Šimtui pasaulio miestų IBM skirs 50 mln. JAV dolerių vertės dotacijos
E-verslas
Penktadienis, 04 Vasaris 2011 13:23
Informacinių technologijų korporacija IBM per ateinančius trejus metus skirs 50 mln. JAV dolerių sumaniųjų sistemų įdiegimui 100 pasaulio miestų. Pretenduoti į IBM dotaciją gali bet kuris pasaulio miestas pateikęs paraišką dalyvauti „Sumanesnių miestų iššūkio“ programoje.

Pasak IBM atstovų, kiekvienam konkurso būdu atrinktam miestui bus suteikta 250 – 400 tūkst. vertės kompanijos technologijų ar paslaugų, padėsiančių spręsti specifines programos dalyvio problemas. IBM ekspertai glaudžiai bendradarbiaus su kiekvieno atrinkto miesto valdžia ne tik suteikdami reikiamas technologijas, bet ir savo patirtį bei žinias. Mokslininkai ir informacinių technologijų specialistai padės miesto valdžiai parengti pasirinktų problemų sprendimo strategiją, ves apmokymus, padės sklandžiai ir efektyviai panaudoti moderniausias duomenų analizės ir miesto sistemų valdymo technologijas.

Ekspertų teigimu, miestuose šiuo metu gyvena daugiau nei pusė pasaulio gyventojų, todėl užtikrinti gyvenimo kokybę tokiai didelei žmonių koncentracijai tampa rimtu iššūkiu pasaulio miestų valdžiai, ir ne tik didžiųjų. Mažesni miestai visame pasaulyje taip pat susiduria su begale problemų: nuo transporto spūsčių iki efektyvaus energijos panaudojimo ar ekonominės plėtros. IBM teigimu, nuo to, kaip miestai sugebės integruoti modernias kompiuterines technologijas į savo kasdienį gyvenimą, priklausys ir visos planetos ateitis, todėl korporacija jau dabar siekia padėti jiems tapti sumanesniais.

„Sumanesnių miestų iššūkio“ programos dalyviai bus atrinkti atsižvelgiant į miesto pasirinktų specifinių problemų mastą ir svarbą, ankstesnes pastangas taikyti inovatyvius sprendimus miesto infrastruktūrų gerinimui ir pažangų miesto valdžios požiūrį į duomenų ir informacijos panaudojimą. Pasak IBM, numatytos dotacijos optimaliausiai galėtų būti panaudotos miestuose, turinčiuose nuo 100 iki 700 tūkst. gyventojų, tačiau jokie apribojimai miesto dydžiui netaikomi.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed