yra daugybė. Svarbiausia – reikia idėjos, kur pradėti, ką aplankyti.

Surinkus vietoves, kurias norima aplankyti, laikas imtis žemėlapio. Svarbu pasimatuoti atstumus, kad jie neviršytų galimybių. Tiksliai pamatuoti nepavyks, o ir nėra būtinybės – tiesiog padauginkite gautus kilometrus iš maždaug 1,1-1,2 ir bus atstumas su atsarga. Matavimui paprasčiausia naudoti įprastą, popierinį žemėlapį, bet galima ir internetinį „Google Maps“ ar Maps.lt.
„Google Maps“ pažymėtus maršrutus galima perkelti į mobilųjį telefoną. Kadangi nemažai telefonų šiuo metu yra su GPS imtuvais, vadinasi, telefone turėtumėte ir žemėlapį, ir maršrutą, ir dar žinotumėte, kur esate.

Kaip tai padaryti? Reikia kelių dalykų – telefono su GPS (galima ir be, tada buvimo vietą gausite netikslią, bet žemėlapiais naudotis galėsite), „Google Maps“ programėlės mobiliajam telefonui ir „Google“ paskyros.

Tuomet kompiuteryje reikia atsidaryti maps.google.com svetainę, prisijungti prie savo „Google“ paskyros, pasirinkti reikiamą vietovę ir pasirinkti „My Maps“ (arba „Mano žemėlapiai“) bei „Create new map“ (arba „Pradėti“). Žemėlapio vaizde, kairiame viršutiniame kampe atsiras trys įrankių piktogramos – rankos, žymeklio ir linijos arba kelio, kuris atsiranda ilgiau palaikius nuspaudus piktogramą („Brėžkite liniją palei kelius“).

„Ranka“ galima stumdyti žemėlapį, žymeklio įrankis yra skirtas pasižymėti reikalingas vietas, linijos – žymėti maršrutą ten, kur nėra žemėlapio kelių, o kelio įrankis padės greitai pasižymėti keliu einantį maršrutą.

Toliau viskas paprasta – pelės žymeklį reikia vesti maršrutu ir kartas nuo karto spustelėti pažymint tarpinius taškus. Baigus žymėti, reikia spustelėti du kartus pelės mygtuku, nurodyti žemėlapio pavadinimą ir paspausti „Atlikta“. Iš pirmo karto gali viskas ir nepavykti, bet pabandžius keliskart tikrai susikursite savo maršrutą.

Kitas etapas – telefone. Paleidus „Google Maps“ mobiliąją programėlę, reikia prisijungti prie savo „Google“ paskyros tam, kad programėlė sinchronizuotųsi – atsisiųstų jūsų sudarytus žemėlapius iš interneto. Tai neužtrunka. Kai maršrutai sinchronizuoti, pasirinkite telefone „Funkcijos“, „Sluoksniai“, „Naršyti sluoksnius“ ir „Mano žemėlapiai“. Pasirinkite reikiamą ir telefono ekrane atsiras jūsų pažymėtas maršrutas.

Tokiu pačiu būdu galima susižymėti ir esamas, nacionalinių, regioninių parkų pateikiamas dviračių trasas ir maršrutus.

Tiesa, tai, kad pasižymėjote savo maršrutą ir įkėlėte į „Google Maps“, dar nereiškia, kad galėsite pasišvilpaudami minti pedalus klausantis į ausį tyliai kuždančio balso „šio miško keliuko pabaigoje sukite į kairę miško žvėrių ir grybautojų takeliu“. Sudarytas žemėlapyje maršrutas padės nenuklysti, tačiau orientuotis reikės.

Kad nereikėtų stoviniuoti kiekvienoje kryžkelėje ir nagrinėtis žemėlapio ekrane ar popieriuje, verta prieš kelionę peržiūrėti įdėmiai visą maršrutą ir įsidėmėti posūkius, kryžkeles, šalia pasitaikančius objektus, kaipo ežerai, kaimeliai, gyvenvietės. Galima pasidaryti net ir trumpą santrauką, pavyzdžiui, „antra kryžkelė į kairę, šalia ežeras, už ežero į dešinę“.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed