Britų interneto paslaugų tiekėjai bus priversti stebėti vartotojų veiksmus internete
Interneto Gidas
Ketvirtadienis, 21 Balandis 2011 10:58
Didžiosios Britanijos Aukščiausiasis teismas atmetė interneto paslaugų tiekėjų (IPT) skundą dėl naujo antipiratinio teisės akto, taip įpareigodamas juos stebėti ir kontroliuoti vartotojų veiksmus, ypač – muzikos ir filmų nelegalų siuntimąsi.

Teismas atmetė britų IPT teiginius, esą neseniai priimtas Skaitmeninės ekonomikos aktas (angl. Digital Economy Act, DEA) yra neteisingas mat pažeidžia vartotojų privatumo ir el. komercijos įstatymus, praneša Telegraph.co.uk.

Teismas sutiko tik su IPT pastebėjimu, kad DEA įgyvendinimo kaštai neturėtų būti perkelti ant tiekėjų pečių.

Taigi galima beveik užtikrintai sakyti, kad autorių teisių pažeidimais kaltinamiems vartotojams Didžiojoje Britanijoje nuo kitų metų bus siunčiami raštiški įspėjimai. Tiems, kurie ignoruos šiuos įspėjimus, galės būti taikomi techniniai ribojimai, pvz., sumažintas interneto greitis.

IPT advokatai teigė, kad šiame akte įtvirtintos priemonės yra neproporcingos verslo ir visuomenės patiriamai žalai, be to, jis gali kirstis su Europos Sąjungos teisės aktais.

Mūšis pralaimėtas, karas tęsiasi

Muzikos ir filmų industrijos atstovai sveikino šį teismo sprendimą, esą DEA padės aktyviau kovoti su piratavimu šalyje.

Tuo metu IPT atstovus šis sprendimas labai nuvylė, jie svarsto galimybę skųsti jį Apeliaciniam teismui arba Europos Teisingumo Teismui (ETT).

„Nors mes pralaimėjome šį mūšį, ir toliau kariausime gindami savo vartotojų teises prieš šį neteisingą aktą“, – teigė kompanijos „TalkTalk“ atstovas.

DEA numatoma, kad britų antipiratinės organizacijos stebės nelegalų bylų dalinimąsi, pvz., „torrent“ protokolu ir rinks tai darančių vartotojų IP adresus. Vėliau jų sąrašai bus perduodami IPT, kurie turės nustatyti pažeidimus atlikusius vartotojus ir siųsti jiems įspėjimus bei suteikti informaciją apie legalias alternatyvas.

Jei per vienerius metus tokios priemonės nepadės ženkliai sumažinti piratavimo, IPT bus įpareigoti imtis techninių priemonių prieš vartotojus – riboti jų interneto prieigos spartą ar apskritai ją uždrausti.

Praėjusią savaitę ETT patarėjas pareiškė, jog griežtesni Belgijos antipiratiniai teisės aktai, kurie reikalauja IPT nuolat stebėti ir filtruoti savo vartotojų interneto srautą, pažeidžia žmogus teises.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas praėjusį penktadienį nusprendė, jog policijos pareigūnai negali remtis Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) surinktais duomenimis apie svetainės Linkomanija.net vartotojo esą neteisėtą veiklą internete.

Atliekant tyrimą LANVA surinko asmenų, kurie skleidė (t.y. platino) bylą „torrent“ protokolu, IP adresus ir perdavė juos policijai.

Lietuvos teismas pabrėžė, kad antipiratinė organizacija neturi teisės savavališkai imtis galimų pažeidimų tyrimo – organizuoti tyrimą, jį vykdyti, rinkti įrodymus ir juos pateikti policijos institucijai.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed