Tyrimas: Lietuvos interneto rinkai sunkmetis buvo naudingas
E-verslas
Pirmadienis, 15 kovas 2010 18:33
Ekonominis sunkmetis atnešė naudos Lietuvos interneto rinkai, o šioje sferoje dirbančios bendrovės kur kas lengviau išgyveno recesiją nei kitų sričių įmonės, rodo Lietuvos IT ir interneto ekspertų tyrimo rezultatai. 57 proc. apklaustų nurodė, kad krizė padėjo interneto bendrovių veiklai, o 7 iš 10 teigė, jog pastarosioms recesijos metu sekėsi geriau nei daugelio kitų sferų šalies įmonėms. Ekspertų tyrimą kovo 18 d. Vilniuje vyksiančios interneto konferencijos LOGIN iniciatyva atliko tyrimų kompanija „Macroscope“.

Santykinę interneto rinkos sėkmę recesijos metu, tyrimo dalyvių manymu, labiausiai nulėmė dėl sunkmečio paspartėjusios verslo inovacijos, pigesnių ir efektyvesnių būdų įgyvendinti įvairias organizacijos funkcijas paieška. Tuo tarpu vyriausybės ir valstybinių institucijų indėlio į rinkos vystymąsi respondentai nemato iš esmės jokio. 3 iš 4 apklaustųjų mano, kad šalies valdžia interneto rinkos plėtrai nedaro jokio poveikio arba poveikį įvertino kaip neigiamą.

„Žinių ekonomikos ir informacijos visuomenės kūrimas tapo burtažodžiais, be kurių neišsiverčia jokia vyriausybė. Tačiau pažangiausių šalies bendrovių pasitikėjimas vyriausybe nuo to nedidėja. Kol kas tarp interneto rinkos įmonių specialistų vyrauja skeptiškos ar net ciniškos nuotaikos. Pavyzdžiui, A.Kubiliaus vasario mėnesį išsakytą pažadą dėl atstovybės įkūrimo Silicio slėnyje 39 proc. respondentų įvertino kaip reklaminį žingsnį ir tik 12 proc. jį laiko rimtais ketinimais“, - sako tyrimą atlikusios kompanijos „Macroscope“ tyrimų vadovė Renata Lazdin.

Apklausti specialistai, tarp kurių yra el.komercijos, IT, telekomunikacijų, interneto sprendimų kūrimo, el.komercijos bendrovių atstovai, mano, jog Lietuvos interneto rinka nuo analogiškų Vakarų šalių bendrovių pagal inovacijų panaudojimą bei profesionalumą atsilieka 2-3 metus. Tokią nuomonę išsakė 63 proc. respondentų. Tačiau tuo pačiu metu tyrimo dalyviai tiki, kad šalies bendrovės gali kaip lygiavertės konkuruoti globalioje interneto rinkoje (61,2 proc.).

Paprašyti nurodyti stipriausias ir silpniausias Lietuvos interneto bendrovių puses tokioje konkurencijoje, kaip didžiausią trūkumą respondentai išskyrė finansinius išteklius – daugiau nei 77 proc. šį konkurencinį aspektą įvertino žemiau nei vidutiniškai. Taip pat vyrauja įsitikinimas, jog lietuviškos bendrovės stokoja globalių idėjų (taip mano 63,3 proc.). Didžiausia stiprybe respondentai vadina naujausių technologijų išmanymą – beveik pusė šį konkurencingumo faktorių įvertino geriau nei vidutiniškai.

Kaip pažangiausią Lietuvos interneto rinkos segmentą didžioji dalis specialistų išskyrė interneto žiniasklaidą – beveik 60 proc. ją laiko pažangia arba labai pažangia. Tuo tarpu tik pusė tiek apklaustųjų yra tokios nuomonės apie el.komerciją Lietuvoje – beveik 70 proc. ją kritiškai vadina vidutiniškai pažangia arba apskritai nepažangia.

Išskiriant lietuviško kapitalo interneto bendroves, kurioms geriausiai sekasi plėsti verslą už Lietuvos ribų, daugelio respondentų nuomonės sutapo. Daugiausia kartų paminėta interneto sprendimų kompanija „Gaumina“, turinti savo atstovybę Airijoje, bei programas mobiliesiems telefonams kurianti bendrovė „GetJar“, kurios vadovas Ilja Laurs pripažintas vienu įtakingiausių 2009 m. telekomunikacijų rinkos asmenybių pasaulyje.

Tyrimo metu apklausti įmonių, dirbančių IT, telekomunikacijų, e-komercijos, interneto sprendimų ir kitose srityse, vadovai, padalinių vadovai ir specialistai. Duomenys surinkti 2010 m. kovo mėnesį. Tyrimą atliko kompanija „Macroscope“ interneto konferencijos LOGIN organizatorių iniciatyva.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed