Šventinė prekyba keliasi į internetą
E-verslas
Trečiadienis, 06 Sausis 2010 19:36
Nors per šventes dirbo dauguma didžiųjų prekybos tinklų, daliai prekybininkų pasiekti geresnės šventinės prekybos nei pernai nepavyko. Tačiau, praneša Lietuvos televizijos laida „Šiandien“, mažėjant tradicinių parduotuvių apyvartai, per šventes augo internetinių parduotuvių pajamos. Teigiama, kad šiemet internetinės parduotuvės džiaugiasi pusantro karto išaugusiais pardavimais šventinius laikotarpiu.

Nors per šventes dirbo dauguma didžiųjų prekybos tinklų, daliai prekybininkų pasiekti geresnės šventinės prekybos nei pernai nepavyko.

„Šiais metais šventinė prekyba buvo mažesnė 15 proc., bet mes tai siejame su tuo, kad kainos tiesiog buvo mažesnės ir žmonės dažniau rinkosi akcijines prekes. Nes vienetų skaičiumi tai buvo labai panašūs skaičiai, kaip ir pernai“, – sako „Iki“ prekybos centro atstovas spaudai Valdas Lopeta.

„Šiais metais šventinė prekyba buvo šiek tiek kuklesnė maždaug 13 proc. Kaip ir tikėjomės, žmonės taupė, planavo savo pirkinius ir tikrai nepasidavė tai pirkimo manijai“, – teigia „Maximos“ atstovė spaudai Renata Saulytė.

Prekybininkai pastebėjo, kad šiemet dalis pirkėjų šventines prekes pirko jau lapkričio pradžioje, svarbiausius pirkinius pirkdavo per akcijas, ateidavo su sąrašais.

Kalėdų ir naujamečiam stalui žmonės pirko daugiau maisto produktų, kurių prireikė ruošiant šventinį stalą namuose. 14 proc. išaugo kiaušinių pardavimai, nesumažėjo ir margarino, majonezo, šokolado pardavimas. Tačiau mėsos ir žuvies pirkta beveik dešimtadaliu mažiau.

Mažėjus tradicinių parduotuvių apyvartoms, per šventes augo internetinių parduotuvių pajamos.

„Šių metų kalėdinė prekyba pas mus ūgtelėjo dvigubai, pardavimai pas mus ūgtelėjo dvigubai, užsąkymų kiekiai padidėjo“, – sako internetinės parduotuvės pigu.lt direktorius Dainius Lilys.

„Atsirado žymiai daugiau ir naujų klientų“, – antrina ir internetinės parduotuvės patogupirkti.lt direktorius Vygantas Milašiūnas.

Prekiautojų internetu teigimu, dovanų pirkėjai dažniausiai perka kvepalų, smulkiąją buitinę techniką, knygų ir didžiųjų pirkinių namams - šaldytuvų, skalbyklių.

Šaltinis: LRT.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed