Andrius Mamontovas: ”iTunes” yra naujos šou verslo eros lyderis"
Interneto Gidas
Antradienis, 14 Vasaris 2012 18:36

Tūkstančius įrašų kasdien didžiausioje pasaulyje muzikos internetinėje parduotuvėje “iTunes” parduodanti Adele, “Coldplay” ir kitos muzikos žvaigždės jau seniai nebejaučia neįtikėtinai krentančių kompaktinių diskų pardavimų. Fizinius įrašų pardavimus labai sėkmingai pakeitė skaitmeniniai pardavimai. Neatsitiktinai į pasaulinę revoliuciją sukėlusią “Apple” muzikos ir filmų parduotuvę sparčiai ėmė žengti ir Lietuvos kūrėjai.

Parduotuvėje “iTunes”, kurioje iš viso yra per 20 milijonų dainų, jau galima įsigyti Andriaus Mamontovo, Vidžio su Mario Basanov, Leon Somov su Jazzu, Jurgos, “Skamp” ir kitų atlikėjų muzikos. Į šią parduotuvę planuojama patalpinti ir visus nepriklausomos Lietuvos kino rekordus sumušusį lietuvišką filmą “Tadas Blinda. Pradžia”.

Prieš kelias dienas Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) vykusiame “iTunes” pristatyme muzikos bei filmų kūrėjams kalbėjęs “Tadas Blinda. Pradžia” režisierius Donatas Ulvydas tikino, kad “iTunes” ypač svarbus tiems kūrėjams, kurie nori būti žinomi tarptautinėje rinkoje. “Kai tik pradedu kalbėtis su savo kolegomis iš Vakarų, visi jie nori kuo greičiau pamatyti filmą ir labai nustemba, kad jo negalima įsigyti “iTunes”. Paskutinį kartą toks pokalbis vyko JAV ir turiu pasakyti, kad man buvo gėda prisipažinti pašnekovui, jog mūsų filmo “iTunes” vis dar nėra...”, - pasakojo D. Ulvydas.

Režisierius įsitikinęs, kad didžiausia internetinė parduotuvė taps nauja platforma ne tik dideliems filmams, bet ji ypač bus svarbi mažo biudžeto projektams, kurie dienos šviesą išvys būtent tik dėl šios programos, nes nereikės leisti DVD. “Nors daugeliui mūsų - tai vis dar naujiena, bet neabejoju, kad jau labai greitai atradę šią erdvę, mes nebeįsivaizduosime savo kasdienybės be “iTunes”, - prognozuoja D. Ulvydas. Jis taip pat pasidžiaugė, kad vos išėjus filmo “Tadas Blinda. Pradžia”  DVD, jis turėtų atsidurti ir “iTunes”.

“iTunes” padės kūrėjams atsidurti visame pasaulyje


Vienas renginio pranešėjų dainininkas Andrius Mamontovas neabejoja “iTunes” nauda tiek kūrėjams, tiek ir vartotojams: ”iTunes” yra naujos šou verslo eros lyderis", - teigia jis. “Apple” įrašų internetinėje parduotuvėje keletą paskutinių Andriaus albumų vos per kelias minutes galima įsigyti nuo praėjusių metų spalio mėnesio. Dainininkas tvirtina, kad tai buvo svarbus žingsnis į priekį. “Džiaugiuosi visai neseniai iš “iTunes” gavęs savo pirmąjį atlygį. Kadangi prieš tai tuos albumus dalinau nemokamai – man tas uždarbis nėra mažas”, - sako atlikėjas, kuris iki šiol visai nereklamavo šių skaitmeninių įrašų.

Tiesa, kol kas patys Lietuvos atlikėjai sukelti savo muzikos į šią internetinę erdvę dar negali. Tam reikia susirasti distributorius užsienyje. “Susiradau vieną iš daugybės kompanijų, oficialiai atstovaujančių “iTunes”, kuri teikia muzikos įkėlimo paslaugas, techninę pagalbą bei detalias ataskaitas. Aš pasirinkau www.tunecore.com. Tad dabar viskas paprasta. Norint, kad albumas būtų “iTunes” ir kitose skaitmeninėse muzikos parduotuvėse visus metus, reikia sumokėti tik 50 JAV dolerių metinį mokestį”, - teigia dainininkas.

Jis planuoja netrukus į “iTunes” patalpinti visą savo diskografiją ir kolegoms rekomenduoja kelti ne tik naujas dainas, bet ir senus įrašus. “Kol kas daugiausiai lietuvių muziką perka emigrantai, kurie nori įsigyti ir klausytis tų dainų, kurios skambėjo dar jiems būnant Lietuvoje”, - patirtimi dalinasi muzikantas, kuris tikisi, kad jau artimiausioje ateityje “Apple” muzikos ir filmų parduotuvėje daugės ne tik lietuviškų įrašų ir filmų, bet ir lietuvių, kurie mieliau pirks šioje internetinėje parduotuvėje, o ne siųsis viską nelegaliai.

Andrius Mamontovas įsitikinęs, kad lietuviams internetinė laisvė atvėrė plačias galimybes, tik ne visi sugeba prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos. “Muzikos pasaulyje dabar galioja kitos taisyklės. Pirmiausia, tavo muzikos klausomasi internete, o po to žmonės, nusprendę, ar jiems patinka tai, ką išgirdo, eina į koncertus arba ne. Anksčiau viskas buvo atvirkščiai, - sako dainininkas. Buvęs legendinės grupės “Foje” lyderis tiki, kad “iTunes” padės muzikantams atsidurti bet kuriame pasaulio krašte, taip bus paprasčiau organizuoti koncertinius turus ir tam nebereikės tokios didelės vadybininkų armijos kaip iki šiol. “iTunes” atliks sklaidos bei reklamos svetur funkciją.

Pasaulyje “iTunes” populiarumas nuolat auga. Praėjusiais metais šios parduotuvės pardavimai buvo net 1,7 mlrd. JAV dolerių. Parsisiuntimų skaičius vien per praėjusias Kalėdas, gruodžio 25 d., siekė 140 milijonų. Šiuo metu prie “iTunes” prisijungusios 123 pasaulio šalys, kurios gali rinktis iš daugiau nei iš 20 mln. dainų, 40 000 muzikinių klipų, daugiau nei 50 tūkst. televizijos laidų ir 7 500 puikios kokybės įvairių laikotarpių filmų. “Apple” internetinėje parduotuvėje, kaip ir visame pasaulyje, taip pat sparčiai populiarėja ir elektroninės knygos, kurių “iTunes” jau yra apie 55 tūkstančius. Vaizdo ir garso rinkmenų (ang. k. podcasts) skaičius pasiekė vieną milijoną.     

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed